TROJKE U FACU DEJVISU I DŽEJMSU - OVAKO JE "GORIO" DŽAMAL MAREJ: Jokićev najbolji saigrač pokidao Lejkerse! (VIDEO)

Najbolji saigrač Nikole Jokića maestralnom partijom odlučio drugi meč finala na Zapadu.

Džamal Marej učinak protiv Lejkersa Izvor: Profimedia

Košarkaši Denvera savladali su Los Anđeles Lejkerse (108:103) u drugom meču finala Zapada, a pored spektakularnog Nikole Jokića publika u Koloradu mogla je da vidi i nevjerovatnu predstavu Džamala Mareja. Igrač koji je već godinama druga zvijezda tima "ispucavao" se tokom prve tri četvrtine, ali zatim pronašao ritam i počeo da ubacuje sve.

Od svojih 37 poena na meču protiv Lejkersa Marej je čak 23 ubacio u posljednjoj dionici, kada je Denver Nagetsima bilo najvažnije da se pojavi i riješi utakmicu. Impresivan je Džamal bio u tim trenucima, a Los Anđeles Lejkersi nisu mogli da pronađu rješenje za beka Denvera koji ih je napao na različite načine.

Serija njegovih poena počela je na tačno deset minuta do kraja meča i trajala je sve do posljednjih sekundi utakmice. Ređali su se prodori, šutevi sa poludistance i trojke Denverovog beka, a odbrana Lejkersa samo je nemo posmatrala kako ih razbija u finišu susreta. Rezultata nisu davala ni preuzimanja - pogađao je trojke preko Entonija Dejvisa i Lebrona Džejmsa, koji su se i najviše nervirali nakon njegovih pogodaka. Pogledajte kako je to izgledalo:

Junak drugog meča finala Zapadne konferencije.
Izvor: Youtube/Bleacher Report