Asvel Crvena zvezda prenos uživo Evroliga

Crvena zvezda primila trocifreni broj poena i izgubila u važnom meču za eventualni plasman u nokaut fazu.

Asvel Crvena zvezda prenos uživo Evroliga Izvor: MN PRESS, Nik Moder/Sportida

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras na gostovanju od Asvela sa 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24) u 20. kolu Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, dok je Jago dos Santos postigao 16, a Džoel Bolomboj ubacio je devet.

Asvel je do pobjede predvodio Paris Li sa 23 poena, dok je Žofri Lovernj postigao 17.

Ekipa Janisa Sferopulosa bolje je počela utakmicu, vrlo brzo kvalitetnom odbranom i predvođena raspoloženim Nedovićem, stigla je do devet poena prednosti – 25:16. Uslijedila je serija Asvela 11:0 u završnici prve i početku druge četvrtine.

Od tog trenutka meč je bio vrlo neizvestan, uglavnom se igralo “koš za koš”.

Vrlo neizvjesno bilo je u poslednjoj dionici, a Asvel je do najveće prednosti došao poslije tehničke greške klupi Crvene zvezde koja je dosuđena zbog protesta nakon faula nad Lijem. Giedraitis je potom na drugoj strani promašio zicer, da bi Li nastavio seriju i doveo domaćina do vođstva od 80:72.

Pokušavala je Zvezda u završnici meča da uhvati priključak, ali igrači Asvela napravili su seriju koševa te su mirno priveli meč kraju. ž

22:47

STATISTIKA

ASVEL: Skot 10, Li 23 (4/7 za tri, 7 asistencija), Kaudi 12 (2/3 za tri, 6 sk), Lovernj 17, Luvavu 7, Dalo, Džekson 9, Egbunu, Fal 8 (9 sk), Lajti 3, Endiaje 6 (5 sk), Jakov 5.

ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 6 (2/7 za tri), Hanga 9 (1/4 za tri), Davidovac 3 (6 sk), Lazić 5, Tobi 5, Bolomboj 9, Ilić, Nedović 26 (3/8 za tri), Gedraitis 12, Gilespi, Jago 16 (2/5 za tri, 9 as)

22:40

Ovako se ne ide u plej-in!

ASVEL više nije poslednji na tabeli, jer ima skor 4-16, dok je Zvezda na učinku 8-12 i deli ga sa Bajernom. Crveno-beli su u Francuskoj morali da "napadnu" pobedu kojom bi ostali u igri za plasman u plej-in, a sada imaju pred sobom mnogo teži zadatak, duel protiv Armanija u Milanu za dve večeri. Uz ovakvu igru u odbrani crveno-beli neće imati šta da traže u tom meču, nakon što je protiv njih plejmejker domaćih Paris Lis ubacio 23 poena (4/7 za tri), Šarl Kaudi kažnjavao crveno-bele koševima iz ugla (12 poena), a Žofri Lovernj lako rešavao situacije u reketu (17 poena) i podsetio na svoje dane u Partizanu

22:28

KRAJ - BOLAN PORAZ ZVEZDE!

ASVEL je pobedio Zvezdu 100:91 i izrešetao je u meču kojem su crveno-beli morali da pobede da bi sačuvali kakvu-takvu šansu za plasman.

22:26

Nedović sada promašuje, Zvezda pred porazom

Crveno-beli gube ogromnih 15 poena razlike na startu poslednja dva minuta. Paris Li pogaša za velikih 98:83

22:23

37' Lovernj zakucava za 92:83 i imaće slobodno bacanje

Nedović ga je snažno faulirao i izvinio mu se, a sudije će gledati da li je bio nesportski faul

22:21

37' Opet Nedović, koš uz faul

Zvezda zaostaje sedam poena (83:90) dok meč ulazi u poslednja tri minuta.

22:20

37' Nedović ne odustaje - koš uz faul, trojka...

Zvezda je na i dalje velikih "minus 8" (70:78), a Nemanja Nedović preuzeo je odgovornost u ovim trenucima

22:17

36' Kaudi još jednom ubija Zvezdinu nadu

Ponovo iz ćoška pogađa Francuz, za vođstvo 83:74. To je njegova 12. poen večeras.

22:15

35' Gedraitis promašuje zicer, ASVEL na "plus 8"

Francuzi u seriji kada se meč "lomi" (80:72), a crveno-beli nemaju odgovor. Gedraitis je promašio zicer na Teodosićevu asistenciju iz auta. Sferopulos mora da pozove tajm-aut.

Izvor: MN PRESS, Nik Moder/Sportida

22:07

33' ASVEL i dalje vodi, Zvezda uzvraća udarce

Adam Hanga izjednačio je trojkom (70:70), ali je Šarl Kaudi ponovo odgovorio uz faul Tobija (73:70)

21:59

Tobi ne može sa Lovernjom

Asvel vodi 70:67 na kraju 3/4, nakon što bivši kapiten Partizana ponovo lako rešava situaciju u Zvezdinom reketu. Čeka nas burnih 10 minuta!

Izvor: Profimedia

21:57

Nedović promašuje bacanje, ASVEL vodi 68:67

Miloš Teodosić se vraća na teren na početku 29. minuta.

21:55

28' Centar ASVEL-a zakucava, centar Zvezde gubi loptu

Žofri Lovernj dao je važan koš da vrati domaćima prednost na 65:64, a Majk Tobi je na drugoj strani ostao bez lopte u reketu

21:51

27' JAGO, IZJEDNAČENJE!

Brazilac pogađa još jednu trojku, 62:62! Njegov 16. poen večeras.

21:48

26' Francuzi održavaju prednost, 62:57

Na prvom TV tajm-autu u trećoj četvrtini, domaćin opet ima pet poena prednosti.

21:46

25' ASVEL odmah odgovara - 58:53

Paris Li pogodio je trojku, a onda i Dejvid Lajti, za vođstvo domaćih "plus 5"

21:43

23' Nedović, preokret!

Crvena zvezda ponovo ima prednost, 53:52, na početku 23. minuta!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

21:42

22' Za početak, zakucavanje Gedraitisa!

Litvanac krade i pogađa za "minus 3" (47:50), a onda je Dejan Davidovac pogodio uz faul za izjednačenje (50:50).

21:24

Na poluvremenu Zvezda gubi!

ASVEL je u završnici uspeo da preokrene još jednom i odlazi na pauzu sa prednošću 48:45. Teodosić i Lazić nisu uspeli da u poslednjim trenucima druge četvrtine izjednače rezultat šutevima za tri

21:15

19' JAGOOO!

Trojka Zvezdinog Brazilca, za izjednačenje 45:45! Još dva minuta do poluvremena.

21:14

Jago vraća Zvezdi vođstvo, 42:41

Brazilac je prvi dvocifreni u oba tima i vratio je "plus" crveno-belima na tri i po minuta do poluvremena

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

21:08

15' Rasplamsala se borba - nerešeno je!

Edvin Džekson izjednačio je sa linije penala na 40:40, a ekipa odlaze na TV tajm-aut. Igra se brzo, sa velikim brojem poena i Zvezda će morati da opet "umiri" domaće da bi vratila kontrolu

21:03

14' Teodosić i Tobi pokreću Zvezdu!

Zvezda vodi 35:31 posle trojki Zvezdinog plejmejkera i centra, a onda i pogotka Adama Hange! Crveno-beli su došli sebi posle duge serije domaćih.

21:00

ASVEL ne staje, serija 11:0!

Francuzi su preuzeli vođstvo od crveno-belih, serijom 12:0 i košem veterana Edvina Džeksona

20:57

Kraj prve četvrtine, 25:25!

Miloš Teodosić presedeo je čitavu četvrtinu, a Jago i Nedović predvodili su crveno-bele i do prednosti 25:16 na 2:25 do kraja. Međutim, u tom trenutku Francuzi su krenuli u napad, a sudija Damir Javor poništio je koš Nemanje Nedovića, dok su se crveno-beli žalili jer je Nedović izbacio loptu pre kontakta sa protivnikom.

20:56

ASVEL je sada u seriji, 6:0!

Žo Lovernj smanjuje razliku na jedan posed, 22:25! Francuzi u najboljem ritmu od početka utakmice.

20:54

Javor poništava Nedovićev koš!

Uhvatio se za glavu Zvezdin košarkaš, jer je slovenački arbitar poništio Nedovićev koš zbog prekršaja. Iako je srpski bek šutnuo, izbacio loptu, pa onda bio u kontaktu sa protivnikom, Slovenac koji ima istoriju sa crveno-belima u ABA ligi nije priznao.

20:51

Teo, možeš da odmaraš, Jago igra odlično!

Zvezda vodi 24:16 na polovini osmog minuta prve četvrtine. Predriblao je Jago Dos Sntos Žofrija Lovernja, pa iznudio prekršaj Šarla Kaudija uz koš.

20:48

Novo najveće vođstvo Zvezde

Crvena zvezda ima prednost 22:14 trojkom Branka Lazića u 7. minutu

20:46

7' Nedović vodi Zvezdu!

Zvezda vodi 19:12 protiv ASVEL-a u 6. minutu. Kontranapad, Nedovićeva asistencija i Lazićevo polaganje! Prvi tajm-aut večeras.

20:44

5' Nedović već ubacio sedam poena, Zvezda vodi

Jago Dos Santos pogodio je sa linije penala za Zvezdinu prednost 15:10 na isteku petog minuta

20:41

4' Trojka Nedovića, aplauz Teodosića!

Crvena zvezda vodi 10:4, tako što je Nedović brzim šutem za tri poena završio napad u ranoj fazi. Teodosić je ustao sa klupe i aplaudirao

20:36

2' Jago greši, Fal koristi - 2:2

Visoki centar ASVEL-a lako poentira preko Dejana Davidovca, da izjednači posle početnog koša Džoela Bolomboja

20:28

Bez Teodosića od starta

Zvezdain petorka je Jago, Nedović, Lazić, Davidovac, Bolomboj!

Teodosić je u sastavu, a nema Luke Mitrovića i Nikole Topića.

20:25

"Roviti" Teodosić, Mitrović...

Plejmejker Crvene zvezde Miloš Teodosić povredio se prošlog vikenda u porazu od Cedevita Olimpije u Ljubljani. Trener Janis Sferopulos rekao je da će Teo biti deo tima u Francuskoj, ali nije hteo da predviđa da li će igrati.

20:24

Nikola Topić počeo dugo odsustvo

Mladi plejmejker Crvene zvezde Meridianbet Nikola Topić povredio se prošle nedelje u derbiju protiv Partizana, a ove nedelje počinje dugu evroligašku pauzu.

Izvor: Kurir/Petar Aleksić

20:22

Dobro došli u tekstualni prenos

Crvena zvezda Meridianbet gostuje ASVEL-u od 20.30 časova i to je velika šansa za tim Janisa Sferopulosa da eventualnim "brejkom" poveća svoje šanse u borbi za plasman u plej-in.