Novi poraz košarkaša Borca: Orlovik bolji od Banjalučana, briljirao bivši as Fenerbahčea

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca doživjeli su četvrti vezani poraz u šampionatu BiH.

kk borac Izvor: Promo/KK Borac

Nakon obaveza u Drugoj ABA ligi, košarkaši Borca nastavili su sa domaćim šampionatom. U okviru 7. kola, Banjalučani su gostovali kod Orlovika koji im je nanio četvrti vezani poraz u prvenstvu BiH.

ORLOVIK – BORAC 81:73 (17:14, 25:23, 20:18, 19:18)

Prva četvrtina donijela je dosta ujednačenu igru, a domaći tim je ovu dionicu riješio u svoju korist rezultatom 17:14. Početak druge dionice igre pripao je Orloviku koji je u jednom trenutku imao 12 poena razlike pri rezultatu 33:21. Probudili su se Banjalučani u nastavku pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 42:37 za domaći tim.

U trećoj četvrtini Borac je uspio prići na zaostatak od jednog poena, ali nakon toga domaći tim ponovo uzvraća te bježi na +11 (59:48). U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 62:55 za Orlovik.

U posljednjoj dionici crveno-plavi su pri rezultatu 76:73 prišli na -3 i činilo se kako bi mogli stići do trijumfa, ali na kraju je ekipa iz Žepča ipak slavila sa 81:73.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Amsal Delalić sa 24 poena dok je Boris Dragojević postigao 17. Kod Orlovika, bivši košarkaš Fenerbahčea Emir Preldžić postigao je 23 poena, upisao 11 skokova i dodao šest asistencija dok je Ramo Rizvić postigao 16 poena.

Nakon sedam utakmica Borac ima tri pobjede i četiri poraza dok je Orlovik na omjeru 5-2.