Zvezda pobijedila Cibonu u Beogradu.

Zvezda razbila Cibonu u Beogradu! Ivanović ubjedljiv na debiju u ABA ligi - Hrvati se sa "-39" vraćaju u Zagreb! Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Crvena zvezda pobijedila je Cibonu u sedmom kolu ABA lige u "Pioniru" - 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7).

Ovo je bio debi trenera Duška Ivanovića na klupi crveno-bijelih u ABA ligi. Na samom početku meča igrači ekipe iz Zagreba su držali priključak sa evroligaškom ekipom Zvezde, prva četvrtina je završena minimalnim vođstvom Zvezde - 21:20. Već u drugoj četvrtini nakon tri pogotka Nedovića za tri poena crveno-bijeli se odlepljuju na dvocifrenu razliku koju su samo povećavali do kraja utakmice.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 50:38, za crveno-bijele. U trećem i četvrtom kvartalu utakmice gosti iz Zagreba se nisu vidjeli na terenu, za 20 minuta postigli su 15 poena. Trener Ivanović, nije dozvolio igračima do samog kraja utakmice da se opuštaju uprkos velikom vođstvu, pa je Zvezda tako ostvarila jednu od najubjedljivijih pobjeda ove sezone.

Najefikasniji pojedinac na meči bio je iz sastava domaće ekipe, Nemanja Nedović je postigao 24 poena uz sjajan procenat šuta iz igre od 86% (5 od 6 za tri). Pored Nedovića na meču se istakao i Petrušev sa 14 poena. U listu strijelaca se u završnici upisao mladi NIkola Topić. Najefikasniji pojedinac u Ciboni bio je bivši igrač Partizana i Zvezde Aleksandar Aranitović sa 10 poena.

Zvezvu naredne sedmice očekuje duplo kolo Evrolige i put u Berlin u utorak na meč protiv Albe, a u četvrtak crveno-bijeli u beogradu dočekuju izraelski Makabi. Sljedeće kolo ABA lige ekipa Zvezde dočekuje u derbi meču ekipu Partizana.

ZVEZDA: Vildoza 8 (4as), Lazarević, Mitrović 8 (4sk), Lazić 4, Martin 4, Dobrić 5, Ivanović 10 (6as), Nedović 24, Kuzmić 6 (6sk), Petrušev 14 (9sk, 4as),Topić 2, Bentil 7 (4sk)

CIBONA: Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić 9 (4sk), Mazalin 9 (4sk), Aranitović 10 (6sk, 3as), Baković 3, Kapusta 7, Ljubičić 6, Bundović 9

17:53

Strelci

CIBONA: Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić 9 (4sk), Mqazalin 9 (4sk), Aranitović 10 (6sk, 3as), Baković 3, Kapusta 7, Ljubičić 6, Bundović 9

17:45

KRAJ UTAKMICE

Zvezda je pobedila - 92:53.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Nemanja Nedović sa 24 poena.

17:43

39' Dočekali smo i to

Pogađa za tri poena Ljubičić, peti poen Cibone u četvrtoj četvrtini - 90:53.

17:42

38' Topić se upisao u listu strelaca

Ne mogu ništa da postignu igrači Cibone, podsećamo da i dalje stoje na deset poena u drugom poluvremenu. Upisao se i Nikola Topić. Rezultat je 88:51.

17:40

37' Lucidan pas Ivanovića

Prelepa asistencija Ivanovića za Kuzmića, igrači Cibone jedva čekaju kraj utakmice. Rezultat je 86:48.

17:37

36' Nezaustavljivi Nemanja Nedović

Ušao je Nedović sa klupe i odmah postigao novu trojku iz driblinga za Zvezdu. Rezultat je 82:48. Tajm-aut Cibone.

17:35

34' Aranitović najefikasniji

Bivši igrač Crvene zvezde i Partizana, Aleksandar Aranitovic, najefikasniji je igrač Cibone sa deset postignutih poena. Cibona je za 15 minuta u drugom poluvremenu postigla samo deset poena.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

17:32

33' Evo je i trojka Dobrića

Nakon sedam promašenih šuteva za tri poena Ognjen Dobrić je pogodio iz desnog ugla. Gromoglasan aplauz je dobio reprezentativac Srbije. Rezultat je 79:48.

