Igokea slavila, ali se namučila u Tuzli

Izabranici Dragana Bajića stigli su večeras do pete pobjede u ligi BiH

Košarkaši Igokee bili su na teškom iskušenju prilikom puta ka petoj pobjedi u tekućoj sezoni Lige BiH. Izabranici Dragana Bajića, samo dan nakon poraza u sedmom kolu ABA lige od Budućnosti, gostovali su u dvorani "Mejdan" ekipi Slobode, koja je prilično namučila "igose", ali su na kraju morali da im čestitaju:

OKK SLOBODA – IGOKEA 65:71

Činilo se da je Bajićev tim utakmicu usmjerio na željeni način poslije druge četvrtine, nakon koje je stekao kapital od 13 poena (31:44).

Ipak, Tuzlaci, nošeni podrškom veoma dobro ispunjenog Mejdana, uspjeli su u drugom poluvremenu da se vrate u meč te u finišu, poenima Amara Gegića, prišli na samo jedan posjed zaostatka (61:63).

Međutim, nade domaćih igrača i navijača da mogu do iznenađenja i trijumfa protiv favorizovanog rivala "pokopao" je mini-serijom iskusni centar Oliver Stević, koji je u narednih 90 sekundi spojio četiri poena omogućio svom timu, ipak, mirniju završnicu.

Kad su u pitanju strijelci, u timu iz Aleksandrovca je prednjačio Kinan Evans sa 17 poena, Darko Talić je postigao 15, a pomenuti Stević 13 poena. Kod domaćih, Dejan Janić je upisao 16, a Volter Denzel Greg 11 koševa.

MLADOST – PROMO 79:75

U isto vrijeme, Mladost je u Mrkonjić Gradu igrala protiv Proma iz Donjeg Vakufa, a meč je završen "tijesnom" pobjedom domaćeg sastava rezultatom 79:75.

Mrkonjićanje je do trijumfa, ukupno trećeg ove sezone, predvodio Gojko Sudžum sa 19 poena, Stefan Mijović je postigao 16, a Srđan  Gavrić 12 poena.

U redovima novajlije u eliti, prvo ime bio je Ervin Karabl sa 23 poena.