LIDER KONAČNO PAO: Sjajna Budućnost prekinula nevjerovatnu seriju Širokog!

Poslije 20 uzastopnih pobjeda, košarkaši iz Širokog Brijega položili su oružje u domaćem prvenstvu.

KK Budućnost Bijeljina Izvor: Promo/KK Budućnost Prolab Bijeljina

Tek u 21. kolu domaćeg prvenstva, košarkaši Širokog doživjeli su prvi poraz.

Serija hercegovačkog tima od 20 pobjeda u nizu prekinuta je u Bijeljini, gdje je Budućnost večeras bila sjajna i konačno uspjela da učini što nikome ove sezone nije pošlo za rukom.

Bijeljinci su slavili 85:78, te pokazali da u bh. prvenstvu ipak nema nedodirljivh, tako da ćemo sasvim sigurno gledati zanimljivo doigravanje za šampiona države, u kojem će se najboljim ekipama iz ligaškog dijela sezone priključiti i abaligaš Igokea m:tel.

Budućnost je večeras bila izuzetno raspoloženo, pogotovo u prvom poluvremenu, u kojem su izabranici Josipa Pandže postigli čak 56 poena. Veliki zaostatak iz uvodnih 20 minuta gosti nisu imali snage da stignu, pa je bijeljinski sastav zabilježio 16. ovosezonski trijumf.

Sjajni Vojin Ilić ubacio je 27 poena, dok je kod Širokog sa poenom manje dominirao Daišon Najt. Branislav Đekić meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 10 skokova, dok su u redovima domaćina dvocifren učinak imali još Milivoje Božović (12 poena) i Luka Jovanović (10).

Budućnost je trenutno na trećem mjestu, sa pobjedom manje od drugoplasiranog Borca, koji je sinoć bio ubjedljiv protiv Mladosti. Uprkos porazu, Široki je i dalje lider.

U narednom kolu tim iz Bijeljine gostovaće u Mrkonjić Gradu ekipi Mladosti, dok će Široki ugostiti Sparse.