Žalgiris Partizan Evroliga prenos uživo livestream

Pratite meč Partizana i Žalgirisa u Evroligi uz MONDO.

Žalgiris Partizan Evroliga prenos uživo livestream Izvor: MONDO/Uroš Arsić

Partizan je pobijedio na gostovanju u Kaunasu, savladao je Žalgiris - 93:85. Bio je to drugi trijumf za crno-bijele na strani ove sezone i to u veoma važnom trenutku. Tim Željka Obradovića je u seriji pobjeda i taj niz se nastavlja. Peti trijumf u prethodnih šest mečeva i to bez povrijeđenih Alekse Avramovića, Frenka Kaminskog, Uroša Trifunovića i Ognjena Jaramaza.

Od početka do kraja srpski tim kontrolisao je dešavanja na parketu. Početkom treće dionice razlika je otišla na "+17" (61:44) i tada je došlo do opuštanja. Domaćin je serijom trojki prišao (64:58), poslije toga je Ledej pogodio ključnu trojku, odbio nalet i pomogao svom timu da rutinski privede meč kraju.

Partizan je sada na skoru 8-6 i slijedi duplo evroligaško kolo u Španiji gdje će gostovati prvo Valensiji, pa Realu u Madridu.

ŽALGIRIS: Evans 33 (4/8 za tri, 4as, 3sk), Hejs 6 (4sk), Gedraitis 5, Smits 18 (4sk), Birutis 3, Holins 3, Samner 2, Butka, Dimša 11 (4as), Lavrinovičijus 4 (8sk), Ulanovac (2sk, 2as)

PARTIZAN: Vukčević 4, Ledej 13 (7sk), Drezgić, Koprivica 3, Panter 22 (4/6 za tri), Smailagić 7 (4sk), Jaramaz, Naneli 14, Anđušić, Doužer 16 (7sk, 4as), Ponitka 2, Kaboklo 12 (7sk, 2as)

20:56

STATISTIKA MEČA

ŽALGIRIS: 16/28 za dva, 12/26 za tri, 17/23 sa penala, 28 skokova (9 u napadu), 15 asistencija, 13 izgubljenih, 4 ukradene

PARTIZAN: 23/40 za dva, 8/20 za tri, 23/25 sa penala, 30 skokova (10 u napadu), 14 asistencija, 9 izgubljenih, 5 ukradenih

20:54

TABELA EVROLIGE

Partizan je sada na skoru 8-6 u Evroligi.

Standings provided by Sofascore

20:53

KRAJ

Gotovo je, Partizan je pobedio - 93:85!

20:50

39' - PARTIZAN ČUVA PREDNOST

Partizan igra pametno, čuva vreme, a onda je Naneli uz zvuk sirene za kraj napada dao trojku - 93:79 za Partizan.

20:49

38' - FAUL PONITKE, EVANS KORISTI

Ponitka faulira Evansa na šutu za tri, pogodio je sva tri penala - 90:79. Panter je zamenio Poljaka...

20:46

37' - KABOKLO

Kaboklo koristi visinsku prednost i poentira, još tri minuta do kraja - 90:76 za Partizan. Tajm-aut Maskvitisa.

Izvor: Kurir/Nenad Kostić

20:45

37' - LEDEJ, PA AUT!

Doužer promašuje, Ledej hvata ofanzivni skok i pokušava da vrati loptu do saigrača, ali se odbija u aut, napad za domaći tim. Smailagić se vratio u igru umesto Ledeja - 88:76 za Partizan.

20:44

36' - TROJKA DIMŠE, PA KABOKLO

Dimša daje trojku preko Kabokla koji je ušao umesto Smailagića. Potom je fauliran u reketu i dao je oba bacanja - 88:74.

20:43

35' - DOUŽER POD FAULOM!

Doužer kreće na prodor i pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje, Partizan ima veliku prednost na pet minuta pre kraja - 86:71!

20:40

34' - POENI SMITSA

Poeni Smitsa posle tajm-auta - 83:71 za Partizan.

20:39

34' - VELIKA NERVOZA ŽALGIRISA

Žalgiris je sve nervozniji, protestuje kod sudija, posle ukradene lopte Smailagića su tražili prvo igranje nogom, pa onda grešku u koracima Ledeja, a posle novih poena Partizana Maskvitis je tražio minut odmora - 83:69.

20:36

33' - EVANS SA PENALA

Evans se zaleteo na Ponitku, prošao ga, ali je tom prilikom fauliran. Pogodio je oba penala - 81:69 za Partizan.

20:35

33' - TEHNIČKA KLUPI ŽALGIRISA

Tražili su na klupi Žalgirisa korake prvo Pantera, pa Ledeja, sudije su im za to dale tehničku, a Panter je pogodio bacanje, posle toga je ponitka zakucao - 81:67 za Partizan.

20:34

32' - EVANS ZA TRI

Evans je napravio fintu, prevario sve, ostao potpuno sam na šutu za tri i pogodio - 78:67 za Partizan.

20:33

32' - NANELI!

Odličan potez Nanelija i poeni - 78:64!

