Sloboda ubjedljiva protiv Leotara

Treću pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine zabilježili su košarkaši tuzlanske Slobode!

U okviru četvrtog kola Lige 12, Tuzlaci su savladali trebinjski Leotar rezultatom 78:65 (19:13, 23:14, 29:19, 7:19), ne pruživši gostima ni najmanju šansu za iznenađenje.

Pobjednik se nazirao već u 15. minutu, kada su igrači trenera Josipa Pandže poveli 33:13. Ta se prednost stalno povećavala, da bi u 36. minuti iznosila +27 poena. Do kraja su gosti iskoristili malu opuštenost domaće ekipe te su znatno ublažili poraz.

Za domaći sastav debitantske poene postigao je novi igrač, Amerikanac Keitri Džervon Presli.

OKK Slobodu do trijumfa predvodili su Sani Čampara sa 15, dok su Dejan Janjić i Denzel Valter Greg ubacili po 13 poena.

U sastavu Leotara najefikasniji su bili Marko Rikalo sa 18 i Aleksandar Andrejević sa 13 poena.