monako partizan uživo prenos livestream

PANTER UVEO PARTIZAN U TOP 8 EVROLIGE! Kakva drama u Francuskoj - Aleksa plesao, a kapiten stavio TAČKU!

Partizan slavio u Monte Karlu!

monako partizan uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Partizan je prošao u top 8 Evrolige, pobijedio je Monako na gostovanju - 88:84 (18:22, 24:13, 20:21, 26:28)! Poslije nevjerovatne drame u završnici tim Željka Obradovića uspio je da slavi u Francuskoj. Ključ je bila trojka Kevina Pantera, poslije čega je sjajni Aleksa Avramović sa penala stavio tačku. Veoma važnu ulogu imao je i Zek Ledej koji je promašio samo jedno bacanje i dao je 22 poena (13/14 sa penala). Crno-bijeli su "ovjerili" prolaz, pa će u poslejdnjem kolu protiv Panatinaikosa odlučivati o konačnom plasmanu i protivniku u četvrtfinalu.

Započeo je Partizan meč veoma loše, poslije svega tri minuta igre domaći tim imao je dvocifrenu prednost (12:2). Željkova ekipa nije mogla da pronađe ritam u napadu, dok je u odbrani primala previše lakih poena. Prekinuo je to Papapetru trojkom, a onda je u igru ušao Aleksa Avramović. Na njegovim krilima crno-bijeli su se u potpunosti vratili. Nejverovatni Avramović pravio je šou na terenu, dao je 15 poena za 14 minuta na parketu. Saigrači su njega tražili, on je pogađao i za dva i za tri.

Dovoljno je reći da je kapiten Kevin Panter bio bez poena, uzeo je samo jedan šut, uz tri asistencije u prvom poluvremenu. Dobro je Monako čuvao Egzuma (2, 3 izg.l) i Lesora (2, 4sk), ali su zato Avramović i Smailagić (8, 3sk) bili glavni razlog vođstva na pauzi (35:42).

Nastavio je Partizan sa odličnom igrom u trećoj dionici, došao je do "+15" (38:53), briljirao je na terenu. U tom trenutku Džejms se posvađao sa Sašom Obradovićem, došlo je do verbalnog obračuna, srpski stručnjak ga je "zakucao" na klupu. Od tog momenta se domaći tim razigrao, napravio seriju 11:0 i vratio se u meč (49:53). Bila je to najava drame i upravo to se i dogodilo.

Domaćin je pronašao ritam u napadu, Lesor je zbog četiri lične morao da bude pažljiviji u odbrani i na dva minuta prije kraja Monako je imao prednost (78:77). Ledej je dao tada bitna slobodna bacanja, a Panter pogodio odlučujuću trojku (80:84). Avramović je sa penala stavio tačku.

MONAKO: Okobo 23 (3as), Braun 7 (6sk), Lojd 10, Blosmgejm, Kutur, Dialo 11 (5sk), Moteijunas 10, Amini, Outara 3, Stracel, Hol 10, Džejms 10 (6as, 4sk)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 22 (13/14 sa penala), Avramović 22 (5/5 za dva), Panter 8 (4as), Smailagić 12, Papapetru 6, Egzum 2, Naneli 12, Lesor 4 (9sk), TRifunović, Anđušić, Madar

23:07

STRELCI

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 22 (13/14 sa penala), Avramović 22, Panter 8 (4as), Smailagić 12, Papapetru 6, Egzum 2, Naneli 12, Lesor 4 (9sk), TRifunović, Anđušić, Madar

23:05

TABELA EVROLIGE

Ovo je tabela Evrolige sada.

23:04

KRAJ

Meč je gotov, Partizan je u top8 Evrolige - 84:88!

22:59

40' - DŽEJMS

Brzi poeni Majka Džejmsa - 82:84. Još 11 sekundi do kraja.

22:57

40' - PANTER!

Panter daje trojku preko ruke! Partizan ima veliku prednost, Saša traži minut odmora - 80:84! Pre toga je Džejms napravio veliku grešku i bacio loptu u aut.

22:55

40' - LEDEJ

Ledej daje oba penala, igra se poslednji minut - 80:81.

22:53

39' - HOL ZAKUCAVA

Džejms je krenuo u prodor, dvojica igrača Partizana krenula su da ga brane, nabacio je loptu na obruč za Hola koji zakucava na 90 sekundi pre kraja - 80:79.

22:51

39' - NEMA NESPORTSKE

Ledej je fauliran, sudije su gledale snimak i ustanovile da nema nesportske lične. Ledej je posle toga dao oba penala i vratoi prednost - 78:79.

22:48

38' - DRAMA

Drama u završnici, dva mintua ostala su do kraja meča Monako ima prednost - 78:77.

22:45

37' - MONAKO POVEO

Ledej pravi faul u napadu, Moteijunas ostaje sam na šutu za tri i pogađa, Željko traži minut odmora - 76:75!

