crvena zvezda makabi uzivo prenos livestream sportklub evroliga rezultat

Crvena zvezda izgubila od Makabija u Evroligi.

crvena zvezda makabi uzivo prenos livestream sportklub evroliga rezultat Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet izgubila je Makabija u Evroligi - 84:80. Srpski tim izgubio je šanse za prolaz u doigravanje i prije ovog meča, ali će definitivno imati za čim da žali pošto je na početku drugog poluvremena imao 18 poena prednosti (49:31). Panika je krenula u posljednjoj dionici kada su gosti napravili seriju 17:2, preuzeli kontrolu i došli do pobjede u dramatičnoj završnici.

Na ovom meču Sfeopulos je igrao bez petorice (Teodosić, Topić, Lazć, Nedović, Tompkins) i još jedan veliki problem je povreda Jaga na oko tri minuta pre kraja. Otišao je odmah u svlačionicu, dobio je udarac u glavu u borbi za skok.

ZVEZDA: Smart 12 (6sk, 2as), Lazarević, Hanga 13 (4sk, 7as), Davidovac 7, Mitrović 8 (3as, 3sk), Tobi, Bolomboj 11 (8sk), Ilić, Gedraitis 8, Gilespi 1, Jago 20 (7as, 5 izg.l)

MAKABI: Klivlend 6, Veb 2, Braun 10 (5as), Boldvin 14 (7sk, 5as), Menko, Dibartolomeo 3, Rivero 2, Koen 3, Tomason, Nibo 18 (13sk), Blat 3, Kolson 23 (5sk)

21:12

KRAJ

Makabi je pobedio u Areni - 84:80.

21:08

40' - DRAMA!

Trojka Dibartolomea, na to uzvraća Gedraitis trojkom - 83:80 za Makabi. Tajm-aut Kataša.

21:06

39' - GEDRAITIS!

Promašaji, ofanzivni skokovi i poeni Gedraitisa - 80:77, ulazimo u poslednji minut!

21:05

39' - PENALI!

Penal završnica, Gilespi je faulirao Kolsona koji je dao oba penala i uvećao prednost Makabija - 80:75.

21:04

39' - HANGA SA PENALA!

Poentira Makabi, a onda Hanga daje jedno od dva slobodna bacanja - 78:75 za Makabi!

21:02

38' - HANGA!

Trojka Hange, Zvezda se ne predaje, Makabi vodi - 76:74!

21:02

38' - NESPORTSKA!

Uspešan "čelendž" Sferopulosa, dosuđena je nesportska na Jagu. Gedraitis je izveo dva slobodna bacanja i bio polovičan, pa je na drugoj strani Kolson dao oba jedan od dva penala pošto je ustanovljeno da je nad njim Jago napravio faul pre te nesportske - 76:71 za Makabi.

20:58

38' - SUDIJE GLEDAJU SNIMAK

Sferopulos je tražio "čelendž" tvrdi da je bila nesportska na Jagu, pošto je dobio udarac u glavu. Sudije su napravile pauzu i gledaju snimak.

20:57

38' - JAGO OTIŠAO U SVLAČIONICU

Zabrinuta lica u Zvezdi, Jago je dobio udarac u glavu prilikom borbe za loptu, ostao je da leži na zemlji, pa je uz pomoć lekara otišao u svlačionicu. Makabi ima prednost - 75:70.

20:55

38' - KOLSON I POVREDA JAGA

Kolson pogađa za tri, a onda hvata loptu pod faulom Jaga. Igrači Zvezde pokazuju da je pre toga bio faul u reketu, sudije se nisu oglasile, a Jago je ostao da leži na zemlji - 75:70 za Makabi.

20:54

37' - DAVIDOVAC!

Nibo zakucava, a onda Davidovac daje trojku, Makabi vodi - 72:70.

20:52

37' - TROJKA HANGE!

Jago je bio poloviča nsa penala, Boldvin je promašio, pa je Hanga u kontri pogodio trojku i smanjio zaostatak Zvezde - 70:67.

20:50

36' - NEVEROVATNA SERIJA MAKABIJA!

Makabi je napravio seriju 17:2 u poslednjoj četvrtini! U Areni vodi sa 70:63, a jedini koš za Zvezdu dao je Bolomboj.

20:50

36' - NIBO ZAKUCAVA

Jago gubi loptu, pa faulira Boldvina, a onda u novom napadu Makabija Braun nabacuje loptu sa skoro osam metara na obruč, Nibo zakucava, promašuje dodatno slobodno bacanje, pa hvata svoj promašaj i obezbeđuje novi napad, Makabi vodi, pošto je Nibo opet zakucao - 70:63!

20:47

35' - MAKABI VODI!

Na oko pet minuta pre kraja Makabi je poveo - 66:63. Nibo je pogodio pod faulom, Sferopulos je tražio tajm-aut, a po povratku na teren dao je dodatno bacanje.

20:45

35' - BRAUN ZA IZJEDNAČENJE

Braun je pogodio i doneo izjednačenje Makabiju - 63:63. Prvi poen Lorenco je dao u 21. minutu i uz Boldvina je pokretačka snaga tima u drugom delu igre.

