Igokea m:tel povela 1:0! Gagi Milosavljević slomio Široki u prvom meču polufinala plej-ofa u Laktašima

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine zabilježio je prvu pobjedu u polufinalnoj seriji plej-ofa košarkaškog prvenstva BiH.

Igokea Široki prvi meč polufinale plej-ofa Izvor: Kk Igokea/Marija Vuruna

Igokea m:tel je povela u polufinalu prvenstva BiH!

Gosti sa "Pecare" su se dobro držali samo u prvom poluvremenu, da bi u nastavku "igosi" opravdali ulogu favorita i stigli do rutinske pobjede u Laktašima.

Igokea m:tel - Široki 96:82 (18:25, 25:16, 30:22, 23:19)

Gosti iz Hercegovine su bolje ušli u utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa "plus sedam", čak su sredinom drugog perioda otišli na dvocifrenu razliku - 28:38.

Potom je tim domaćeg trenera Marka Cvetkovića uspio da zaigra bolju odbranu i na krilima raspoloženog Dragana Milosavljevića napravi preokret i na odmor u poluvremenu ode sa prednošću - 43:41.

U drugom polufinalnom duelu, Borac je u Banjaluci savladao sarajevsku Bosnu (60:57) i poveo sa 1:0 u seriji.

Treći kvartal u potpunosti je pripao domaćinu, koji su nemilice punili obruč izabranika Ivana Velića - ukupno su ubacili 30 poena, a prednost je narasla na 10 pogodaka, koliko je bilo i pred odlučujućih 10 minuta (73:63).

Rutinski su domaći košarkaši održavali prednost i u posljednjoj četvrtini, pa su stigli do prvog trijumfa u seriji.

Najefikasniji u taboru "igosa" bili su Gagi Milosavljević sa 27 poena, Kosta Kondić je ubacio 17 koševa, dok je Džeki Karmajkl zabilježio četiri pogotka manje. Kod Širokog, najbolju partiju pružili su Karlos Pepin sa 17, Mateo Čolak i Gabrijel Karamarko su postigli po 13, a dvocifreni učinak upisao je još i Mile Čović (10).

Druga utakmica polufinala plej-ofa igra se u srijedu u Širokom Brijegu s početkom u 19 časova.