Evroliga Asvel Partizan prenos uživo livestream

Partizan izgubio od Asvela u Evroligi.

Evroliga Asvel Partizan prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

Partizan je izgubio od Asvela i doživio sedmi poraz u posljednjih osam mečeva - 91:87 (25:25, 22:23, 26:18, 18:21). Opet isto, neizvjesna završnica, drama i isti ishod. Poraz crno-bijelih. Vratio se tim Željka Obradovića iz minusa, došao u poziciju da dođe do trijumfa, onda je u penal završnici domaći tim bio bolji i uspio da slavi. De Kolo dao je 32 poena, a Egzum na drugoj strani 26 poena postigao je Egzum. U narednom kolu, već u četvrtak, crno-beli dočekuju Efes, aktuelnog prvaka Evrope. Poslije ovog poraza srpski tim je na skoru 4-9, a Asvel ima 5-8.

Nevjerovatna dešavanja u samoj završnici, poslije polovičnog izvođenja bacanja Nanelija bilo je neriješeno na 22 sekunde do kraja (87:87), a onda je Papapetru faulirao De Koloa koji je dao oba penala. Željko se uhvatio za glavu i vikao ka igračima, bilo je jasno da nije želio da se pravi faul. Poslije njegovog tajm-auta Naneliju je ispala lopta, a Metjuz je postavio konačan rezultat. U posljednjem napadu na parketu nije bilo kapitena Pantera.

Partizan je sporo ušao u utakmicu, a Obradović je odlučio da na startu stavi kapitena Pantera na klupu. Lesor je imao problem sa visokim centrom domaćina Falom, ali je brzo uspio da iznudi njegove dvije lične greške što mu je olakšalo posao. De Kolo se razigrao, da bi Egzum trojkom u posljednjim sekundama pogodio za izjednačenje (25:25). Ponavljao je Partizan iste greške iz prošlosti i u drugom kvartalu, otvoreni šutevi rivala za tri, za sve to surovo su kažnjavani. Nisu paničili, strpljivo su gradili napade i za to su nagrađeni u penal završnici pred kraj prvog dela Egzum je bio precizan i donio je prednost (47:48). Kartrajt je dao trojku uz zvuk sirene koju su sudije poslije pregledanog snimka poništile zbog isteka vremena, što je značilo da crno-bijeli sa vođstvom idu na odmor.

Egzum je bio praktično jedini raspoložen u trećem kvartalu, povratak Fala na teren napravio je velike probleme Lesoru i igri u reketu, a na sve to je De Kolo bio raspoložen, poslije čega mu se pridružio i Lajti. Na njihovim krilima francuski tim je vratio prednost pred posljednji kvartal (73:66). Preko Nanelija i Egzuma crno-bijeli su napravili seriju i na pet minuta prije kraja izjednačili i najavili dramu (80:80). Uslijedila je penal završnica, a na 9 sekundi prije kraja Papapetru je faulirao De Koloa, Željko se uhvatio za glavu i vikao ka igračima "Ko je tražio faul!?". Najbolji igrač Asvela pogodio je oba penala, Obradović je tražio minut odmora (89:87). U posljednjem napadu nije bilo Pantera na terenu, Naneliju je ispala lopta, a Metjuz je sa penala stavio tačku na meč.

ASVEL: Metjuz 4, Nua 7 (4sk), Kaudi, Dio 3, Tajus 5, Risaker, De Kolo 10, Fal 2, Lajti 6, Obasohan 3, Kartrajt 7, Pons

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 4 (3as), Panter 7, Smailagić, Papapetru 5, Egzum 9 (3as), Brodzijanski, Naneli 2 (3as), Trifunović, Anđušić 6, Madar 3

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:03

KRAJ

Pobeda Asvela - 91:87! Naneli je izgubio loptu posle tajm-auta, a Metjuz sa penala postavlja konačan rezultat.