22:43

36' - MOTEIJUNAS SMANJUJE

Naneli ne pogađa za tri, Moteijunas je fauliran i pogodio je, Željko i stručni štab vikali su na Aleksu što ranije nije pravio faul. Posle toga Okobo poentira - 73:75.

22:41

AVRAMOVIĆ DOBIO UDARAC

Lojd je promašio šut za tri, Avramović je ostao  da leži na zemlji, dobio je udarac u glavu, Džordan ga je udario laktom posle šuta.

22:39

35' - NANELI!

Naneli daje dva penala, pa onda ostaje sam na šutu za tri i pogađa, Saša Obradović traži minut odmora - 68:75!

22:37

34' - MONAKO SE VRATIO

Laki poeni na obruču, Hol zakucava, pa Okobo krade loptu i pogađa preko Lesora koji nije smeo da reaguje zbog četiri lične - 68:70!

22:35

33' - MNOGO POENA

Bez odbrane u poslednjih nekoliko minuta, Papapetru daje trojku, pa laki poeni na drugoj strani, vratio se Lesor umesto Smailagića i pored četiri lične - 64:70.

Izvor: Profimedia/Norbert Scanella/Panoramic

22:33

32' - AVRAMOVIĆ!

Avramović pogađa za tri, a Smailagić potom pravi četvrtu ličnu na Braunu koji daje jedno od dva slobodna bacanja - 60:67.

22:31

31' - SMAILAGIĆ I POENI OKOBOA

Džejms se vratio na parket, Smailagić je preko njega poentirao, pa je OKobo pod faulom pogodio  i dao je dodatno bacanje - 59:64.

22:27

30' - KRAJ TREĆE ČEVRTINE

Završena je treća četvrtina, Ledej je pogodio, a Partizan ima prednost pred poslednju deonicu - 56:62. Problem za crno-bele je to što je Lesor dobio četvrtu ličnu.

22:25

29' - LEDEJ!

Ledej daje trojku, pa onda Dialo pravi faul u napadu, posle čega Moteijunas pada, sudije pokazuju da je njegov faul, dvorana je na nogama, usledili su zvižduci. Zek se nije previše obazirao, dao je oba slobodna bacanja, dok su Saša Obradović i njegovi izabrnaici pričali sa sudijama i raspravljali taj faul - 53:60!

22:21

28' - AVRAMOVIĆ I LOJD

Treća lična Lesora koji sprečava zakcuavanje Okoba, posle toga Avramović i Lojd dolaze do poena - 53:55.

22:20

27' - TROJKA LOJDA, ŽELJKO REAGUJE!

Lojd je dao trojku, serija Monaka od 11:0! Željko Obradović je tražio tajm-aut (49:53).

22:18

27' - MONAKO UZVRAĆA

Od momenta kada je poslao Džejmsa na klupu, Monako se opet razigrao i spamnjio zaostatak - 46:53.

Izvor: Printscreen/EuroleagueTV

22:13

25' - PARTIZAN GAZI!

Partizan gazi u Monaku, Ledej je pogodio pod faulom, Saša je tražio tajm-aut i ostavio Džejmsa na klupi koji se opet svađao sa čalnovima stručnog štaba i sa Obradovićem - 38:53!

22:10

24' - ALEKSA SE VRATIO

Madar faulom seče kontru i posle toga izlazi iz igre, Avramović se vratio na parket - 38:51.

22:09

23' - PARTIZAN NA "+13"

Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost, Panter je pogodio trojku, razigrao se i on, a Ledej uspeva da iznudi faul i da pogodi sa penala - 38:51.

22:05

22' - PRVI KOŠ PANTERA

Prvi poeni Pantera na utakmici, posle prodora je došao do laganih poena na obruču - 37:46.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

22:04

21' - POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme počelo je poenima Brauna, a Smailagić ispravlja promašaj Madara - 37:44.

22:02

SAŠA: MUČILI SMO SE U NAPADU

Pred početka treće četvrtine izjavu je dao i Saša Obradović.

"Ofanzivno smo se mučili, moramo da budemo bolji, da donosimo bolje odluke. Naša loša igra u napadu i mnogo izgubljenih lopti dozvolilo je Partizanu mnogo lakih poena. Moramo to da popravimo"

22:00

ŽELJKO: MORA PAMETNIJE

U pauzi između dva dela svoje viđenje prvog poluvremena dao je Željko Obradović.

"Mnogo smo bolji bili u drugoj četvrtini, devet izgubljenih lopti je previše. Oni igraju dosta agresivno, moramo da igramo pametnije u napadu."

21:56

AVRAMOVIĆ: MORAMO OVAKO DA NASTAVIMO

Avramović je bio najzaslužniji za prednost srpskog tima u prvom poluvremenu, dao je 15 poena i dvocifren minus iz prvog kvartala pretvorio u plus.

"Podigli smo nivo odbrane u odnosu na prvu četvrtinu, bili smo agresivniji na lopti, oni su imali neke izgubljene lopte, dobra igra u tranziciji nas je vratila, pogodili smo trojke. Prihvatljivo je primiti 35 poena od tima koji je na vrhu po ofanzivnom rejtingu. Moramo da nastavimo ovako ako želimo pobedu."

