Drama u Tuzli: Sloboda ispustila pobjedu u produžetku!

Košarkaši Slobode poraženi su od Novog Pazara u osmom kolu Druge ABA lige i to poslije produžetka - 102:103 (21:15, 22:32, 19:18, 27:24, 13:14). U regularnih 40 minuta rezultat je iznosio 89:89.

Promašajem u posljednjem napadu produžetka Sloboda je ispustila pobjedu nad Novim Pazarom i upisala šesti poraz ove sezone u drugoj po jačini regionalnoj ligi.

Amar Gegić je poslije pogođenih slobodnih bacanja Milana Vulića šutirao trojku, ali nije bio precizan pa je Novi Pazar stigao do trećeg trijumfa.

Bliži osvajanju bodova i u regularnih 40 minuta bili su gosti jer su u finišu četvrtog perioda, kada je Sani Čampara iz penala donio izjednačenje 89:89, upropastili posljednji napad pogrešnim dodavanjem Nemanje Vučićevića.

Tuzlaci su susret odigrali bez povrijeđenog Dejana Janjića i to se itekako osjetilo u igri izabranika Josipa Pandže.

Iako su dosta dobro odigrali prvu četvrtinu, domaći igrači „pali“ su u drugoj, koju su strpljivi gosti riješili u svoju korist s deset poena razlike, a time i poluvrijeme (43:47).

Cijelo drugo poluvrijeme Sloboda je pokušavala sustići prednost gostiju, koja je u 37. minutu iznosila 72:81. Ipak, petnaest sekundi prije kraja Sani Čampara je pogodio za izjednačenje (89:89) i otišlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta ponovo drama. Nakon vođstva gostiju od šest poena, Aleksandar Tomašević je 27 sekundi prije isteka vremena smanjio na 99:100, a u narednom napadu Amar Gegić je pogodio za veliki preokret (102:101).

Međutim, tri sekunde poslije Milan Vulić je ponovo donio vodstvo gostima (102:103), a domaći u preostalom vremenu nisu uspjeli pogoditi i doživjeli su šesti poraz, dok je Novi Pazar zabilježio treću pobjedu.

Najefikasniji kod Novopazaraca bili su Milan Vulić sa 26 poena i Aleksandar Todorović sa sedam pogodaka manje, dok su u tuzlanskom timu prednjačili Amar Gegić sa 21 košem i Volter Greg sa poenom manje.

Nešto ranije, drugi predstavnik Bosne i Hercegovine u Drugoj ABA ligi, sarajevski Spars, doživio je osmi poraz ove sezone i ostao zakucan za dno tabele. Bolji od Sarajlija bio je beogradski Dinamik - 75:81.

MZT Skopje - Široki Brijeg (19.00)

TABELA: Borac 7-1, Sutjeska 5-3, Rogaška 5-3, Helios 5-3, MZT Skopje (-1) 5-2, Široki (-1) 5-2, Dinamik 4-4, Split 3-5, Novi Pazar 3-5, Lovćen 3-5, Sloboda 2-6, Spars 0-8.