20:43

34' - BOLOMBOJ I BOLDVIN

Bolomboj prekida seriju gostiju poenima, ali posle ofanzivnog skoka Niba do poena dolazi Boldvin - 63:61.

20:40

32' - POENI BRAUNA

Braun spušta minus, Makabi se vratio u igru u potpunosti - 61:59.

20:38

32' - PANIKA U ZVEZDI

Agresivna odbrana gostiju, posle izgubljene lopte Jaga grešku pravi i Smart koji loptu baca u aut, napad za Makabi, ali pre toga Sferopulos traži tajm-aut da proba da smiri svoje igrače - 61:57.

20:38

31' - KOLSON I FAUL GILESPIJA

Smart promašuje trojku, pa Gilespi faulira Kolsona koji je siguran sa penala, a posle izgubljene lopte Jaga daje lake poene - 61:55.

20:33

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Zvezda ima prednost - 61:53. Makabi je imao šansu za poene uz zvuk sirene za kraj četvrtne, ali je sjajni Gilespi "zaključao" reket i blokadama sprečio koš.

20:28

29' - KONTRA MAKABIJA

Brzi poeni Makabija u kontri - 59:53.

20:26

28' - VELIKI PROMAŠAJ HANGE

Hanga je ostao sam na šutu za tri, promašio je ceo obruč, a Jago je dobio mali odmor, pa je Kolson u pokušaju da poentira napravio faul u napadu, Smart se sjajno postavio - 59:51.

20:24

27' - HANGA VRAĆA "+10"

Hanga ne dozvoljava Makabiju da dodatno spusti minus, vraća na dvocifrenu razliku - 59:49!

20:22

27' - SERIJA BOLDVINA

Boldvin je dao oba penala, pa je onda zakucao i spustio zaostatak na jednocifren - 55:47.

20:21

26' - NESPORTSKA GILESPIJA

Boldvin je krenuo u kontru, Gilespi ga je zaustavio, sudija je prvo pokazao da su dva slobodna bacanja, a onda su se arbitri konsultovali i pokazali da je nesportska lična i da nije bilo namere da uzme loptu. Sferopulos nije tražio "čelendž" posle razgovora sa sudijom.

20:19

25' - SMARTU ISPADA LOPTA, PA SE ISKUPLJUJE

Boldvin daje oba penala, Smartu ispada lopta, a Klivlend pravi grešku posle koje kreće kontra i laki poeni Jaga na dodavanje Smarta - 55:41

20:17

24' - BOLOMBOJ

Bolomboj se sjajno snalazi u napadu i poentira, pa posle promašaja Klivlenda pravi faul u postavljanju bloka - 53:39.

20:14

23' - SFEROPULOS REAGUJE

Jago je izblokiran na prodoru, brza kontra Makabija i laki poeni naterali su Sferopulosa da zatraži minut odmora - 51:39.

20:12

22' - NEVEROVATNA TROJKA BRAUNA

Braun krade loptu, Kolson zakucava, Jago zatim daje oba penala, a onda Braun pogađa trojku preko Bolomboja koji je podigao obe ruke u vis - 51:37.

20:09

21' - PRVI POEN ZA BRAUNA

Lorenco Braun je fauliran, pogodio je jedno od dva penala i to mu je bio prvi poen na meču.

20:08

21' - JAGO

Drugo poluvreme počinje poenima Jaga posle prodora - 49:31.

19:55

STRELCI

Lista strelaca na poluvremenu

ZVEZDA: Smart 12 (3sk), Lazarević, Hanga 4 (3as, 2sk), Davidovac 4, Mitrović 3 (3as, 3sk), Tobi, Bolomboj 7 (5sk), Ilić, Gedraitis 2, Gilespi 1 (2sk), Jago 11 (4as)

19:53

STATISTIKA

Ovako izgleda statistika prvog poluvremena.

ZVEZDA: 13/23 za dva, 4/9 za tri, 9/11 penali, 17 skokova, 11 asistencija, 3 ukradene, 3 izgubljene lopte

MAKABI: 6/21 za dva, 4/9 za tri, 7/9 penali, 18 skokova, 7 asistencija, 7 izgubljenih, bez ukradene lopte

19:52

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda ima dvocifreno vođstvo na poluvremenu - 47:31!

19:50

20' - HANGA ZAKUCAVA!

Rastrčala se Zvezda posle tajm-auta, poentiara Mitrović, a onda Hanga zakucava - 45:28

19:49

19' - TAJM-AUT JANISA

Kolson daje trojku, Jago je pokušao da uzvrati opet sa oko osam metara, promašio je - 41:28. Tajm-aut Sferopulosa pred kraj prvog poluvremena.

19:46

18' - GREŠKE I JAGO!

Odlična odbrana Zvezde, serija grešaka Makabija, prejak pas za Kolsona koji ne uspeva da uhvati loptu, a Jago je na to odgovorio trojkom sa oko osam metara - 41:25!

