Početak novembra, Fener igrao plej-of meč: Slukas u finišu slomio Bajern!

Autor w rs

Momci koje je sa klupe predvodio Dejan Radonjić imali su dva-tri "žuta minuta" na otvaranju poslednje četvrtine i to ih je na kraju koštalo "brejka" na gostovanju u 7. kolu Evrolige.

Fenerbahče - Bajern 90:82 Evroliga 7. kolo Izvor: MN PRESS

Danas je 8. novembar, a ekipa trenera Željka Obradovića igrala je meč plej-of važnosti!

Sa skorom 1-5 u Evroligi i jedva presečenom serijom od četiri poraza, žestoko uzdrmani žuto-plavi odigrali su muški, timski, jako i, uz fantastičnu rolu Kostasa Slukasa, uspeli u poslednjoj četvrtini da slome otpor upornog i disciplinovanog rivala iz Bavarske.

Momci koje je sa klupe predvodio Dejan Radonjić imali su dva-tri "žuta minuta" na otvaranju poslednje četvrtine i to ih je na kraju koštalo "brejka" na gostovanju u 7. kolu Evrolige: Fenerbahče - Bajern 90:82 (18:15, 22:24, 21:23, 29:20).

Uskoro opširnije... Do nedelje popodne i neubedljive pobede u turskoj Superligi nad novajlijom Afjonom od 86:80, jedan od najdominantnijih klubova Evrope u poslednjih nekoliko sezona bio je u seriji od četiri poraza u oba takmičenja (Milano 87:74, Galatasaraj 83:64, Makabi 67:55, Žalgiris 76:79), pa je utakmica sa Bavarcima imala skoro pa težinu plej-of susreta za žuto-plave iz azijskog dela Istanbula.

I bilo je "čupavo" do ulaska u poslednju deonicu u koji je Fener zakoračio sa poenom zaostatka.

Gosti su imali 7:11 u prvoj, 20:23 u drugoj, 44:48 u trećoj i 61:62 na ulasku u četvrtu četvrtinu, koju je Kostas Slukas otvorio u prepoznatljivom stilu i asistencijama za Jana Veselog i ostale poveo Obradovićev tim u seriju od 9:2, odnosno 18:6.

Radonjić je tada, posle prvog dvocifrenog vođstva nekog tima na susretu, zatražio hitan tajm-aut, ali nije uspeo da zaustavi rivala. Iako je Greg Monro održavao Bajern u igri, odnosno odbijao da popusti pod pritiskom navijača u "Fenerbahče areni", Melih Mahmetoglu pridružio se Slukasu u kreaciji i pomogao da domaćin u poslednjih stotinak sekundi uđe sa bezbednih 85:73.

Fenerbahčeu je ovo bila treća utakmica u Stambolu ove sezone u Evroligi, a posle gradskog derbija sa Bešiktašom kod kuće za vikend očekuje ga serija od tri gostovanja: CSKA Moskva, Barselona, ASVEL Vilerban.

Ovaj podatak dovoljno govori o važnosti pobede nad timom iz Minhena, koji će odigrati evroligaški derbi sa Albom iz Berlina u "Audi areni", pa otputovati u Valensiju, pre nego što će dočekati Olimpijakos i Panatinaikos u duplom programu sa grčkim velikanima pred svojim navijačima.

Milano - Baskonija 81:74

Tabela: Milano 6-1, CSKA 5-1, Barselona 5-1, Makabi 5-2, Efes 5-2, Himki 5-2, Real Madrid 4-3, Žalgiris 3-3, Panatinaikos 3-3, ASVEL 3-3, Baskonija 3-4, Bajern 3-4, Crvena zvezda 2-5, Olimpijakos 2-5, Zenit 2-5, Fenerbahče 2-5, Valensija 1-5, Alba 1-5.