Košarkaši Partizana su se mučili, ali su na kraju u finišu prije svega nakon prelaska Tristana Vukčevića na poziciju petice uspjeli da pobijede Studentski centar i sačuvaju idealan skor u ABA ligi.

Partizan SC Derbi ABA liga Izvor: MN PRESS

Partizan je uspio da upiše i treću pobjedu u ABA ligi, ali to je išlo mnogo teže nego što je iko mogao da očekuje! Tim Željka Obradovića je tek u posljednjih nekoliko minuta riješio meč sa Studentskim centrom i pobijedio 91:82.

Tokom cijelog meča vidjeli smo ogroman broj promena vođstva, igralo se poen za poen i nijedna ekipa nije mogla da napravi veću prednost od pet ili šest poena razlike. Crno-bijele je nosio inspirisani Matijas Lesor koji je na kraju ubacio 19 poena, ali je sa druge strane Džekson ubacio isto toliko, a Drežnjak je dodao 16.

Ipak čovjek koji je na kraju prelomio meč bio je Tristan Vukčević! Mladi krilni centar imao je ozbiljnu minutažu na ovom meču, odigrao je 22 minuta, postigao 11 poena, ali upravo je njegov ulazak na poziciju "pet" riješio meč na kraju.

Pri rezultatu 70:64 prvo je izblokirao Slavkovića, zatim je ukrao loptu Džeksonu, iznudio faul i pogodio oba slobodna bacanja. U narednom napadu je ponovo dao dva bacanja nakon faula, a kada je pogodio trojku za 80:68 trener Studentskog centra zvao je tajmaut, ali od te serije sjajnog krilnog centra njegov tim nije mogao da se oporavi.

Iako su crno-bijeli došli do pobjede i uz to je jedan od najvećih projekata kluba odigrao možda i najbolji meč od dolaska u Beograd, ovako ne smije da igra tim Željka Obradovića u duplom kolu Evrolige koje se sada sprema. Sa mnogo nervoze, sa Kevinom Panterom koji je dao svoje prve poene tek u 29. minutu, ne mogu da se dobijaju evroligaški mečevi.

PARTIZAN: Vukčević 11, Ledej 15, Koprivica 2, Panter 2, Papapetru 12, Egzum 13, Jovanović. Glas 2, Lesor 19, Trifunović 4, Anđušić 4, Madar 7 (6sk, 6as)

STUDENTSKI CENTAR: Džekson 19 (5as), Magi 10, Pavličević 3, Vučeljić 3, Slavković 6, Hadžibegović, Tasić 10, Ivišić T. 6, Ivišić Z. 7 (5sk), Drežnjak 16, Dogan, Tišma 2

23:07 KRAJ I POBEDA PARTIZANA!

Partizan je na kraju pobedio! U poslednjih minut i po ekipa Studentskog centra je igrala agresivnu odbranu, pokušavala je brzim poenima da se priblži, ali nije uspela ništa bolje od časnog poraza!

PARTIZAN - SC DERBI - 91:82

23:04

38. minut: Nada se još uvek gostujući tim! 82:74

Uspeva Anđušić da pogodi pored Tasića, ali uspeva Tasić da asistira Ivišiću i na rezultatu 82:72 izvodi svog centra koji je praktično rešio meč Željko Obradović i vraća iskusnijem Lesora!

Loren Džekson daje dva bacanja za 82:74 i idemo na tajmaut Obradovića.

22:58

36. minut: Rešava Tristan! 80:68

Posle serije faulova sa obe strane tajmaut je zatražen od strane Andreja Žakelja! Vukčević daje poene po povratku na teren za 75:68, a onda Vukčević sa pozicije "pet" pogađa trojku i realno rešava ovaj meč! Novi trajmaut Žakelja na rezultatu 80:68!

22:52

35. minut: Ne daju se gosti! 72:68

Konačno preko kontre Matea Drežnjaka pogađaju gosti za 70:66, a nakon što su odbranili napad crno-belih Džeksonu beži lopta. Pobegao je Partizan na "plus šest", ali je onda fauliran Tomislav Ivišić i sa penala je smanjio na 72:68.

22:48

POSLEDNJIH DESET MINUTA! Partizan ovo rešava? 70:64

Papapetru ne prolazi, ali svoj 17. poen daje Matijas Lesor iz prikucavanja. Papapetru je na ziceru u narednoj akciji za 68:64 pogađa Papapetru. Umor pomalo stiže tim Studentskog centra i nakon poena Jama Madara rezultat je 70:64!

22:39

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Nerešeno - 64:64

Poveo je konačno Partizan i kada je delovalo da je sačuvao prednost do kraja četvrtine Pavličević je fauliran uz zvuk sirene! Izjednačio je i idemo od nule u poslednjih 10 minuta.

22:35

29. minut: Prvi poeni Pantera! 62:62

Siguran je sa penala Džekson za 60:56, a Zek Ledej je fauliran ispod koša i smanjuje prednost rivala na 60:58. Zvonimir Ivišić poentira pored Lesora, ali francuski centar je odmah fauliran i smanjio je na 62:60.

Promašuje daleku trojku Džekson, a Panter na kraju postiže prve poene na meču za 62:62.

22:30

27. minut: Željko ne može da veruje! 58:54

Danilo Tasić je sjajno okrenuo Ledeja i fauliran je i posle penala sada je 54:52. Vučelić daje trojku na asistenciju Tasića i opet vodi SC Derbi - 55:54.

Nakon trojke Zvonimira Ivušića Željko Obradović mora da zove tajmaut!

