bajern partizan evroliga uzivo prenos livestream

Partizan pao u Njemačkoj! Drama i poraz crno-bijelih u Minhenu

Poraz crno-bijelih na gostovanju Bajernu.

bajern partizan evroliga uzivo prenos livestream  Izvor: hilippe Ruiz / imago sportfotodienst / Profimedia

Partizan je izgubio od Bajerna 85:94 i tako doživio i peti poraz u Evroligi ove sezone. Na gostovanju u Audi domu, tim Željka Obradovića vodio je deset poena razlike početkom druge četvrtine, ali je domaćin predvođen Silvanom Fransikom i Karsenom Edvardsom i u tim trenucima, kao i na kraju meča, imao odgovore za sve ofanzive crno-bijelih i kažnjavao je defanzivne propuste Beograđana.

Bajern je u trećoj četvrtini poveo i maksimalnih "plus 12" (65:53 u 27. minutu), na šta je najbolje reagovao Partizanov evroligaški debitant Bruno Kaboklo. Brazilski centar "vezao" je u završnici tri trojke, primakao crno-bijele na samo poen minusa (81:82), ali dalje od toga nije mogao. "Jeftin" faul Beograđana daleko od koša, u trenutku u kojem su bili u bonusu, omogućio je Nilsu Gifaju da lako poentira za Bajernovih 84:81, a poeni Leandra Bolmara i posebno Silvana Fransika poslije prodora, uz prekršaj, bili su ipak prelomni u završnici čiju dramatičnost ne oslikava konačnih devet poena razlike.

Partizan se poslije ovog poraza vraća u Beograd bez mnogo vremena za žaljenje i osvrtanje, jer ga u petak očekuje meč protiv Albe u Štark areni.

22:49

Crno-beli poveli "plus 10" i stali

Partizan je u toku druge četvrtine zaigrao sjajno i poveo 38:28 u 12. minutu, ali je Bajern iz napada u napad topio i istopio tu prednost, a koševima Silvana Fransika i Danka Brankovića stekao i vođstvo pred poluvreme. U trećoj četvrtini, domaći su to vođstvo učinili maksimalnim, 65:53 na 3:40 do kraja 3/4.

22:49

Partizan je na skoru 3-5

Crno-beli su ponovo odigrali dramatičan evroligaški meč, kao i prošle nedelje protiv Fenera, ali sada je završen njihovih porazom. Heroji Bajerna bili su bekovi domaćih Karsen Edvards (21) i Silvan Fransisko (17). Zajedno su ubacili sedam trojki iz 16 pokušaja i vukli domaće ka trijumfu.

22:49

Kaboklo zablistao, ali nije bilo dovoljno

Posle sjajne sekvence Bruna Kabokla u završnici i čak tri uzastopne trojke Brazilca za samo poen razlike (82:81 za Bajern), Partizan je ostao bez rešenja na obe strane. Bajern je uspevao da "probija" odbranu crno-belih u najvažnijim trenucima, o čemu govori i čak 95 ubačenih poena domaćih, dok na drugoj strani nije bilo koša Beograđana kada se meč "lomio" izuzev jednog prodora Pi-Džej Doužera.

22:35

Kraj utakmice, poraz Partizana u Nemačkoj!

Silvan Fransiko "overava" pobedu Bajerna 95:85 sa linije penala, posle faula crno-belih na 4,3 sekunde do kraja

22:34

Naneli promašuje trojku, loša situacija za Partizan

Bajern ide ka pobedi, zakucavanjem Leandra Bolmara za velikih "plus 6" na pola minuta do kraja - 91:85.

22:32

Važan koš Bajerna, sudije ne menjaju odluku!

Bek Bajerna Silvan Fransisko krenuo je u prodor, pogodio uz faul Doužera, a sudije su priznale koš i to potvrdile posle pregleda video-snimka. Bajern vodi 89:85 na 1:12 do kraja.

22:29

Sjajan Doužer!

Lepa akcija Partizana, kojom je "razvučena" odbrana Bajerna, a Amerilanac je pogodio za samo poen minusa crno-belih, 85:86! Još minut i po.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

22:26

Nema koša, Partizan ide u napad!

Doužer je sačuvao koš Partizana na 1:43 do kraja, crno-beli posle tajm-auta idu u napad po izjednačenje. Rezultat je 86:83 za Bajern.

22:25

38' Tehnička za Pabla Lasa!

