Trener Igokee nakon poraza od Partizana: Utakmica odlučena već u prvoj četvrtini, ušli smo mekano i dekoncentrisano!

Vladimir Jovanović obratio se novinarima nakon poraza u polufinalu Superkupa.

partizan igokea vladimir jovanović  Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Košarkaši Igokee m:tel igraće u srijedu za treće mjesto na ABA Superkupu u Podgorici.

Aleksandrovčani su večeras, u prvom polufinalu, poraženi od Partizana rezultatom 91:84, u meču u kojem su prekasno zaprijetili aktuelnom šampionu jadranskog takmičenja.

"Čestitam ekipi Partizana na pobjedi i prolasku u finale. Mislim da je utakmica bila odlučena već u prvoj četvrtini, gdje smo mi, za nas nesvojstveno, ušli previše mekano i dekoncentrisano. Nismo uradili neke stvari kako treba da ih uradimo, imali smo veliki broj izgubljenih lopti iz kojih smo primili koševe, a dozvolili smo im i puno ofanzivnih skokova. Oni su na poluvremenu imali 13 poena iz naših grešaka i deset poena iz drugog napada, na pet ofanzivnih skokova. U drugom poluvremenu smo izašli sa boljom energijom, boljim pristupom, pojednostavili igru u napadu, na kraju iskontrolisali skok i izgubljene lopte. Na kraju smo došli do toga da imamo završnicu ne mogu reći neizvjesnu, ali zanimljivu. Novi smo tim, samo par dana smo u ovom sastavu i te neke oscilacije su normalne za ovaj dio sezone. Nadam se da ćemo i sutrašnju utakmicu za treće mjesto iskoristiti kao dobar trening i da budemo što spremniji za početak sezone", rekao je trener Igokee m:tel Vladimir Jovanović na konferenciji za novinare nakon utakmice.

Njegovi izabranici će u meču za treće mjesto odmjeriti snage sa poraženim iz drugog polufinalnog duela u kojem se od 21.00 čas sastaju Budućnost i SC Derbi.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!