Jokić ponovo postigao samo dva poena? Sudije ga "isjekle", ali Denver se raduje zbog jedne stvari!

Autor Haris Krhalić

Nikola Jokić je kao i na jednom od prethodnih pripremnih mečeva jedva prijetio košu rivala.

Nikola Jokić učinak protiv Klipersa Izvor: Profimedia

Nikola Jokić se ponovo našao na terenu za Denver i opet je dao dva poena! Kao i u meču sa Oklahomom aktuelni MVP NBA lige postigao je tek dva poena, ali je sada u 15 minuta na terenu uspio da upiše tri skoka i čak sedam asistencija u pobjedi Denver Nagetsa nad Los Anđeles Klipersima 126:115.

Najboljeg igrača Denvera sudije su isključile iz igre pošto je na samom startu drugog poluvremena u 45. sekundi treće četvrtine dobio četvrtu ličnu grešku i praktično nije ni igrao u drugom poluvremenu ove utakmice. Ipak, povreda o kojoj se pričalo je prošlost i biće Somborac spreman za 20. oktobar i start regularne sezone NBA lige.

Jokić je propustio mečeve protiv Finiksa i Čikaga zbog povrede, a na duelu sa Oklahomom na kome se vratio u tim poslije igranja za nacionalni tim Srbije nije dao koš iz igre. Sada se to ponovilo, opet je oba poena koja je dao postigao sa linije slobodnih bacanja.

Ipak, ovo su samo pripremne utakmice koje služe da se tim uigra i da se novi igrači nametnu pa je tako veteran na poziciji pleja Iš Smit dao 15 poena, a Kentevijus Koldvel-Poup 14 dok je Vlatko Čančar imao 11. Kod Klipersa je Norman Pauel sa 34 poena bio ubjedljivo prvo ime meča.