Bek ruskog Urala Anton Kardanakišvili ima san da obuče dres Partizana.

Ruski košarkaš Anton Kadanakišvili (22) javnosti u Srbiji nije pretjerano poznat, iako je prije nekoliko godina bio veliki talenat CSKA, sa kojim je osvojio prvenstvo Rusije i VTB ligu. Značajnu popularnost mogao bi da dobije u narednim godinama ukoliko mu se ispuni jedna od najvećih životnih želja - da obuče dres Partizana!
Talentovani bek Urala dao je opširan intervju u rodnoj zemlji, a tom prilikom je pojasnio da mu je želja da obuče crno-bijeli dres tima iz Beograda. Po njegovim riječima, pristao bi na bilo koju dobru ponudu iz Evrolige, ali bi Partizan imao prednost. Vjerovatno bi na to uticao legendarni status koji u evropskoj košarci ima Željko Obradović, najtrofejniji evropski trener svih vremena.
"Igrao sam juniorsku Evroligu i jedan od ciljeva mi je da je zaigram i na seniorskom nivou. Vidjećemo kada će to biti, nigde ne žurim. Ako se stvori prilika za to, onda ću je oberučke prihvatiti. Ako postoji neka dobra ponuda, onda zašto ne otići. Želim da budem u Evropi, ali je moj san da igram u Partizanu", rekao je Anton za ruski portal "Čempionat".
Po karijeri koju ima do sada, pitanje je da li bi Anton Kardanakišvili mogao da pomogne beogradskim crno-bijelima. On je ponikao u dresu CSKA iz Moskve, a igrao je još i za Nižnji Novgorod, Samaru i Ural čiji je trenutno član. Sa ekipom CSKA iz Moskve svojevremeno je igrao u juniorskoj Evroligi, dok je prošao i sve mlađe kategorije ruske reprezentacije, a ima nastupe i za seniorsku selekciju.
U dresu Urala ove sezone prosječno bilježi prosječno 6,3 poena, 2,1 skok i 3,4 asistencije, a pitanje je da li bi to bilo dovoljno za mjesto u timu Željka Obradovića. Doduše, mladi ruski košarkaš smatra da može i daleko bolje od toga, pošto mu je cilj da se predstavi navijačima u Evroligi.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!