Crvena zvezda zgazila rivala i ušla u finale Superlige: Biser crveno-bijelih oduševio, sipao na kraju!

Košarkaši Crvene zvezde su prvi finalisti Superlige!

Košarkaši Crvene zvezde su prvi finalisti Superlige Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je prvi finalista Superlige! Nakon što je crveno-bijeli tim savladao FMP u prvom meču polufinalne serije u "Pioniru", sada je u Železniku bilo 98:75 za crveno-bijele.

Od samog starta je bilo jasno da "panteri" ovdje nemaju šta da traže, pošto je gostujući tim na samom startu napravio dvocifrenu prednost jer je na kraju prve četvrtine bilo 24:13. Porasla je dodatno prednost do poluvremena i već je tada djelovalo da je ovaj meč gotov.

Mogao je dobro da rasporedi minutažu Janis Sferopulos na ovom meču, pa je tako svih 12 igrača nastupilo na meču, pa je u posljednjih nekoliko minuta zaigrao i mladi Andrej Kostić, a i Stefan Lazarević je upisao minute nakon tuče sa Džejmsom Nanelijem pred finale ABA lige. Kostić je u samom četiri minuta na terenu na kraju utakmice pokazao svoj talenat i uspio je da postigne osam poena.

Najefikasniji na meču je bio plejmejker FMP-a Jovan Novak sa 26 poena, dok je iskusni Ognjen Kuzmić dodao 15. Kod Crvene zvezde Nemanja Nedović je imao 17, Jago dos Santos je upisao 16 poena, Luka Mitrović 15 a dvocifreni su bilii još Teodosić i Rokas Gedratiis. Jedini koji se nije upisao u strijelce kod crveno-bijelih bio je Lazarević.