Haos u Evroligi - bivši NBA as htio da tuče navijača! (VIDEO)

Tornike Šengelija nije htio da trpi uvrede navijača i nasrnuo je na jednog...

šengelija htio da tuče navijača  Izvor: Twitter/@BasketNews_com/Printscreen

Virtus je ostao na samo teorijskim šansama da se plasira u Top 8 Evrolige poslije teškog poraza od Makabija, a na tom meču smo vidjeli i skandal! Iako se već od poluvremena znalo da Virtus nema nikakve šasnse na ovom meču pri rezultatu 87:53 za domaćina krilni igrač gostiju Tornike Šengelija ušao je u sukob sa domaćim navijačima.

Na startu posljednje četvrtine jedan navijač Makabija je nešto dobacio Šengeliji, što se Gruzijcu nije svidjelo pa je otišao pravo do tribina i probao da se sukobi sa nepristojnim navijačem. Izbila je prava gužva, ali su srećom reagovali sa klupe Virtusa.

Saigrači su spriječili Šengeliju da uđe na tribine, a dok su ga držali i navijači Makabija su držali navijača i uputili ga dalje od klupe tima iz Bolonje. Na kraju je Šengeliji pritrčao i predsjednik Makabija Đimon Mizrahi i smirio ga. Pogledajte ovaj incident:

Cijeli incident je trajao duže od minuta, a nakon svega Šengelija je otišao na klupu i nije se vraćao na teren. Na kraju je Makabi savladao Virtus 111:80 i tako učinio uslugu Partizanu i Crvenoj zvezdi u borbi za Top 8!