17:30

33' Ulazi Topić

Mladi bek Zvezde, Nikola Topić ulazi na početku četvrte četvrtine, dobio je aplauz od malobrojne publike u Pioniru. Rezultat je 79 : 48.

17:27

32' Bentil dobar na ode strane

Nova rampa Bentila, koji u sledećem napadu zakucava iz reketa na asistenciju Luke Mitrovića. Rezultat je 76:46.

17:25

Kraj treće četvrtine

Rezultat treće četvrtine je 22 prema 8, Cibona nije uspela da stigne do dvocifrenog broja poena u ovom kvartalu. Nedović odlično igra! Ivanović ne dozvoljava ekipi da se opusti. Rezultat je nepromenjen 72:46.

17:23

29' NEMANJA IZAŠAO IZ IGRE

Nedović se bacio za loptu. Ivanović ga mnomentalno izvukao sa terena, ne rizikuje povrede najboljih igrača trener Zvezde. Rezultat je 72:46.

17:19

28' NEMA OPUŠTANJA

Zvezda prima lake poene odmah tajm-auta traži Duško Ivanović, iako crveno-beli imaju veliku prednost Ivanović ne dozvoljava svom timu da se opusti. Nedović za tri, 21 poen je postigao najefikasniji igrač utakmice. Rezultat je 70:46.

17:17

25' - NEDOVIĆ OPET

Nemanja Nedović nakon slobodnih bacanja dvodi Zvezdu u prednost od 21 razlike. Nedović ima 18 poena, a rezultat je 67:46.

17:14

DERBI U ABA LIGI

Podsećamo da će u sledećem kolu ABA lige koplja ukrstiti dve evroligaške ekipe, u derbi meču ekipa Zvezde će dočekati tim Željka Obradovića. Partizan gostuje u Pioniru u ponedeljak 28. novembra.

17:10

25' - DVADESET RAZLIKE

Nakon poena iz ofanzivnog skoka Mitrovića, Zvezda ima najveću prednost u dosadašnjem delu utakmice od 20 razlike. Rezultat je 60:40.

17:06

23' NEDOVIĆ SJAJAN

Izuzetna Blokada Martina, nakon kontre koja je zaustavljena faulom Nemanja Nedović će imati dva slobodna bacanja. Za samo 10 minuta u igr Nedović je postigao 15 poena. Rezultat je 57:40.

17:04

22' TROJKA

Ivanović postiže pet poena zaredom trojka iz driblinga je izgledala fenomenalno, 55:40.

17:01

21' Kreće drugo poluvreme

Prvi napad u nastavku utakmice imaće Cibona, rešavaju ga uspešno prodorom igrači Cibone. Rezultat je 50:40.

16:55

POLUVREME

Crveno-beli su se raspucali na današnjoj utakmici i pogodili 8 trojki u prvom poluvremenu. Nedović je sa tri trojke na početku druge četvrtine pokrenuo igrače Duška Ivanovića koji su se nakon toga odlepili na dvocifrenu prednost. Dokaz timske igre Zvezde je i broj asistencija na kraju druge četvtine, imaju ih 14. Najefikasniji pojedinci su za Zvezdu Nedović sa 13 poena i Petrušev sa 12, dok u timu Cibone osam poena ima Aranitović. Rezultat na poluvremenu je 50:38.

16:48

20' Za kraj poluvremena trojka Vildoze

Niko nije očekivao da će vildoza u ranoj fazi napada potegnuti sa velike udaljenosti za tri poena, ali Vildoza pogađa i vraća Zvezdi dvocifrenu prednost na kraju prvog poluvremena. Rezultat je 50:38.

16:46

19' Trojka Kapuste

Jednocifrena razlika za Zvezdu nakon trojke koju je sa devet metar pogodio Kapusta. Na drugoj strani Dobrić maši petu trojku. Nula od pet je šut za tri Ognjena Dobrića na današnjoj utakmici. Rezultat je 47:38.