22:22

25. minut: Džekson vraća Derbi! 53:51

Papapetru naskače u kontri i pogađa za 50:48, a Ivišić promašuje trojku. Sa druge strane precizan je Dante Egzum - 53:48. Megi promašje, a onda Loren Džekson daje trojku za 53:51!

22:19

DRUGO POLUVREME! Ovde se namešta drama! 48:48

Bez poena u prvom minutu drugog poluvremena, a Slavković ubacuje trojku za 46:44. Dante Egzum utrčava u prazan reket i poentira na obruču za izjednačenje.

Drežnjak promašuje otvorenu trojku, a Papapetru daje poen uz četvrtu ličnu Hadžibegovića. Pogađa, ali Drežnjak zakucava u kontri za 48:48.

22:07

Lista strelaca

Kod Partizana Matijas Lesor je jedini dvocifren sa 10 poena, prate ga Egzum, Ledej, Papapetru sa 6, Madar sa 5 i Tristan Vukčević sa 4 poena.

Goste predvodi Džekson sa 12 koliko ima i Drežnjak, Flečer Magi ima 7, a Tomislav Ivišić 4 poena.

22:03

Šta smo gledali?

Meč u kome je vođstvo mnogo puta promenjeno i nijedna ekipa nije uspela da se odlepi! Na kraju poluvremena je poenima Dantea Eksuma tim Željka Obradovića poveo sa poenom razlike, ali očigledno ćemo morati još da čekamo da vidimo ko će prelomiti!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

21:59

POLUIVREME! VODI PARTIZAN 44:43

Nakon faula nad Lesorom on pogađa dodatno bacanje i sada je 42:37. Flečer Megi je fauliran u kontri i pogodio je a onda je Drežnjak dao neverovatan koš od table uz faul!  Posle njegovih poena gosti opet vode sa 43:42, ali onda Egzum pogađa i vraća vođstvo svojoj ekipi.

Ostaje taj rezultat do kraja poluvremena - 44:43.

21:51

18. minut: Sad Žakelj viče na svoje igrače! 39:37

Pogađa bacanje Loren Džekson, a posle dvojke Flečera Mekgija ponovo vode gosti 35:34. a Dante Eksum drži Partizan u igri i ponovo ubacuje poene. U egalu smo, ali posle bejzbol pasa Zeka Ledeja dolaze poeni zakucavanjem - 39:37.

Idemo na minut odmora za Andreja Žakelja!

21:43

16. minut: Problemi za Koprivicu! 32:32

Na obruču završava Partizan akciju, a onda Andrej Žakelj uzima tajmaut. Ne uspeva da poentira njegov tim, ali poentira iz okreta Janis Papapetru - 32:32. A onda četvrtu ličnu dobija Balša Koprivica!

21:37

13. minut: Željko je BESAN!

Pogađa dugu dvojku Papapetru za 27:25, ali onda Loren Džekson daje trojku i opet vodi SC Derbi - 28:27. Sa penala je izjedančio Anđušić, ali je sa dve vezane akcije gost došao do 32:28.

Tajmaut Željka Obradovića i vidi se da je besan na svoj tim!

21:32

DRUGA ČETVRTINA! Egal je - 25:25

Ivišić je opet pogodio uz faul, a onda je posle gužve u reketu fauliran Lesor i posle slobodnih bacanja je 25:19. Loren Džekson je pogodio trojku (25:22), a imamo izjednačenje posle trojke Mekgija - 25:25.

21:24

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Partizan vodi 23:17

Tristan Vukčević ubacuje jednu tešku dvojku, a Trifunović u kontri zakucava za 19:16. Sada i Lesor ostaje sam na zakucavanju za 21:16.

Upisuje se u strelce i Papapetru i na kraju četvrtine je 23:17! Idemo na odmor!

21:21

8. minut: Nema odgovora, Derbi se ne da! 16:15

Neverovatna blokada Lesora nad Ivišićem, a onda pogađa sa linije penala za 14:13. Posle faula nad Egzumom i penela opet vodi Partizan sa 15:14.

Slavković ostaje sam na ziceru i preokreće,a Anđušić ne pogađa trojku, ostaje 16:15!

21:15

6. minut: Opet vode gosti! 14:11

Mateo Drežnjak pogađa iz prodora za 11:8, a onda je Drežnjak faulian od strane Balše Koprivice. Tasić promašuje trojku, ali neprecizan je i Glas. Poenterski post sa penala prekida Andrija Slavković za 11:9.

A posle trojke Flečera Mekgija vodi Studentskog centra sa 12:11! Nakon novih poena SC Derbija sa zakucavanja idemo na minut odmora! Tajmaut je tražio Željko Obradović!

21:10

4. minut: Preokret Partizana! 9:6

Prvo je Jam Madar pogodio sa penala, a onda posle poena Tristana Vukčevića je nerešeno 6:6. Preokrenuo je trojkom Jam Madar, a nakon nekoliko faulova sa obe strane ostaje 9:6.

21:07

POČELO JE! Derbi preti - 6:2

Zakucava Koprivica na startu za 2:0, a Studentski Centar uzvraća trojkom! Nova trojka preko Drežnjaka za 6:2!

20:30

Evo ko igra za Partizan!

Na današnjem meču nastupiće: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Eksum, Jovanović, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar.

19:45

Približava se meč!

Tribine u "Areni" polako primaju navijače Partizana, a čekamo da vidimo kojih će 12 košarkaša izaći na teren u ovom meču!

19:00

Crno-beli hoće ovu pobedu!

Partizan je u Evroligi startovao sa dva poraza, ali je u ABA ligi uspeo da savlada prvo Cibonu pa onda i MZT iz Skoplja. Sada posle dramatičnog poraza od Baskonije u Vitoriji tim Željka Obradovića ima imperativ pobede na ovoj utakmici.