19:43

16' - SMART JE NEZAUSTAVLJIV

Nezaustavljivi Džavonte Smart, pogađa trojku i uvećava prednost Zvezde, dvorana je na nogama - 38:24!

19:41

16' - POKLON ILIĆA I JAGO

U momentima kad se Makabi muči, Ilić je pogrešio i faulirao Kolsona u borbi za ofanzivni skok, Bonzi je dao oba penala, pa je onda Jago uzvratio poenima iz reketa - 35:24.

19:39

15' - PROMAŠAJI

Makabi je ušao u kontra-ritam, promašuje dosta, Zvzeda je mogla sve toda kazni, ali je Davidovac promašio otvorenu trojku - 33:22.

19:37

14' - DVOCIFRENA PREDNOST!

Kontra Zvezde, brz napad koji završava Smart tako što spušta loptu u koš posle dodavanja Hange za dvocifrenu prednost - 33:22.

19:36

14' - TROJKA SMARTA

Smart pogađa trojku i donosi Zvezdi "+9" - 31:22!

19:33

13' - PENALI

Smart na jednoj, pa Rivero na drugoj poentiraju sa penala - 28:22.

19:30

13' - DAVIDOVAC I TAJM-AUT

Davidovac poentira, pa Kataš ekspresno reaguje i traži tajm-aut - 26:20.

19:28

12' - GILESPI I BLAT

Gilespi pogađa sa penala, Blat daje trojku, a na to odgovara Hanga poenima - 24:20.

19:23

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Ostala je prvobitna odluka posle snimka i nesportska lična za Blata. Davidovac je dao oba penala, a Zvezda ima prednost posle prve četvrtine - 21:17.

19:20

10' - BLOKADA I NESPORTSKA!

Jago je pogodio trojku, Gilespi je udario "rampu" i sprečio zakucavanje, pa je posle pokušaja Davidovca da pokrene kontru dosuđena nesportska Blatu. Kataš se žalio, tražio je "čelendž" i sudije gledaju snimak.

19:15

8' - UŠLI SU TOBI I GILESPI

Na parket su ušli Tobi i Gilespi, Zvezda ima minimalnu prednost - 14:13.

19:12

7' - JAGO I KOLSON

Jago pogađa dva slobodna bacanja, pa Kolson uspeva da pogodi iz teške pozicije, preko ruke Bolomboja - 12:11.

19:09

APLAUZI ZA VLADANA MILOJEVIĆA

Na utakmici u Areni je i trener fudbalera Zvezde Vladan Milojević koji je pozdravljen aplauzima.

19:08

5' - DOSTA PROMAŠAJA

Veliki broj promašaja na obe strane, Zvezda ne može da nađe put do koša, Boldvin i Kolson uspeli su da poentiraju i da smanje prednost Zvezde - 11:9.

19:03

3' - BOLOMBOJ POD FAULOM

Bolomboj poentira pod faulom i daje dodatno slobodno bacanje, a posle promašaja gostiju Džoel zaršava napad pogotkom sa poludistance - 9:3!

19:02

2' - SMART I MITROVIĆ

Smart je dao prve poene na meču, Koen je uzvratio trojkom, pa je Mitrović zakucao - 4:3.

18:55

PETORKA ZVEZDE

Zvezda počinje meč u petorci: Smart, Jago, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj

Makabi: Braun, Boldvin, Koen, Kolson, Nibo

18:37

IGRAČI SU NA PARKETU

Igrači Zvezde istrčali su na parket i krenuli sa zagrevanjem za meč.

18:24

SASTAV MAKABIJA

Klivlend, Veb, Braun, Boldvin, Menko, Dibartolomeo, Rivero, Koen, Tomason, Nebo, Blat, Kolson

18:24

SASTAV DESETKOVANE ZVEZDE

Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Gilespi, Jago

18:09

POGLED NA TABELU

Standings provided by Sofascore

18:09

ZVEZDA BEZ POLA TIMA

Definitivno - Zvezda bez Teodosića, Topića, Tompkinsa, Nedovića i Lazića!

18:10

"NADAMO SE DA ĆE PUBLIKA DOĆI"

Sferopulos se oglasio pred meč.

"Igramo protiv atletski odličnog tima koji ima sjajan ofanzivni ritam. Znamo da moramo defanzivno da budemo veoma dobri ili ćemo imati probleme, zato što oni imaju talenat da postižu lake poene. Imaju dosta kreatora koji mogu da nam naprave probleme i zato moramo da budemo dobri u svakom posedu, da ih branimo. Da zaustavimo njihovu ofanzivnu igru i da mi u napadu budemo pametni, da 'čitamo' ono šta će oni raditi, jer rade različite stvari. Moramo da budemo koncentrisani i da igramo na pravi način i to je plan za meč. Nadamo se da će navijači da nam pomognu. Znamo da na tabeli ne stojimo najbolje, ali se nadam da će publika doći da nas podrži", rekao je grčki stručnjak.

17:58

NEMA NI NEDOVIĆA

Kako stvari stoje na utakmici protiv Makabija pored Teodosića, Topića i Tompkinsa neće igrati ni Nemanja Nedović i Branko Lazić.