Partizan Panatinaikos uživo prenos livestream Evroliga

PARTIZANOVA TROJKA ZA POBJEDU - IDE U MADRID! Crno-bijeli su NEPOBJEDIVI u Areni, neka dođe Real!

Džejms Naneli trojkom u posljednjem napadu donio pobjedu Partizanu i šesto mjesto na tabeli Evrolige. Crno-bijeli će igrati protiv Reala!

Partizan Panatinaikos uživo prenos livestream Evroliga Izvor: MONDO/Jana Desovski

Partizan je pobijedio Panatinaikos u ponovo krcatoj štark areni i zakazao plej-of seriju protiv Real Madrida! Ekipa Željka Obradovića trijumfovala je košem Džejmsa Nanelija pola minuta prije kraja, a onda i odličnom odbranom, kojom su spriječili lidere Panate - Dvejna Bejkona i Mateuša Ponitku - da poentiraju za izjednačenje i pobjedu. Na taj način, crno-bijeli su okončali ligaški dio sezone sa čak 20 pobjeda i završili je na sjajnoj šestoj poziciji tabele Evrolige.

Iako je praktično kroz čitav meč Panatinaikos vodio i iako je u jednom trenutku druge četvrtine ta prednost iznosila i ogromnih 18 poena, trojke i energija Kevina Pantera i Alekse Avramovića vratili su crno-bijele iz "mrtvih", Dante Egzum je ponovo stavljao na poster protivnike snažnim zakucavanjima, a u završnici je meč-viner bio Džejms Naneli.

U posljednjem minutu, pola minuta prije kraja, elitnog šutera crno-bijelih nije pokolebalo ni to što je u prethodnoj akciji promašio čitav obruč, pa je praktično sa istog mjesta ponovo gađao i pogodio za konačnu pobjedu srpskog tima.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 9, Avramović 14, Panter 17 (3/6 za tri), Smailagić 4, Papapetru 3, Egzum 18 (3/3 za tri), Naneli 5, Lesor 9 (9 sk), Trifunović, Anđušić 2, Madar 2.

PANATINAIKOS: Kalaicakis 6, Volters 3, Papajanis 4, Bohoridis 2, Vilijams 8, Agravanis, Kalaicakis, Bejkon 19 (3/6 za tri), Ponitka 12, Grigonis 10, Mancukas, Gudaitis 11 (8 sk)

22:32

Kakav meč!

Na kraju utakmice u kojoj je PAO vodio praktično od početka do završnice, na momenat i "plus 18", crno-beli su se vratili poenima Kevina Pantera, energijom Alekse Avramovića, a onda su odlučili meč trojkom Džejmsa Nanelija za pobedu.

Tako je odlučeno da će crno-beli u Top 8 fazi igrati u seriji protiv Real Madrida za plasman na Fajnal-for u Kaunasu!

22:24

PARTIZAN SE ODBRANIO, POBEDIO I IDE NA REAL!

Kraj utakmice, Partizan - Panatinaikos 83:81!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

22:22

PARTIZAN OPET VODI!

Naneli je promašio sve, a onda je pogodio trojku za vođstvo 83:81 na pola minuta do kraja!

22:19

Panterova trojka "igra" na obruču, PAO opet vodi

Panatinaikos vodi 81:80 na minut i 17 do kraja.

Mateuš Ponitka iznudio je prekršaje crno-belih u uzastopnim napadima, a u međuvremenu je Panterova daleka trojka "igrala" po obruču i na kraju ispala.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

22:15

Kevin Panter "lomi" Panatinaikos!

Partizanov kapiten poentirao je sa poludistance za Partizanovih "plus 3", 80:77! PAO je zatražio tajm-aut na dva minuta i 12 sekundi do kraja.

22:14

I dalje sve isto - Partizan, PAO, pa Partizan!

Partizan vodi 78:77 u trenucima u kojima su ekipe pogađale u svakom napadu - Zek Ledej iz penala, pa Marijus Grigonis posle prodora, pa Kevin Panter sa distance.