20:31

JOJIĆ GLEDA MEČ

Podršku Partizanu u Kaunasu daje i bivši fudbaler crno-belih Miloš Jojić koji trenutno igra za ekipu Rige.

Izvor: Printscreen/Sportklub

20:29

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Treća četvrtina je završena, Partizan ima prednost - 76:64. Panter je promašio sa poludstance.

20:27

29' - LEDEJ

Ledej poentira posle prodora - 76:62 za Partizan.

20:25

28' - POENI I PROTESTI OBRADOVIĆA

Sudije su priznale poene Žalgirisa, uz faul Smailagića. Obradović je protestovao, objašnjavao je sudiji Puklu da poeni ne bi trebalo da važe i da je faul bio pre toga. Dugo su raspravljali, bez efekta. Samner je dao oba penala - 72:62 za Partizan.

Izvor: Bane T. Stojanovic/ATAIMAGES

20:21

28' - SMAILAGIĆ ZAKUCAVA!

Odlična igra Partizana od momenta kada je Žalgiris prišao, posle trojke Ledeja i promašaja Žalgirisa usledila je kontra i zakucavanje Smailagića - 72:58! Tajm-aut Maskvitisa.

20:19

27' - LEDEJ ZA TRI!

Ledej za tri uz zvuk sirene za kraj napada - 70:58!

20:17

27' - PENALI PARTIZANA

Ušao je Žalgiris u seriju grešaka, dosta faulova, a Partizan to kažnjava poenima sa penala Ledeja i Doužera - 67:58.

20:14

26' - VELIKE GREŠKE KOPRIVICE

Samo što je ušao u igru Koprivica je napravio dve lične, ispustio je loptu, a posle faula u napadu Obradović je reagovao i tražio tajm-aut - 64:58 za Partizan.

20:12

25' - PANTER I EVANS

Panter pogađa posle prodora i traži faul, ne dobija ga, a onda Evans poentira na drugoj strani, ušao je Koprivica u igru - 64:56 za Partizan.

20:11

24' - SERIJA TROJKI

Serija torjki Žalgirisa - 62:55 za Partizan. Spušta se minus...

20:09

23' - SERIJA ŽALGIRISA

Žalgiris pravi seriju u drugom delu, Evans pogađa za tri - 61:52 za Partizan.

20:07

22' - DOSTA GREŠAKA

Dosta grešaka na obe strane, Partizan vodi - 61:46.

20:05

21' - TEHNIČKA MASKVITISU

Panter je fauliran, dobio je dva slobodna bacanja, Maskvitis je poludeo, krenuo je da viče na arbitre i dobio je tehničku, a kapiten Partizana dao je sva tri bacanja - 61:44 za Partizan.

20:01

OBRADOVIĆ: MORA BOLJE U ODBRANI

Željko Obradović zna i u čemu Partizan mora da bude bolji u drugom poluvremenu.

"Odigrali smo dobro, imali samo jednu izgubljenu loptu, ali defanzivno moramo da popravimo neke stvari, dali su neke poene prelako", rekao je Obradović u pauzi između dva dela.

19:51

STRELCI NA POLUVREMENU

ŽALGIRIS: Evans 14, Hejs 4, Gedraitis 5, Smits 8, Birutis 3, Holins 3, Samner, Butka, Dimša 5, Lavrinovičijus 2 (4sk), Ulanovac

PARTIZAN: Vukčević 4, Ledej 4 (3sk), Drezgić, Koprivica 3, Panter 16 (4/5 za tri), Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 7, Anđušić, Doužer 12 (4sk, 3as), Ponitka, Kaboklo 8 (3sk)

19:49

STATISTIKA POLUVREMENA

ŽALGIRIS: 9/15 za dva, 6/13 za tri, 8/12 sa penala, 13 skokova (5 u napadu), 8 asistencija, 4 izgubljene

PARTIZAN: 15/24 za dva, 6/11 za tri, 10/10 sa penala, 15 skokova (5 u napadu), 8 asistencija, 1 ukradena, 1 izgubljena

19:47

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Partizan ima dvocifrenu prednost na pauzi - 58:44.

19:44

19' - TROJKA EVANSA

Evans daje svoju prvu trojku na meču - 53:42 za Partizan,.

19:43

18' - DOUŽER

Poeni Doužera - 53:39 za Partizan,.

19:42

18' - LEDEJU ISPADA LOPTA

Ledeju ispada lopta, Obradović se buni, traži da je pre toga bio faul na Doužeru, ali sudije ne reaguju - 51:38 za Partizan,.

19:40

17' - KABOKLO!

Holins promašuje za tri, Kaboklo posle promašaja Doužera hvata loptu i pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje - 51:35 za Partizan.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

19:39

16' - KABOKLO KRADE LOPTU, DOUŽER POGAĐA SA PENALA

Kaboklo krade loptu i pokreće kontru, Dimša faulira Doužera da spreči lako polaganje, a on posle toga daje oba bacanja - 48:35 za Partizan.

19:38

16' - PANTER PREKO RUKE, U PADU!

Panter je uzeo loptu, krenuo u prodor i iz teške pozicije, preko ruke, u padu, poentira - 46:35 za Partizan.

