igokea crvena zvezda aba liga uživo prenos livestream

Zvezda dodala gas i pregazila Igokeu! Miloš Teodosić debitovao, crveno-bijeli protutnjali kroz Laktaše

Crvena zvezda ubjedljivo pobijedila Igokeu

igokea crvena zvezda aba liga uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Crvena zvezda pobijedila je Igokeu 81:63 (20:17, 20:15, 26:13, 15:18) na "otvaranju" sezone, u utakmici 1. kola ABA lige u Laktašima.

Iako je meč u prvih 18 minuta bio ravnopravan, od završnice druge četvrtine pa do kraja samo je bilo pitanje kojom razlikom će Beograđani pobijediti na dugo iščekivanom debiju Miloša Teodosića (četiri poena, sedam asistencija).

Od kada su bivši košarkaši Partizana Dragan Milosavljević i Nikola Tanasković primakli "igose" na 31:32 na dva i po minuta prije poluvremena, Zvezda je krenula u odlučujuću ofanzivu. Trener crveno-bijelih Duško Ivanović pozvao je tajm-aut, poslije kojeg je Stefan Lazarević umirio domaće trojkom, potom je Dalibor Ilić "vezao" pogotke sa linije penala, a onda je Rokas Gedraitis u posljednjim trenucima druge četvrtine pogodio trojku za "plus 8".

Vođstvo je do tog trenutka samo raslo i Majk Tobi je početkom treće četvrtine svojim poenima stavio svima u punoj hali do znanja da neće biti iznenađenja.

22:00

Kraj utakmice, ubedljiva pobeda crveno-belih

Crvena zvezda Meridianbet pobedila je Igokeu 81:63 i sigurnom igrom od kraja druge četvrtine ostvarila miran trijumf u prvoj utakmici sezone. Američki centar sa slovenačkim pasošem Majk Tobi bio je najefikasniji među Beograđanima sa 19 poena, Rokas Gedraitis ubacio je 12 uz dve trojke uz zvuk sirene, a dvocifreni su bili i bivši đak Igokee Dalibor Ilić sa 11 poena i centar Luka Mitrović.

Miloš Teodosić je na debiju za Zvezdu igrao 18 minuta i 45 sekundi i za to vreme ubacio četiri poena uz sedam asistencija.

21:39

Zvezda mirno privodi posao kraju

Iako je Zvezda dala prve poene u 4/4 tek u 34. minutu, njima je odmakla na 69:50.

21:30

Zvezda razbija Igokeu - 66:45

Nemanja Nedović pogodio je posle prodora za ogromnih 64:43, a onda nije pogodio težak šut, koji mu je otežalo kasno dodavanje Jaga Dos Santosa. Kraj treće četvrtine

21:21

Lazić pogađa za "plus 16"

Trojkom kapitena Branka Lazića, Zvezda odlazi na još većih "plus 16" u 24. minutu. Zvezda vodi 50:34.

21:19

Peta Teodosićeva asistencija i Zvezdinih "plus 13"

Zvezda vodi 45:32 i mirno kontroliše meč u 22. minutu.

Crveno-beli u velikom naletu na kraju druge i početkom treće četvrtine, pa je Majk Tobi posle pogođene trojke realizovao dodavanje Miloša Teodosića.

21:01

Gedraitis uz zvuk sirene!

Zvezdin Litvanac ponovo je pogodio u poslednjim trenucima, 40:32. Košem preko Atića postavio je "plus 8" crveno-belih na pauzi u Laktašima.

20:57

Igokea se potpuno vratila

Poenima Milosavljevića i Tanaskovića Igokea se vratila na "minus 1" na dva i po minuta do pauze - 31:32

20:49

Sada Gedraitis zakucava, za Zvezdinih 32:25

Litvanac igra dobro u odbrani, pretrčava teren i na 4:15 minuta do poluvremena ukucava loptu za "plus 7" crveno-belih.

20:46

Teodosić gubi loptu, Ivanović zove tajm-aut

Uzastopno izgubljene lopte Zvezde, laki poeni Igokee i tajm-aut Duška Ivanovića pri vođstvu Beograđana 28:20 u 15. minutu.

20:39

Sudije "izvagale" nesportski faul Mitrovića, 18:25

Zvezdin centar je u duelu sa plejmejkerom Igokee Nemanjom Gordićem udario košarkaša domaćih laktom i zato je uz svoja nesportska bacanja (za vođstvo 25:17) kažnjen nesportskim faulom.

U toku je 13. minut

20:25

Na kraju 1/4, Gordić smanjuje Zvezdino vođstvo

Iskusni plejmejker pogodio je za 17:20 nakon 10 minuta košarke. Nemanja Nedović pokušao je da uzvrati košem preko pola terena, ali njegov šut nije bio blizu

20:16

Gedraitis o tablu pogađa trojku

Loš napadač Zvezde Litvanac je završio trojkom o tablu, za vođstvo Beograđana 14:8 u 8. minutu meča. Na drugoj strani, veliki broj izmena pravi bivši trener crveno-belih Vladimir Jovanović

20:14

Ovacije za Teodosića

Čim je prvi put dodirnuo loptu, novi plejmejker Crvene zvezde Meridianbet dobio je veliki aplauz. Ove subote on ima zvanični debi u crveno-belom.

Izvor: Tweet/KK Crvena zvezda Meridianbet/Screenshot

20:11

Tanasković snažno zakucava - 8:9

Krenula je akcija od bivšeg kapitena Partizana Dragana Milosavljevića, a završila snažnim zakucavanjem Nikole Tanaskovića u 5. minutu ravnopravnog početka meča pred punim tribinama u Laktašima.

20:07

Za Zvezdu od početka igraju...

Prva startna petorka Crvene zvezde u novoj sezoni je Jago - Lazić - Gedraitis - Tobi - Simonović

Tobi i Gedraitis pogađali su trojke za Beograđane, za vođstvo 8:4 posle tri minuta košarke-