LIGA BIH: Poraz košarkaša Borca u Sarajevu

Autor Haris Krhalić

KK Borac poražen od ekipe Sparsa.

KK Borac Izvor: ABA liga j.t.d/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca doživjeli su poraz na gostovanju u Sarajevu od ekipe Sparsa rezultatom 81:76. Banjalučki tim je većim dijelom susreta bio u dvocifrenom minusu da bi u posljenjih 10 minuta ozbiljno ugrozi domaći tim koji je na kraju ipak slavio.

SPARS – BORAC 81:76 (26:19, 19:18, 23:18, 13:21)

U uvodnim minutama meča gledali smo egal igru da bi domaći tim u na kraju ovu dionicu riješio u svoju korist sa sedam poena prednosti. Spars je u drugoj četvrtini nastavio da povećava prednost koje je išla i do +17, ali su Banjalučani uspjeli da smanje zaostatak pa se na pauzu otišlo rezultatom 45:37.

Ni u trećem dijelu igru nisu Banjalučani uspjeli da zaprijete sarajevskom timu, a u posljednjih 10 minuta igre ušlo se sa +13 za Sparse.

Posljednju četvrtinu Borac otvara sa serijom 11:0 te prilazi na samo -2. Uspjeli su košarkaši Borca da još jednom priđu na dva poena zaostatka, ali bolje od toga nije moglo. Na kraju je domaći tim slavio sa pet razlike iako su u posljednjoj četvrtini postigli samo 13 poena.

Nejfikasniji u pobjedničkoj ekipi Stenli Dejvis sa 21 i Markiz Mur sa 19 poena. Kod Borca Amsal Delalić ubacio je 25 dok je Vest postigao 12 poena.