Burno je reagovao trener Bajerna na dosuđen aut u korist Partizana i omogućio je crno-belima da se košen Nanelima vrate na "minus 3"

22:22

38' Umor stiže Kabokla, Bajern brani vođstvo

Kaboklo sada gubi loptu, a Leandro Bolmaro mu krade, naskače na liniji penala i pogađa za Bajernovih 86:81.

22:20

Nema odbrane od Bruna Kabokla!

Svojim 12. poenom, preko Serža Ibake, novi Partizanov centar smanjio je razliku samo na poen! Na kraju 37. minuta, rezultat je 82:81 za Bajern!

22:17

Kaboklo sipa trojke!

Bruno Kaboklo "vezao" je tri trojke u završnici meča - Bajern i dalje vodi četiri razlike (82:78).

Kaboklu su na trojke odgovarali bekovi domaćih, Karsen Edvards i Silvan Francisko! Spektakularna završnica meča.

22:14

Važna trojka Bruna Kabokla!

Partizanov novajlija je doneo zlata vredne poene u napadu - trojka za "minus 4", pa Bajern sada vodi 74:70 u 34. minutu!

22:09

Bajern na "plus 7" u 33. minutu

Još jedan važan koš Bajerna - Gilespi pogađa za 72:65, a Željko Obradović zove tajm-aut. Crno-beli su u 13 minuta drugog dela meča ubacili samo 14 poena.

22:06

Bajern održava "plus 5" na početku 4/4

Francisko nije uspeo da pogodi još jedan težak šut, a Partizan je na polovini 32. minuta dobio napad da smanji zaostatak

21:59

Bajern preživeo Partizanovu ofanzivu

Silvan Francisko dao je veoma tešku trojku za Bajern, da odbije Partizanov nalet i da postavi 68:61. Odmah posle njega, pogodio je i Fredi Gilespi, za 70:61, dok između ta dva šuta Danilo Anđušić nije uspeo da uzvrati trojkom.

21:57

Zek Ledej, 65:61!

Pogodio je krini centar uz prekršaj, za samo četiri poena razlike i potpuni povratak crno-belih iz teške situacije. Još minut i po do kraja treće četvrtine.

21:55

29' Partizan se vraća 59:65!

Zak Ledej pogodio je slobodna bacanja zbog tehničke Bajernu, a onda je bivši NBA as ušao u reket i poentirao "flouterom", za Partizanovih "minus 6"

Izvor: hilippe Ruiz / imago sportfotodienst / Profimedia

21:51

Buker nastavlja da pogađa, "plus 12" za Bajern

Bajernov centar je glavna zvezda meča u ovim trenucima. Ubacio je 13. poen, najlakši do sada, dok Grobari pokušavaju sa tribina da podignu crno-bele na startu 27. minuta

21:50

Velike muke crno-belih u napadu

Bajern vodi maksimalnih 10 poena razlike, 63:53 na početku 26. minuta, košem Devina Bukera.

21:44

22' Raste Bajernovo vođstvo

Karsen Edvars ubacio je trojku za Bajernovih "plus 8", nakon što Ognjen Jaramaz i Frenk Kaminski nisu uspeli da napadački pokrenu crno-bele u 3/4.

21:25

Na poluvremenu - Bajern vodi 53:51

Bavarci su se brzo izvukli iz problema pri Partizanovom vođstva 38:28 početkom druge četvrtine. Plejmejker domaćih Karsen Edvars ubacio je 13 poena, Nik Vejler-Bab i Niklas Vimberg ubacili su po dve važne trojke, a Partizanova odbrana nije uspela da zadrži ono što je stekao napad. Bajern je pogodio devet trojki iz 15 pokušaja, a za dva je šutirao 11/18, uz 15 timskih skokova i osam asistencija.

U srpskom timu je najbolje počeo meč Uroš Trifunović, sa 10 poena u prvoj četvrtini i igrao je praktično čitav prvi deo meča (17 minuta). Partizan je ubacio pet trojki iz 13 pokušaja, a šutrao je veoma dobro za dva - 14/19. Crno-beli su uhvatili četiri skoka manje od domaćina (11, dva ofanzivna, devet defanzivnih) i uz to su sakupili devet asistencija.

21:20

Crno-beli prekombinovali u poslednjem napadu!

Lopta je kružila i kružila, a onda je Aleksa Avramović imao samo delić sekunde da uputi šut. I promašio je ceo obruč. Željko Obradović je ustao sa stolice i raširio ruke, tražeći objašnjenje zašto je poslednja akcija u prvom poluvremenu trajala duže od 24 sekunde?