Još dva i po minuta do kraja utakmice

22:11

U svakom napadu se smenjuju ekipe u vođstvu!

Naneli zakucava na jednoj strani, a Bejkon poentira uz prekršaj crno-belih, za 75:74 za PAO. Gosti sad promašuju slobodna bacanja u uzastopnim napadima. Još tri i po minuta.

22:10

Loš faul Pantera, Papajanis vraća "plus" Panati

Centar Panatinaikosa iskoristio je "mismeč" i pogodio uz prekršaj kapitena crno-belih, 73:72. Još četiri minuta.

22:09

PREOKRET! DANTE EGZUM!

Australijanac je završio još jednu tečnu akciju Partizana i doneo prednost crno-belima, 72:71! Serija 12:0 srpskog tima, koji je gubio u prvom delu i čak "minus 18"!

22:07

Smailagić koristi bacanja - Partizan na posedu zaostatka!

Još šest minuta, a Partizan gubi samo dva poena razlike, 59.61!

22:05

Avramović ne odustaje - kako važna trojka!

Aleksa pogađa trojku za 65:71, a onda odmah krade loptu Panatinaikosu i primorava ih na treći timski faul! Odmah potom poentira i Zek Ledej, za 67:71!

Partizan u seriji 7:0 na sedam minuta do kraja!

22:00

Partizan u kontraritmu, PAO opet povećava prednost

Ponitka i Papajanis prelako kombinuju za vođstvo Panate 68.60, a onda Elefterijus Mancukas pogađa trojku iz ugla za ponovo velikih "plus 11" godinu (71:60). Osam i po minuta do kraja utakmice

21:52

Bolan koš Panate uz zvuk sirene

Panajotis Kalaicaiks uhvatio je ofanzivni skok u poslednjim trenucima treće četvrtine i poentirao uz zvuk sirene za 66:58 pred poslednju četvrtinu

21:50

Bejkon u šuterskoj seriji

Tri trojke ubacio je as Panatinaikosa u ovoj četvrtini, pa PAO čuva vođstvo 64:57 dok odmiče 29. minut. Na drugoj strani, Zek Ledej se "upisao" prvim poenima večeras

21:45

Ponovo loš momenat Partizana

Iz greške u grešku ponovo idu crno-beli

Arturas Gudaitis je lako poentirao pored Papapetrua, uz prekršaj, a onda je posle promašenog slobodnog bacanja PAO vratio loptu u koš i poveo 58:52 košem Mateuša Ponitke u 26. minutu.

21:39

Snažno zakucavanje Egzuma!

Kakvo ukucavanje Dantea Egzuma preko Arturasa Gudaitisa! Cela hala je skočila u 25. minutu dok je Australijanac pogodio za "minus 3" (48:51).

21:33

Važna trojka Alekse Avramovića!

Pogodio je Partizanov jako bitnu trojku da vrati Partizan na "minus 1" u 24. minutu - 45:46.

21:32

Gudaitis hvata preko dvojice crno-belih

Snažan faul Lesora na Gudaitisu, koji koristi jedno slobodno bacanje da postavi vođstvo Panate 46:40. U toku je 22. minut.

21:15

Statistika na poluvremenu

PARTIZAN: Avramović 6, Panter 11, Smailagić 2, Papapetru 3, Egzum 7, Lesor 6, Anđušić 2, Madar 2. Timski: 12/17 za dva, 5/11 za tri, 0/1 sl. bacanja, 7 skokova (6-1), 10 asistencija, 4 ukradene, 7 izgubljenih lopti

PAO: Kalaicakis 4, Volters 3, Bohoridis 2, Vilijams 5, Bejkon 6, Ponitka 6, Grigonis 8, Mancukas 3, Gudaitis 8. Timski;: 13722 za dva, 5/9 za tri, 4/4 sl. bacanja, 18 skokova (11-7), 9 asistencija, 6 ukradenih, 9 izgubljenih lopti

21:12

Poluvreme, Partizan ima odličnih "minus 6"!

