Jokić gledao strašnu partiju saigrača! Denver bez SVIH zvijezda mučio Durentov supertim - samo malo je falilo! (VIDEO)

Nikola ponovo nije bio na terenu, a sada je jasno da ga trener Meloun neće previše opteretiti u finišu ligaškog dijela.

Denver bez najvećih zvijezda poražen od Finiksa Izvor: Profimedia

Košarkaši Denvera već su obezbijedili prvo mjesto na Zapadu pred plej-of u NBA sezoni, pa ne čudi što trener Majkl Meloun posljednje utakmice ligaškog dijela koristi kako bi šansu dao i nekim igračima sa manjom minutažom. Na gostovanju Finiksu (119:115), u tijesnom porazu protiv jednog veoma kvalitetnog tima, Denver Nagetsi su igrali bez trojice najvažnijih igrača - Nikole Jokića, Džamala Mareja i Majkla Portera Džuniora, a susret su propustili još i Aron Gordon odnosno Kentavijus Kaldvel-Poup.

I tako oslabljeni prikazali su odličan otpor timu koji se tokom sezone silno pojačao dovođenjem Kevina Durenta. Momci iz Kolorada su u Arizoni "grizli" i pokušavali da se dokaže, a tokom čivatog susreta bili su u rezultatskom egalu. Nakon prve dionice imali su dva poena zaostatka i uspjeli su da prepolove razliku do poluvremena, ali je Finiks dobio treću i četvrtinu četvrtinu.

Posebno su se istakli veterani Durent (29 poena) i Kris Pol (25), dok su zapažen učinak imali još Deandre Ejton (16), Devin Buker (15) i Tori Krejg (11). U ekipi Denvera koja je na ovom susretu nastupila sa samo devetoricom košarkaša najefikansiji je bio Brus braun sa 31 postignutim poenom, a podršku su mu pružali Redži Džekson sa 20 poena i još četvorica igrača sa dvocifrenim učinkom.

Ekipi Denvera ovo je bio četvrti poraz na posljednjih pet mečeva, ali njihovo mjesto na vrhu Zapada nije ugroženo. Sa druge strane, Finiks je sedmom pobjedom u nizu potvrdio svoj plasman u plej-of, a već sada je jasno da će oni sa četvrte pozicije u doigravanje. Pogledajte detalje sa meča Finiksa i Denvera: