Mega razigrana u derbiju začelja ABA lige, Hrvati dva puta po 0-3!

Tim Dejana Milojevića pobjegao je sa diobe posljednjeg mjesta, nakon što je sredinom treće četvrtine "prelomio" izjednačen duel sa Zadrom.

Mega Bemax ostavila je Zadar na "minus 24" u jednom od uvodnih mečeva 3. kola regionalne lige.

Gosti su početkom drugog poluvremena bili u blagoj prednosti (45:47), a izabranici Dejana Milojevića reagovali su serijom od 11:0, koja je potom rasla do 21:4.

Vođstvo od 66:51 u 28. minutu dalo je nagovještaj da će se na kraju radovati domaći košarkaši, ali ne i da će se gosti iz Dalmacije potpuno "raspasti" u poslednjih 10 minuta, do konačnih 98:74 (30:22, 13:18, 28:19, 27:15).

Mega, za koju je debitovao Slovenac Blaž Mesiček, tako je pod "moranjem" stigla do prve pobjede u novoj sezoni, dok je Zadar pao na 0-3 i zajedno sa Cibonom dijeli posljednje mjesto na tabeli.

Bez pobjede je za sada još Igokea, koja u subotu uveče dočekuje Cedevita Olimpiju.

U timu Mege bilo je šest igrača sa dvocifrenim učinkom, ali niko među njima nije previše "odskočio. Nikola Mišković ubacio je 18, Luka Ašćerić 15, Filip Stanić i Marko Simonović po 14, a Edin Atić i Andrija Marjanović po 12 poena.

Kod Zadrana potpuno suprotna situacija - najbolji strijelac Brajon Alen postigao je 24 poena, a prvi sledeći samo devet poena. Bili su to centri Domagoj Vuković i Srbin Stefan Fundić, koji je kao bivši član Mege dobio prigodan poklon prije početka utakmice.

Milojevićeva ekipa u drugom poluvremenu je popravila šut za tri poena - 6/12, nakon samo dva pogotka iz 15 pokušaja, ali je konstantno bila nesigurna sa linije za slobodna bacanja - 22/34.

Ali, Zadar je u tom elementu bio još gori - 16/30!

Meču u dvorani "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu prisustvovalo je mnogo ljudi iz svijeta košarke. Izdvajamo nekadašnjeg selektora Dušana Ivkovića i povrijeđenog reprezentativca Dragana Milosavljevića.

Za Megu je ova pobjeda značajna i zbog teškog rasporeda u narednih nekoliko nedelja, počev od gostovanja Crvenoj zvezdi 28. oktobra.

Budućnost - Primorska 20.00

TABELA: FMP 3-0, Cedevita Olimpija 2-0, Budućnost 2-0, Mornar 2-0, Zvezda 1-1, Krka 1-1, Partizan 1-1, Primorska 1-1, Mega 1-2, Igokea 0-2, Cibona 0-3, Zadar 0-3.