22:00

OBRADOVIĆ BESAN - KO JE TRAŽIO FAUL!

Papapetru je faulirao De Koloa na 9 sekundi pre kraja. Obradović se uhvatio za glavu i viče ka igačima "Ko je tražio faul!? De Kolo je pogodio oba bacanja  - 89:87. Tajm-aut Obradovića.

21:59

40' - NANELI POLOVIČAN SA PENALA

Naneli je fauliran u prodoru, fauliran je, pogodio je jedno od dva slobodna bacanja - 87:87.

21:57

40' - DE KOLO POLOVIČAN!

Ledej je faulirao De Koloa koji je promašio prvo, dao drugo bacanje na 42 sekunde pre kraja - 87:86.

21:56

40' - PETA LIČNA FALA

Peta lična Jusufe Fala na 53 sekunde pre kraja, Egzum je dao oba penala - 86:86!

21:53

39' - METJUZ POGAĐA

Metjuz pogađa dugu dvojku preko Papapetrua, Obradović traži tajm-aut - 86:84! Posle toga Naneli promašuje šut iz dobre pozicije. Na terenu nema Pantera.

21:52

38' - JOŠ DVA MINUTA

Još dva minuta pre kraja, Papapetru promašuje otvorenu trojku - 84:84.

21:50

37' - LESOR SA PENALA

Lesor ja fauliran, stao je na liniju penala i promašio je drugo, a onda je De Kolo poentirao - 84:84.

21:48

36' - POENI I TEHNIČKA!

Obasohan krade loptu Egzumu i pogađa u kontri, potom se bunio, tražio faul Lesora, sudije to nisu videle, pa je zbog protesta dobio tehničku. Naneli daje slobodna bacanje, pa poentira sa poludistance - 82:83!

21:44

35' - DE KOLO I LESOR

De Kolo pogađa otvorenu trojku posle poena Egzuma iz kontre, pa je Lesor dao oba penala posle faula za izjednačenje - 80:80!

21:42

34' - NANELI!

Naneli poentira pod faulom, a onda hvata loptu u odbrani posle promašaja - 77:76.

21:40

33' - PANTER PROMAŠIO VOĐSTVO

Panter je promašio trojku za vođstvo, a onda je DE Kolo fintom izbacio Nanelija, ostao sam i dao trojku - 77:73!

21:36

32' - EGZUM ZA TRI!

Egzum pogađa za tri i vraća Partizan u igru - 73:71!

21:33

31' - NANELI!

Naneli šutira za tri, ali sudije pokazuju da je nagazio aut liniju i da je pogodio za dva - 73:68.

21:28

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je traća četvrtina, Asvel vodi - 73:66! Lajti je ukrao loptu i zakucao, a Pnater je promašio otvoren šut sa polucistance.

21:26

29' - DE KOLO I EGZUM

De Kolo poentira pod faulom, pa izlazi iz igre, onda Egzum prolazi i poentira posle prodora, a Metjuz onda gazi liniju pri šutu za tr - 70:66.

21:24

28' - MAJSTORIJA SMAILAGIĆA

Sjajan potez Smailagića, podigao je fintom Fala, a onda ostao sam i rutinski smestio loptu u koš - 65:64.

21:22

27' - DVE TROJKE ASVELA

Dve ekspresne trojke Asvela, posle druge koju je dao de Kolo je Željko tražio minut odmora i to je dalo rezultat, serija Egzuma - 63:62.

21:19

26' - SJAJNA SERIJA PARTIZANA

Nesportska na Ledeju, pa poeni Zeka sa penala, onda i Egzum, mini-serija Partizana za prednost - 57:58.

21:16

25' - OPET DE KOLO

Nando De Kolo pogađa za tri, Papapetru posle poena pokušava za tri uz zvuk sirene, jedva je dobacio do koša  - 57:54.

