Partizan Bajern Evroliga prenos uživo

Crno-bijeli pobijedili su njemački tim i svog bivšeg trenera Andreu Trinkijerija.

Partizan Bajern Evroliga prenos uživo Izvor: MN PRESS

Partizan je srušio Bajern u punoj Areni 83:77 (19:14, 22:15, 18:20, 24:28) i završio 2022. godinu sa sedmim evroligaškim trijumfom. Protiv upornih igrača bivšeg trenera crno-bijelih Andree Trinkijerija, srpski tim imao je nezaustavljivo oružje u Australijancu Danteu Egzumu, koji je u drugom poluvremenu ubacio 17 od 19 poena. Bilo je to dovoljno da ekipa Željka Obradovića stekne dovoljnu zalihu - devet poena prednosti na minut i po pre kraja.

Poslije tog trenutka Beograđani nisu uspjeli da dovrše posao, pa su Ognjen Jaramaz trojkom i Isak Bonga slobodnim bacanjima primakli Bajern na "minus 4" (81:77), a onda su Bavarci imali napad da se dodatno približe. U tom trenutku istakao se Matijas Lesor, odličnom odbranom na centru Bajerna Otelu Hanteru, koji je pokušao da pogodi trojku za "minus 1" na 20 sekundi do kraja. Francuz je bio na pravom mjestu, izblokirao je taj šut i "ovjerio" pobjedu Partizana. Sedmu u Evroligi ove sezone i treću u nizu u najjačem takmičenju.

Naredni meč u Evropi crno-bijeli će igrati protiv Monaka, takođe u Štark areni, 5. januara, a potom će gostovati Makabiju, 11. januara.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:34

Heroji pobede - Egzum i Lesor

Dante Egzum ubacio je 17 poena u drugom poluvremenu i dao najveći doprinos pobedi crno-belih. U odbrani je ključnu rolu odigrao Matijas Lesor, koji je odlučujućom blokadom na 18 sekundi sprečio centra gostiju Otela Hantera da primakne Nemce na samo poen razlike. Tu je bio kraj utakmice!

22:31

KRAJ, PARTIZAN JE POBEDIO BAJERN 83:75!

Crno-beli su u završnici sačuvali trijumf i ostvarili 7. pobedu ove evroligaške sezone!

22:30

40' Matijas Lesor!

Partizan ne koristi još jedan napad (Lopta o Nanelija odlazi u aut), a onda Lesor lupa rampu Otelu Hanteru. Da li je ovo kraj utakmice?! Do kraja još 15,3 sekunde

22:28

40' Bonga smanjuje vođstvo Partizana

Bajernov krilni košarkaš iznudio je Ledejov faul posle prodora i koristi bacanja. Partizan sada vodi 81:77.

Još 49,4 sekundi do kraja i crno-beli imaju loptu.

22:24

39' Jaramaz čuva Bajern u životu

Partizan je poveo "plus 9", a onda je bivši plej crno-belih pogodio težak šut za tri poena - 81:75

22:22

Egzum sve radi sam!

Ovo je noć Partizanovog Australijanca! e

Na samo tri poena razlike (75:72) preuzeo je odgovornost i pogodio posle iznuđenog faula - 78:72, a onda je dva minuta pre kraja takođe iznudio faul Korija Voldena. Ubacio je Egzum u drugom poluvremenu čak 17 poena.

22:18

37' Dante Egzum brani crno-bele!

Pogodio je sa poludistance, za mirnijih 75:69 za crno-bele na tri minuta do kraja!

22:17

Ovako su dočekani ljubimci Grobara - Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz

22:15

Kakvo je ovo bilo zakucavanje Lesora

22:14

35' Bajern se ne predaje, Naneli odbija njihov napad!

Isak Bonga ubacio je trojku za pet poena razlike (68:63), a onda je Partizanov šuter Džejms Naneli ubacio svoju prvu trojku večeras iz petog pokušaja - za 71:63 na pet minuta do kraja.

22:01

- Kraj treće četvrtine, 59:49 -

21:53

Egzum pali Arenu!

Eksplozivni Dante Egzum utrčao je u reket i pogodio uz prekršaj za velikih 57:42! Prethodno je pogodio i trojku. Zahvaljujući njemu, crno-beli su na "plus 15" na početku 30. minuta.

21:39

Kakvo zakucavanje Lesora!

Snažno kucanje Francuza, za dosad maksimalnih 47:34 za Partizan u 23. minutu utakmice. Nema rešenje Bajern za pikenrol igru Lesora i plejmejkera Jama Madara. Andrea Trinkijeri mora da traži tajm-aut.

21:23

Strelci u prvom delu

Partizan: Ledej 9, Avramović 2, Panter 4, Smailagić 2, Papapetru 2, Egzum 2, Naneli 2, Lesor 8, Trifunović 2, Madar 8. Timski: 14/24 za dva, 1/5 za tri, 10/15 sl. bacanja, 20 skokova (15-5), 5 asistencija, 2 ukradene, 3 izgubljene lopte

Bajern: Volden 5, Vinston 7, Hanter 4, Bonga 3, Jaramaz 5, Rubit 3, Gilespi 2. (7/9 za dva, 3/15 za tri, 6/8 sl. bacanja, 22 skoka (12-10), 6 asistencija, 2 ukradene, 4 izgubljene lopte.

21:19

Na poluvremenu - Partizan vodi 41:29!

21:17

Partizan čvrst! Dvocifreno vođstvo!

Uroš Trifunović zapalio je halu na početku 19. minuta, pogodio je za 39:29! Sve se treslo od navijanja, a Madar je povećao prednost na 41:29!

21:07

Ledej pogađa iz ugla - Trinkijeri traži tajm-aut!

Još jedan dobar potez Partizanovog krilnog centra - trojka za 28:22, posle koje Trinkijeri poziva igrače kraj klupe. U toku je 14. minut

20:50

Kraj prve četvrtine - 19:14

Madar je ubacio šest poena, a Ledej pet na startu utakmice. Taj tandem odlično je poveo crno-bele u ovoj utakmici

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

20:45

Bajern u seriji 7-0, Obradović reaguje

Približili su se Bavarci na samo dva poena minusa (11:9), a Željko Obradović zove tajm-aut u 7. minutu

20:42

Pogledajte kako je u Štark areni ovog četvrtka

20:41

Odličan start Partizana, zvižduci za Korija Voldena

Partizanov plejmejker Jam Madar je lepo pogodio za 11:2 u 5. minutu utakmice, kada na teren ulazi Kori Volden, bivši plej Partizana koji je dočekan zvižducima. Navijači mu nisu oprostili to što je direktno iz Humske prešao u Crvenu zvezdu

20:30

Aplauzi za Trinkijerija

Bivši trener Partizana dobio je lep doček od navijača, u prvoj utakmici protiv crno-belih od kada je napustio klub