21:50

STRELCI NA POLUVREMENU

MONAKO: Okobo 9, Braun 4 (4sk), Lojd 2, Blosomgejm, Kotur, Dialo 6, Moteijunas 2, Amini, Outara 3, Stracel, Hol 4, Džejms 5

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 5, Avramović 15 (3sk), Panter (3as), Smailagić 8, Papapetru 3, Egzum 2, Naneli 7, Lesor 2 (4sk), Trifunović, Anđušić, Madar

21:47

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Partizan ima prednost posle prvih 20 minuta - 35:42.

21:46

19' - LESOR ZA +10

Lesor poentira na obruču, Partizan ima dvocifrenu prednost - 32:42! Moteijunas dobija treću ličnu, faulira Lesora u napadu!

21:44

18' - ALEKSA!

Avramović daje trojku, to je njegov 15. poen na meču - 32:40!

21:42

17' - NANELI!

Naneli je fauliran na šutu za tri, dao je sva tri penala, Monako je upao u napadačku krizu, ne mogu da dođu do poena, greške se ređaju, a Aleksa pravi faul u napadu - 30:37.

21:38

16' - TREĆA LIČNA PAPAPETRUA, GREŠKA SMAILAGIĆA

Papapetru je dobio treću ličnu, a Smailagić je potom napravio faul u napadu, rukom je odgurnuo Moteijunasa pred sudijama, Željko se iznervirao, odmah ga je pozvao i povišenim tonom razgovarao sa njim zbog te greške - 30:34.

21:37

15' - ALEKSA!

Neverovatni Avramović nastavlja da "cepa mrežice", Saša Obradović opet reaguje, a posle toga  Smailagić daje trojku - 28:34!

21:33

14' - AVRAMOVIĆ ZA VOĐSTVO!

Avramović pogađa za tri, dao je ukupno sedam poena u nizu - 28:29!

Izvor: MN Pess

21:32

13' - SERIJA DOBRIH POTEZA

Hol zakucava, Avramović sjajnom fintom vara Džejmsa i poentira, pa Lojd pogađa za tri - 28:24.

21:30

12' - GREŠKE

Mnogo grešaka na obe strane terena, Monako ima prednost - 24:22. Lesor je umalo izgubio loptu, a posle toga ga je zamenio Smailagić.

21:28

11' - DRUGA LIČNA LESORA

Lesor pravi drugu ličnu, Hol je dao oba slobodna bacanja, posle toga je Avramović poentirao u kontri - 24:20.

21:27

DVE TEHNIČKE

Pred početka druge četvrtine sudije su pokazale da su Lojd i Naneli dobili po tehničku grešku, nije poznato šta se tačno dogodilo u završnici prvog kvartala.

21:25

ĐOKOVIĆ PODRŽAVA PARTIZAN

Đoković je u dvorani u Monaku i pruža podršku Partizanu.

21:24

NAVIJAČI SU TU

U Monako su stigli i navijači Partizana.

21:23

10' - NANELI ZAKUCAVA!

Egzum se zaleteo ka košu, video je Nanelija i bacio mu dodavanje za lako zakucavanje, Džejms je potom izgubio loptu, ali je Džejms kaznio grešku Egzuma - 22:18.

21:20

9' - AVRAMOVIĆ I EGZUM

Avramović je iznudio faul posle borbe za loptu, bio je polovičan sa linije penala, posle čega Egzum dolazi do poena i smanjuje minus - 20:16. Saša Obradović tražio je minut odmora.

21:17

7' - LEDEJ POD FAULOM

Ledej pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje, pa Džejms posle prodora poentira - 20:11.

21:15

6' - FAUL U NAPADU LESORA

Lesor pravi faul u napadu, Džejms na drugoj strani promašuje zicer, a Naneli promašuje otvorenu trojku - 16:8.

21:13

5' - TROJKA PAPAPETRUA

Papapetru smanjuje zaostatak, pogađa za tri - 14:8!

21:09

3' - PARTIZAN NA DVOCIFRENOM MINUSU

Partizan posle tri minuta igre ima dvocifren minus - 12:2! Mnogo loš početak meča za srpski tim.

21:04

2' - DŽEJMS I OUTARA

Monako je mnogo bolje počeo meč, Džejms i Outara su pogodili, domaći tim vodi - 6:1!

21:00

PETORKA PARTIZANA

Madar, Panter, Papapetru, Ledej, Smailagić

20:53

POKLONI ZA ANĐUŠIĆA I LESORA

Pred početak meča poklone su dobili Anđušić i Lesor koji su nosili dres Monaka u prošlosti.

20:35

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Monaku počinje u 21 čas.

20:16

PARTIZAN UBEDLJIV U PRVOM MEČU

Prvi meč ovih timova odigran je 5. januara u Areni i Partizan je bio ubedljiv (100:80).