Izvor: MN Press/Klodian Lato/Eurokinissi

21:14

23' - FAL DOMINIRA

Centar Asvela Jusufa Fal dominira u reketu, pogodio je pod faulom, dao bacanje ,pa je uhvatio loptu pored Ledeja na drugoj strani (52:52).

21:11

22' - LEDEJ ZAKUCAVA!

Nua je poentirao posle dobrog poteza u reketu, zatim je Ledej zakucao - 49:50.

20:57

STRELCI NA POLUVREMENU

20:53

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u Francuskoj, Partizan ima vođstvo na pauzi posle poena Egzuma sa penala - 47:48. Džekson Kartrajt pogodio je za tri u poslednjoj sekundi, ali su sudije pogledale snimak, vreme je isteklo.

20:46

18' - SLOBODNA BACANJA

Veliki broj penala, Lesor je bio precizan sa linije za slobodna bacanja, Partizan vodi - 41:44.

20:42

17' - PANTER I DE KOLO

Panter je pogodio trojku za vođstvo, De Kolo je zatim poentirao i vratio prednost svom timu (41:40).

20:37

15' - SERIJA TROJKI

Trojka Obasohana, pa trojka Madara, Tajus potom poentira posle ofanzivnog skoka - 39:35.

20:35

14' - NEUSPEŠAN ČELENDŽ PARKERA

Posle faula na Lesoru trener Asvela Ti Džej Parker tražio je čelendž, sudije su pogledale snimak i ostale pri prvobitnoj odluci, Lesor je bio polovičan sa penala - 34:32.

20:32

LOVERNJ NA KLUPI

Na klupi Asvela je Žofri Lovernj bivši igrač i kapiten Partizana koji je povređen i zbog toga nije na parketu.

20:29

13' - ISTE GREŠKE PARTIZANA

Posle koša Nanelija serija grešaka Partizana koje se ponavljaju i Dio koji ostaje potpuno sam na šutu za tri, pogađa, a Obradović traži tajm-aut - 34:29.

20:26

11' - LEDEJ, PA KARTRAJT

Ledej pogađa pod košem, pa Kartrajt poentira pod faulom i daje dodatno bacanje - 28:27.

20:21

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, nerešeno je - 25:25. U završnici četvrtine Panter je pogodio pod faulom, promašio je dodatno bacanje, posle čega je Egzum pogodio trojku za izjednačenje.

20:17

8' - KONTRA-RITAM PARTIZANA

Partiza nje upao u kontra ritam, dosta grešaka u odbrani, Asvel sve to kažnjava - 23:20.

20:14

6' - DE KOLO KAŽNJAVA

Greška odbrane Partizana, De Kolo ostaje sam i to kažnjava trojkom - 16:17.

20:10

5' - EGZUM I ANĐUŠIĆ!

Sjajni potezi Egzuma i Anđušića, crno-beli vode - 11:15!

20:08

4' - DVE LIČNE ZA FALA!

Dobra vest za Partizan, visoki centar Jusufa Fal zaradio je dve lične greške na početku meča i mora napolje, on je pravio probleme Matijasu Lesoru na startu duela - 9:9!

20:04

2' - BOLJI POČETAK ASVELA

Asvel je bolje započeo meč i ima prednost, poene za Partizan dal isu Egzum i Anđušić - 7:4.

19:57

PETORKA PARTIZANA

Ovo je petorka Partizana: Egzum, Papapetru, Anđušić, Ledej, Lesor. Kapiten Panter je na klupi.

19:35

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Francuskoj počinje u 20 časova.

19:24

REBRAČA: BUDITE STRPLJIVI!

Legendarni Željko Rebrača imao je poruku za navijače Partizana posle serije loših rezultata.

