Igokea m:tel brusi formu pred ABA ligu: Tim iz Laktaša savladao češke Pardubice

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Igokee m:tel slavili su rezultatom 81:75.

Igokea Pardubice 81:75 prijateljska utakmica Izvor: KK Igokea

Košarkaši Igokee m:tel su u Opatiji, na turniru Liburna kup, upisali trijumf nad češkim Pardubicama rezultatom 81:75. Ovom pobjedom tim iz Laktaša osigurao je finalni meč turnira, protiv pobjednika duela Splita i italijanske Cividale koji će biti odigran večeras od 20 časova.

Igokea m:tel – Pardubice81:75 (20:15, 22:18, 18:21, 21:21)

Košarkaši Igokee su bolje ušli u utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 20:15. Druga dionica igre je takođe pripala "Igosima" koji su na poluvrijeme otišli sa +9 (42:33).

U drugom poluvremenu Česi su pokazali bolju igru te su treću četvrtinu riješili u svoju korist sa 21:18 te u četvrtu dionicu ušli sa minusom od šest poena.

U posljednoj dionici igre Igokea je uspjela stići do +10, ali minut prije kraja tim iz Česke je uspio prići na samo dva poena zaostatka. Ipak, izabranici Dragana Bajića na kraju nisu dopustili iznenađenje te su upisali pobjedu i u ovome meču.

Najefikasniji u redovima Igokee je bio Mario Nakić sa 18 poena, po 16 su dodali Voler i Tanasković koji je imao i 12 skokova. Kendrik Rej je ubaacio 12 koševa.

Kod česke ekipe Viora je ubacio 18 i Rober Rikić 14. Inače, Rikić je nosi dres Igokee od 2016. do 2019. godine.

Košarkaši Igokee su na pripremama do sada savladali beogradski Dinamik, Sintejniks MBC, mađarsku Albu, dok su poraženi od Fehervara i Cedevita Olimpije.

Nakon turnira u Opatiji, slijedi povratak u Laktaše i posljednje pripreme pred ABA ligu, a na startu nove sezone Igokea će dočekati Mornar iz Bara. Utakmica je na raporedu 1. oktobra u 18 časova u Laktašima.