Trijumf Igokee m:tel u Laktašima: "Igosi" bolji od Borca

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Igokee m:tel upisali su trijumf nad ekipom Borca iz Čačka.

edin atić Izvor: ABA liga/Nikola Vuruna

Košrakaši Igokee m:tel su u okviru 18. kola ABA lige upisali trijumf nad ekipom Borca iz Čačka rezultatom 78:62. Bila je ovo druga pobjeda za ekipu iz Laktaša u posljednje tri utakmice, nakon što su prethodno vezali šest poraza.

Igokea m:tel – Borac 78:62 (23:17, 14:13, 17:18, 24:14)

„Igosi“ su od početka meča imali blagu prednost koja je išla do sedam poena, da bi se prvu pauzu otišlo sa rezultatom 23:17. Preslikanu situaciju vidjeli smo i u drugoj dionici igre, a nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 37:30 u koristi Aleksandrovčana.

A onda na početku treće četvrtine košarkaši Borca prave seriju od 9:0 i stižu do prvog vođstva nakon 8:9 sa samog početka utakmice.
Uslijedila je rezultatska klackalica, da bi Igokea ponovo stigla do šest poena prednosti, nakon serije od 8:0.

Aleksandrovčani su otpor Čačana uspjeli slomiti u posljednjoj četvrtini i na kraju slaviti sa ubjedljivih 16 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Kosta Kondić sa 17 poena dok je Karmajkl postigao jedan poen manje. Najefikasniji u timu iz Čačka bio je Danilo Tasić sa 19 poena.