Širokom bh. derbi Jadrana

Širokobriježani u svojoj "Pecari" savladali Sparse 74:67 i stigli do pete pobjede u regionalnoj Drugoj ABA ligi. Sarajlije i dalje na "nuli".

Košarkaši Širokog zabilježili su petu pobjedu u Drugoj ABA ligi savladavši Sparse 74:67, iako je nakon uvodnih 10 minuta na semaforu stajalo iznenađujućih 11:19.

Sarajlije su se dobro držale tri četvrtine meča, konstantno vodile, ali su na kraju sve prosule, te sedmi uzastopni meč teren napustile pognute glave.

Poprilično izjednačene bile su druga i treća četvrtina (21:21, 15:14), da bi domaći potpuno demolirali goste u odlučujućem kvartalu 27:13 i upisali očekivani trijumf.

Goran Filipović sa 19 poena bio je najefikasniji u redovima Širokog, dok je Ivan Karačić dodao 12 poena.

U poraženom sastavu Adin Vrabac postigao je 18 poena, Kenan Kamenjaš ostvario je dabl-dabl učinak (13 poena, 14 skokova), dok je Branislav Đekić meč završio sa 10 poena.

Široki će u narednom kolu gostovati u Skoplju kod ekipe MZT-a, dok će Spars prvu pobjedu na Jadranu tražiti pred svojim navijačima protiv beogradskog Dinamika.