Šampion BiH "pao" u Kaknju, Leotar u produžetku slomio Bratunac!

Košarkaši Širokog poraženi su u Kaknju rezultatom 81:79 u trećem kolu prvenstva Bosne i Hercegovine, dok je Leotar poslije produžetka slavio nad Bratuncem (88:81).

Šampioni BiH su poslije domaćeg poraza od Sparsa (70:71) poklekli i u subotu uveče na gostovanju u Kaknju i to u posljednjem periodu s obzirom da je većim dijelom susreta vođena izjednačena borba.

Najzaslužniji za pobjedu Kaknja bio je Adnan Arslanagić sa 27 koševa, a ispomoć su pružili Jovan Đorđević Marinković sa 15, Refik Bašić je postigao poen manje, a dvocifren učinak od 10 pogodaka još je zabilježio Haris Curevac.

Kod ekipe sa "Pecare" prvo ime utakmice bio je Filip Kraljević sa 21 poenom, Josip Batinić je uknjižio 13 koševa, dok su po tri pogotka manje postigli Goran Filipović i Jure Zubac.

Novajlija u ligi, Promo Donji Vakuf poslije dva startna poraza, upisao je i prvu pobjedu ove sezone savladavši ekipu Čapljine rezultatom 78:63.

Hercegovci u subotu uveče nisu imali rješenje za Ervina Karabla, koji je postigao 25 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio dvojac Matija Milin i Ivica Sirić sa po 10 koševa.

Bodove su večeras upisali i košarkaši tuzlanske Slobode na gostovanju u Vogošći (72:78) zahvaljujući simultanki Muje Tuljkovića (27 poena), dok je poslije velike borbe i produžetka u Trebinju, između Leotara i Bratunca, slavio domaćin sa 88:81. Nakon regularnih 40 minuta rezultat je iznosio 77:77, da bi u dodatnih pet minuta Trebinjci stigli do druge pobjede u sezoni.

Nedjelja

Mladost Mrkonjić Grad - Zrinjski Mostar (19.00)

Utorak 29.10.

Spars - Igokea (18.00)

TABELA: Sloboda 2-1, Kakanj 2-1, Bratunac 2-1, Leotar 2-1, Igokea (-1) 2-0, Široki 1-2, Čapljina 1-2, Promo Donji Vakuf 1-2, Spars (-1) 1-1, Mladost (-1) 1-1, Zrinjski (-1) 1-1, Vogošća 0-3.