19:35

16' - HOLINS ZA TRI

Holins pogađa trojku, Obradović traži tajm-aut - 44:35.

19:33

15' - UŠAO JE I HOLINS

Bivši igrač Crvene zvezde Ostin Holins ušao je u igru, prvi minuti za Amerikanca od dolaska u Žalgiris - 44:31 za Partizan.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:32

14' - HEJS ZAKUCAVA

Zakucavanje Hejsa - 44:31 za Partizan.

19:31

13' - HEJS I DOUŽER

Hejs postiže prve poene na meču, a onda Doužer poentira sa poludistance - 42:26.

19:30

13' - PONOVO PANTER!

Panter je raspucan, daje novu trojku, Maskvitis traži minut odmora - 40:24 za Partizan. Panter šutira 4/4 za tri poena!

19:29

12' - PANTER ZA TRI!

Panter ostaje u uglu i to kažnjava trojkom i dolazi do jubileja, dao je preko 1500 poena u Evroligi - 37:24 za Partizan!

19:27

11' - BIRUTIS VRAĆA

Birutis vraća i pogađa pored Koprivica ,a onda Doužer poentira lagano - 34:23!

19:26

11' - KOPRIVICA ZAKUCAVA!

Fantastičan potez Koprivice koji zakucava pod faulom i daje dodatno bacanje - 32:21 za Partizan.

19:23

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Partizan ima prednost - 29:21!

19:22

10' - PANTER I FAUL SMITSA!

Panter ostjae sam, daje trojku, a u isto vreme Smits faulira Tristana u rketu, koš je priznat i uz to je Tristan imao dodatna slobodna bacanja - 29:19!

19:19

9' - TRISTAN I BALŠA U IGRI

Uveo je Željko Tristana Vukčevića i Balšu Koprivicu u igru - 22:17 za Partizan.

19:18

9' - KABOKLO ZAKUCAO

Kaboklo je zakucao - 22:17 za Partizan. Žalio se centar Partizana da je dobio udarac po glavi tom prilikom, sudije nisu reagovale.

19:18

8' - ODGOVOR ŽALGIRISA

Posle trojke Nanelija Žalgiris pravi seriju 5:0, Dimša daje trojku - 20:17 za Partizan.

19:17

8' - NANELI 3+1!

Naneli pogađa trojku pod faulom i daje dodatno slobodno bacanje kao odgovor na seriju Žalgirisa - 20:12 za Partizan.

19:16

7' - SERIJA DOMAĆINA

Serija domaćina od 7:0, razlika je na četiri poena - 16:12 za Partizan.

19:15

7' - TROJKA SMITSA

Trojka Smitsa, spušta razliku - 16:10 za Partizan.

19:14

6' - KABOKLO I EVANS

Kaboklo promašuje  zicer, bio je u odličnoj poziciji, posle toga Evans prolazi pored Ledeja i pogađa - 16:7 za Partizan.

19:13

6' - SJAJNI DOUŽER

Sjajan potez Doužera u odbrani, skida loptu i donosi napad svom timu, a onda je Panteru izbijena lopta, sudije pokazuju da nema faula, Obradović traži tajm-aut - 16:5.

19:11

5' - PANTER!

Panter pogađa trojku preko ruke - 16:5!

19:08

5' - PARTIZAN ODMAH NA "+10"

Partizan je fantastično otvorio meč, ima dvocifrenu prednost - 13:3!

19:07

4' - MAJSTORIJA PANTERA

Maestralan potez Pantera i koš iz prodora - 11:3 za Partizan.

19:06

3' - SMAILAGIĆ, KOŠ PA FAUL

Smailagić poentira, pa na drugoj strani pravi faul na Birutisu, sudije posle kratke pauze i konsultacija pokazuj uda ima dva bacanja, dao je jedno - 9:3 za Partizan.

19:04

2' - DOUŽER

Poeni Doužera, traje serija Partizana - 7:2.

19:02

1' - SJAJAN POČETAK PARTIZANA

Partizan počinje meč serijom 5:0! Prvo je pogodio Ledej, pa Kaboklo pod faulom, uz dodatno bacanje.

19:00

KAKVA GREŠKA EVROLIGE

Neverovatna greška Evrolige pred početak meča, u startnoj petorci našli su se: Savo Drezgić, Aleksa Avramović, Zek Ledej, Tristan Vukčević i Balša Koprivica.

IGRAČI SE ZAGREVAJU

Igrači su na terenu i zagrevaju se za početak meča.

18:10

Stigli su crno-beli!

Ušli su u Žalgirio arenu, sad čekamo da meč počne!

18:00

OBRADOVIĆ HVALI RIVALA

Željko Obradović ima samo reči hvale na račun Žalgirisa.

"Svako naredno gostovanje biće najteže. Žalgiris igra izvanredno, ima jasnu ideju gde i kako da napada i ima ogromnu energiju na obe strane parketa. Znamo da je tamo dvorana uvek ispunjena do poslednjeg mesta, imaju veliku podršku i fenomenalan ambijent za igranje košarke", rekao je Obradović.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović