Borac imao plus 8 protiv lidera, pa se "ugasio" - Široki serijom 20:2 stigao do pobjede!

Širokobriježani su trijumfovali u derbiju kola.

KK Široki - KK Borac Izvor: Promo/KK Široki

KK Borac Banja Luka poražen je na "Pecari", u duelu sa Širokim, u derbiju 15. kola Lige BiH:

ŠIROKI – BORAC BANJA LUKA 75:62
(10:14, 22:14, 15:21, 28:13)

Bio je ovo drugi poraz crveno-plavih u isto toliko ovosezonskih odmjeravanja snaga sa Širokobriježanima, s obzirom da su od istog rivala u prvom dijelu sezone, u "Boriku", poraženi rezultatom 64:71.

Dva tima će se vrlo brzo sastati i treći put ove sezone. Prvog februara će odmjeriti snage u okviru devetog kola ABA 2 lige, na četvrtom ovosezonskom turniru, koji se igra u novosadskom Spensu.

U trećoj četvrtini, Banjalučani su bili u dobrom momentumu. Na nešto manje od tri minuta do kraja tog kvartala, Sandi Grubelič je postigao trojku za 37:49 i izgledalo je da kontrolišu utakmicu – ali su se potom "ugasili".

U narednih pet-šest minuta, tim Ivana Velića je pregazio goste, napravivši seriju 20:2 za plus deset (59:49) na sedam minuta do kraja meča, poslije čega tim Zorana Kašćelana nije više uspio ozbiljnije da zaprijeti.

U Hercegovini su Banjalučani upisali sedmi poraz ove sezone u Ligi BiH, dok je Široki, koji je lider elitnog ranga, upisao 13. pobjedu.

ŠIROKI: Natel 13, Čolak 3, Brala 15, Jukić 5, Junaković 17, J. Čović 9, Miletić 3, Galić, M. Čović 2, Karamarko, Vujanović 8. Trener: Ivan Velić.

BORAC BANJA LUKA: Gavrić 5, Šešlija 16, Vest 5, V. Bošković 2, Delalić 24, Ateljević 3, Dragojević 2, Adamović, Grubelič 5, Simić, S. Bošković. Trener: Zoran Kašćelan.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!