Kažnjeni arbitri sa meča Zlatibor - Borac: Zbog ogromnog previda ne sude u naredna dva kola ABA 2!

Tri arbitra odlaze "na hlađenje" nakon propusta koji se desio na meču u Čajetini.

Suspendovane sudije sa utakmice Zlatibor Borac  Izvor: Youtube/Screenshot/ABA liga

Sudije Radoš Savović, Vojislav Lepetić i i Miodrag Lakićević, koji su dijelili pravdu na meču drugog kola ABA 2 lige između Zlatibora i Borca Banja Luka (90:93), suspendovani su na dva kola zbog ogromnog previda na meču u Čajetini.

Naime, u jednom trenutku prve četvrtine, tim Strajina Nedovića je krenuo u napad sa šest igrača na parketu! Promakla je ta situacija svima u dvorani - sudijama, delegatu, mjeriocima vremena kao i cijeloj klupi gostiju gostujućeg tima, ali ne i komesaru suđenja drugorazrednog jadranskog takmičenja Saši Maričiću, koji je izrekao kaznu.

Podsjetimo, banjalučki klub je u tom meču trijumfovao tek nakon produžetka, iako je tokom drugog poluvremena imao i prednsot od 19 poena. Ekipa Čajetine uspjela je da se vrati u meč, u finišu meča dođe i do minimalne prednosti, a imala je i priliku da sa linije za slobodna bacanja možda i ovjeri trijumf.

Nije u tome uspjela, a pribraniji je u dodatnih pet minuta bio banjalučki sastav, koji poslije dva kola u ABA 2 ligi ima stopostotan učinak.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!