PAO je u jednom trenutku vodio čak 18 poena razlike, ali onda je Kevin Panter "vezao" trojke i potpuno pokrenuo crno-bele. Zajedno sa Aleksom Avramovićem učinio je minus mnogo podnošljivijim.

21:10

Panter i Avramović ne daju Partizanu da stane!

Ponovo je Čačanin utrčao u reket i ponovo je pogodio o tablu. Sa kakvim samopouzdanjem igra Avramović, ponovo je šest razlike - 39.45!

21:05

Kevin Panter budi Partizan!

Kapiten je "vezao" dve trojke, pa polaganje, za seriju crno-belih 10:0! Sada je 38:30 za Panatinaikos. Kakvu energiju je dao Amerikanac i timu i svima u hali!

21:02

Panatinaikos razbija crno-bele u 2/4!

Šta se događa sa Partizanom? Dvejn Bejkon je rutinski protrčao kroz reket i zakucao za velikih 18 razlike za Panatinaikos (38:20). Partizan je za pet i po minuta druge četvrtine dao samo jedan koš.

20:59

Partizan i dalje igra loše

Panatinaikos iznenađujuće vodi dvocifrenom razlikom dok odmiče druga četvrtina (33:20). Kevin Panter je promašio još jedan šut, a Panajotis Kalaicakis je lako položio za velikih "plus 13" grčkog tima. PAO je do sada ukrao čak šest lopti za manje od 15 minuta igre.

20:51

U hali je i bivši trener Crvene zvezde

Poznati trener oduševljen Grobarima u punoj Štark areni.

Izvor: MN Press/Euroleague.tv

20:47

Loša sekvenca Partizana, PAO vodi 26:18 na kraju 1/4

Konfuzan napad Panatinaikosa na kraju četvrtine u kojoj su crno-beli napravili samo jedan prekršaj. Beskrvno je ekipa Željka Obradovića ušla u večerašnji meč, a Panatinaikos je to kaznio. Imaće šta Željko Obradović da kaže ekipi.

20:44

PAO i dalje ima inicijativu

Derik Vilijams pogodio je trojku za vođstvo Panatinaikosa 24:18 na isteku devetog minuta utakmice

20:42

Izjednačen početak utakmice

Posle sedam minuta košarke, PAO vodi 17:15, košem Marijusa Grigonisa sa distance.

20:37

Papapetru je speman!

Grk pogađa trojku za 9:10. Naravno, on je prošle sezone bio kapiten i predvodnik Panatinaikosa.

20:34

"Žoc" reaguje posle tri minuta

Krilni centar Panate Derik Vilijams ukrao je loptu crno-belima, zakucao za vođstvo Panate 8:4 i primorao Obradovića da zatraži tajm-aut posle tri minuta meča

20:34

Srdačan pozdrav Željka Obradovića sa članovima Panatinaikosa

"Žoc" je srdačno zagrlio Hristosa Serelisa i sve predstavnike Panatinaikosa. To je tim koji je vodio od 1999. do 2012. i sa kojim je čak pet puta bio šampion Evrope.

20:32

Meč je počeo!

Startne petorke

PARTIZAN: Madar, Anđušić, Papapetru, Ledej, Lesor
PAO: Volters, Bejkon, Ponitka, Vilijams, Gudaitis

19:36

"Priča se da Željko ima veliki budžet i slično"

Poslušajte šta su Edin Avdić i Miloš Jovanović govorili u "Šestoj ličnoj" o Partizanu:

PAO kažnjen pred Partizan

Na dan meča protiv Partizana, današnji rival crno-belih Panatinaikos zvanično je kažnjen oduzimanjem dve pobede. Evroliga je ovu kaznu izrekla zbog kršenja finansijskog fer-pleja pre nekoliko sezona, a zbunjuje to da je PAO za razliku od Crvene zvezde kažnjen tek na kraju, kad sankcija ne može ni na koji način da utiče na plasman.