Ovaj koš je srušio Partizan i utišao Arenu! Stefan u 15 sekundi šokirao šampiona pred Grobarima (VIDEO)

Koš odluke Igokee protiv Partizana

Koš odluke Igokee protiv Partizana Izvor: MN PRESS

Košem plejmejkera Stefana Mudija (30), Igokea je pobijedila Partizan u Štark areni i nanijela crno-bijelima drugi poraz u ABA ligi ove sezone. U posljednjih 15 sekundi, on je izborio posjed za goste u skoku za "mrtvu" loptu sa Zekom Ledejom, a onda je takođe protiv krilnog centra crno-bijelih utrčao u reket i dao koš odluke - dvije sekunde prije kraja.

Pogledajte taj koš američkog plejmejkera:

Partizan potom u preostale dvije sekunde nije uspio da izvede aut kako je htio i da kazni ovaj koš košarkaša koji je 2022. bio iznenađenje u grčkoj ligi u dresu Larise, a onda je proveo prošlu sezonu u francuskom Roanu i u Venecueli.

Iako su gosti vodili 22 poena razlike i u prve tri četvrtine kontrolisali meč, crno-bijeli su u završnici uspjeli da izjednače serijom pogodaka za tri poena i važnim doprinosom Uroša Trifunovića. Partizan je u posljednjem minutu imao i šut za potpuni preokret i za pobjedu, ali je Frenk Kaminski promašio tu "otvorenu" trojku i uslijedila je "mrtva" lopta poslije koje je Mudi postao heroj.

Pogledajte taj trenutak u slikama:

Partizan će sa iznenadnim skorom 5-2 na Jadranu krenuti u pripremu za "dupli program" predstojeće evroligaške nedjelje, u okviru koje će u srijedu gostovati Bajernu u Minhenu, a u petak će dočekati Albu u Štark areni. Pročitajte šta je Željko Obradović rekao poslije poraza od Igokee.