21:15

Kakav obračun u Minhenu, sve pršti!

Aleksa Avramović, pa Leandro Bolmaro pogađaju na obe strane i nerešeno je na početku 20. minuta - 51:51.

21:09

Naneli zakucava!

Partizan opet izjednačava posle kontre Džejmsa Nanelija i zakucavanja za 44:44! Još 2:46 minuta do poluvremena.

21:07

Bajernov preokret za pet minuta

Niklas Vimberg ubacio je još jednu trojku, za Bajernov preokret 42:41 i za seriju domaćih 14:3. Još tri i po minuta do poluvremena

21:05

Ledej!

Opet je Bolmaro pokušao da položi, za izjednačenje, ali ga je Zek Ledej snažno blokirao u 17. minutu.

21:04

16' Bajern brzo nazad na "minus 2"

Frenk Kaminski je sjajno pivotirao u reketu Bajerna, ali nije pogodio, pa je Leandro Bolmaro u kontri pogodio uz faul i istopio Partizanovu dvocifrenu razliku.

21:01

Doužer za "plus 10", Bajern prepolovio minus

Pi-Džej Doužer ubacio je trojku za Partizanovih 38:28 u 12. minutu, a domaćin je na to odgovorio serijom - trojkom Niklasa Vimberga (31:38), pa košem Karsena Edvarsa uz prekršaj Bruna Kabokla (33:38). Ekipe odlaze na tajm-aut.

20:56

12' Obradović je ljut zbog reakcije odbrane

Nik Vejler-Bab ubacio je trojku za 28:35 tako što je dobio previše prostora, a "Žoc" je zbog toga kritikovao igrače, objašnjavajući im šta se nikako ne sme.

20:49

Posle 1/4, Partizan vodi 32:25

20:47

Partizan održava vođstvo!

Centar Nemaca Devin Buker pogađa posle tajm-auta u 7. minutu za 20:25, posle duela sa Zekom Ledejem, ali Džejms Naneli je tu da uhvati ofanzivni skok i da iz reketa pogodi za 20:27.

20:41

6' Sada pogađa Džejms Naneli!

Četiri poena Partizanovog šutera u nizu, za vođstvo Beograđana 16:12 koje domaći ne ugrožavaju jer crno-beli uvek imaju spreman odgovor.

20:39

Kaminski je u elementu!

Pogodio je Amerikanac sa vrha "kapice", a onda i za tri poena, za vođstvo Partizana 11:5 u 6. minutu. Odličan start sve boljeg centra crno-belih.

20:34

Partizan odmah razbija Bajern!

U odsustvu Andreasa Obsta, Bajern je obezglavljen ušao u meč, a to su kaznili Jaramaz i Uroš Trifunović, za ekspresno vođstvo Beograđana 4:0 posle minut i po. Džejms Naneli imao je šansu da trojkom oduševi veliku grupu Grobara, ali nije se odmah "upisao".

20:29

Ovo je startna petorka Partizana!

Jaramaz, Naneli, Trifunović, Ledej, Kaminski!

Na drugoj strani, Nils Gifaj će prvi put zauzeti mesto u startnoj petorci Bajerna ove sezone. Kao što se vidi, Ognjen Jaramaz zaigraće prvi put protiv svog doskorašnjeg tima.

20:25

Željko Obradović je tu, možemo da počnemo!

18:44

Partizanova šok-terapija

Posle velike pobede protiv Fenerbahčea prošle nedelje, Partizan je u nedelju uveče u Štark areni izgubio od Igokee i zakomplikovao sebi put u ABA ligi. Ponedeljak je bio dan za izvlačenje pouka i lekcija, a utorak dan za trening i put u Minhen.

Partizan bez dvojice igrača

Kevin Panter je zbog povrede kolena već nedeljama odsutan, a u Minhenu neće biti ni centar Balša Koprivica zbog bolesti.

Laso - Obradović!

Pablo Laso, dvostruki šampion Evrolige, dočekuje Željka Obradovića, rekordera sa devet osvojenih titula prvaka Evrope. Najveće zvezde i večeras će biti kraj terena, a zanimljivo je i to da je Španac bio igrač Reala kada je "Žoc" predvodio Madriđane do titule Kupa Rajmonda Saporte. Bajern je podsetio na to na dan utakmice