16:44

Pogledajte zakucavanje Filipa Petruševa

16:42

18' Slobodna bacanja za Lazića

Prelep pas Vildoze za Lazića koji će imati dva slobodna bacanja. Pogađa jedno, rezultat je 47:35. U jednom momentu je bilo 16 razlike za Zvezdu

16:40

17' Trojka Cibone

Pogađaju igraći Cibone za tri, rezultat je 46:35

16:37

16' Dobra odbrana Zvezde

Na liniju slobodnih bacanja ide Ivanović nakon fantastičnog defanzivnog skoka. Rezultat je sad već osetnih 42:26.

16:35

15' TROJKA PETRUŠEVA

Postigao je Petrušev 12 poena posle trojke koju je pogodio. Osim njega u timu Zvezde dvocifren je i Nedović sa 13 poena. Rezultat je 40:28.

16:32

13' KAKAV POTEZ ZVEZDE

PETRUŠEV ZAKUCAVA POSLE SJAJNOG PASA IVANOVIĆA.  Rezultat je 35:24.

16:30

13' Razigrao se Nedović

Dve trojke zaredom pogađa Nedović, moraće nešto da menja Cibona. Zvezda se odlepila 30:22.

16:27

11' NEDOVIĆ ZA TRI

KAKVA TROJKA NEMANJE NEDOVIĆA - iz desnog ugla Nemanja postize trojku i vraća Zvezdi prednost. 24 :22

16:26

Počinje druga četvrtina

Prvi napad u drugoj četvrtini završava se poenima iz ofanzivnog skoka igrača Cibone, rezultat je 21 : 22

16:24

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Rezultat nakon prve četvrtine je 21:20 u korist domaće ekipe.

16:19

8' Nakon skoka u napadu Zvezda opet vodi

Hasan Martin postiže poene nakon skoka u napadu. Ivanović je promašio trojku, a Martin poentirao. Rezultat je 16:14 za crveno-bele. Poslednja dva minuta prve četvrtine.

16:16

8' CIBONA VODI

12:11 Nakon šestog poena Aranitovića

16:15

Spor start meča

Suđen je faul Luki Mitroviću u napadu. Poentira Aranitović nakon čega poene iz kontre za Zvezdu postiže Vildoza. Rezultat je 11:10 nakon trojke koju postiže Bundović.

16:13

5' Dva bacanja za Petruševa

Samo što je ušao u igru Petrušev se izborio za ofanzivni skok nakon pokušaja Dobrića. Suđen je faul, a jedno od dva slobodna bacanja pogodio je krilni centar Zvezde. Rezultat je 9:4. Idemo na prvi tajm-aut.

16:09

5' BIVŠI IGRAČ ZVEZDE PONOVO U HALI ALEKSANDAR NIKOLIĆ

Aleksandaar Aranitović igra prvu utakmicu protiv zvezde, ulazi u jak prodor i biće dva bacanja. Aranitović pogađa oba rezultat je 8:4.

16:05

4' Vildoza pogađa trojku

Luka Vildoza otvara utakmicu trojkom sa centralne pozicije, ekipa Cibone je ispunila bonus.

16:01

2' Prvi poeni za Cibonu

Mazalin za dva, rezultat je 5:2

16:01

1' Lazić trojka za početak

Branko Lazić postiže prve poene na utakmici Zvezda vodi 3:0

16:00

STARTNE POSTAVE

Startne postave se izašle na teren, ekipa Cibone je došla na današnji meč sa deset igrača.

Za Zvezdu počinju: Lazić, Bentil, Hasan Martin, Vildoza i Dobrić

15:51

I Topić u sastavu Zvezde!

Ivanović je za meč protiv Cibone odabrao 12 igrača i među njima i je i mladi Nikola Topić. U Pioniru će nastupiti: Vildoza, Lazarević, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ivanović, Nedović, Kuzmić, Petrušev, Topić, Bentil.

Van ekipe su ostali Stefan Marković, Džon Holand, Dalibor Ilić, Miroslav Raduljica

15:49

Zvezda prošla dramu u Evroligi

Crvena zvezda je u četvrtak dočekala francuski Asvel u osmom kolu Evrolige. To je bio debi Duška Ivanovića na klupi Zvezde. Nakon drame i neizvesne završnice, crveno-beli su savladali goste rezultatom 71:67.  Poene za pobedu postigao je Nemanja Nedović.