"Prodat je veliki broj sezonskih karata, na utakmicama je 20.000 ljudi. Međutim, drugi moraju da imaju više strpljenja jer proces u sportu ne traje nekoliko meseci. Moraju oni da se prilagode Željku Obradoviću. Ima košarku u malom prstu, živi 24 sata košarku. Mora da prođu godina-dve dok se ne prilagode njemu i njegovom radu. Rezultat ne nastaje preko noći, a mi imamo velika očekivanja, hoćemo odmah da osvojimo. Treba da imamo strpljenja i u ovom momentu treba da podržimo Partizan, a mislim da klub ima veliki potencijal. Pre svega, zato jer je Željko tu, ali i cela uprava i svi koji su sada uključeni u taj sistem", rekao je Rebrača.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

19:11

IGRAČI NA ZAGREVANJU

Igrači Partizana već su na zagrevanju, Madar, Egzum, Trifunović i Naneli su prvi izašli i šutiraju.

19:06

ACO PETROVIĆ SAVETUJE ŽELJKA

Legendarni hrvatski košarkaš i trener Aco Petrović imao je savet za Željka Obradovića i crno-bele.

"Ovog trenutka igrači Partizana, usled loših rezultata izgubili su totalno samopouzdanje u svoje mogućnosti i zbog toga izgledaju neprepoznatljivo... Tenzije i previše pritiska.Možda ne bi bilo loše da im Željko kaže da se vide na zagrevanju sledeće utakmice!", napisao je Petrović na Tviteru.

18:48

SMAILAGIĆ: MORAMO DA MISLIMO POZITIVNO

O ovom meču pričao je i Alen Smailagić.

"Moramo da mislimo pozitivno i pokušamo da izvučemo sve dobro i sve što može da nam pomogne u narednoj utakmici. Dobra stvar kod zgusnutog rasporeda je što nemamo ni vremena ni prava da tugujemo posle poraza, već moramo sve misli da okrenemo ka utakmici sa Asvelom. Oni su ekipa koja je u prošlom kolu dobila Barselonu, igraju u dobroj formi i biće nam veliki izazov da im se suprotstavimo. Verujem da možemo da se izdignemo posle par poraza i da sutra odigramo dobru utakmicu. Puno bi nam značila ta pobeda u gostima", rekao je Smailagić.

18:24

PORAZI U DVA DERBIJA

Partizan je u seriji poraza doživeo i dva poraza u večitom derbiju. Prvi u ABA ligi, a onda i u prvom istorijskom evroligaškom večitom derbiju. Taj meč rešio je Nemanja Nedović trojkom u poslednjim sekundama.

18:10

SVE KRENULO IZ ŠPANIJE

Partizan je u krizu upao posle mečeva u Španiji. Izgubio je od Barselone (79:68), pa od Real Madrida (105:97) i tada su kola krenula nizbrdo...

17:59

PARTIZAN U REZULTATSKOJ KRIZI

Partizan je u rezultatskoj krizi, poslednji trijumf u Evroligi ostvaren je 18. novembra protiv Makabija (96:88). Od tada je savladana samo Budućnost u ABA ligi (106:77).

17:55

PORAZ U LJUBLJANI

Partizan u ovaj meč ulazi posle poraza od Cedevita Olimpije u Ljubljani. Ponovo posle neizvesne završnice...

Izvor: MN PRESS, Grega Valancic/Sportida

17:52

OBRADOVIĆ: ASVEL JE FAVORIT

Željko Obradović imao je samo pohvale na račun rivala.

"S obzirom na sve okolnosti, sigurno je da su oni favoriti. Očekuje nas teška utakmica, pogotovo posle utakmice kakva je bila u Ljubljani. Igramo za svega 48 sati, ali s druge strane i oni su igrali sinoć. Probaćemo opet da reagujemo. Nije lako kad izgubiš u veoma kratkom periodu par utakmica u kojima odlučuje jedna lopta. Da li napadački, da li je skok ili bilo šta, nije lako. S te strane, naravno da je moj posao kao trenera da probam da dignem ekipu. Koliko ćemo uspeti, videćemo", rekao je Obradović.