Micov i Nedović nedovoljni: Efes slavio u Milanu

Derbi 10. kola Evrolige nije opravdao očekivanja, ekipa Vasilija Micića prva stigla do osam pobeda u sezoni.

Olimpija Milano - Efes 76:81 Evroliga Izvor: MN PRESS

Trojica srpskih košarkaša bila su na parketu u jednom od priželjkivanijih okršaja, a na kraju je Micić sa svojim Efesom uspeo da stigne do pobede u Milanu.

OLIMPIJA MILANO - EFES 76:81 (17:16, 22:25, 21:21, 16:19)

Meč u Mediolanum forumu bio je uzbudljiv od početka do kraja. Nijedan tim nije uspevao da se ozbiljnije nametne kao ekipa koja će kontrolisati igru, te su i rezultatske "klackalice" bilo uobičajene.

Malo bolje su meč otvorili gosti iz Turske, uz snažan početak Tibora Plajsa i osam od prvih 11 poena Efesa.

Ipak, Nedović, Micov i ekipa nisu mnogo zaostajali, pa je razlika između dva tima posle prve četvrtine bila samo jedan poen za domaće, a onda i samo dva poena za goste posle 20 odigranih minuta.

Taman kada su u nastavku usledile "vezane" trojke Andersona i Micića, Efes je stigao do maksimalnih osam poena prednosti, ali nije to dugo trajalo.

Rodrigez je odmah uzvratio istom merom, a serija Nedovića i Meka donela su i brzi preokret na 64:62 početkom četvrte četvrtine.

Epitet "tvrda utakmica" nije mogao bolje da pristane ovom susretu po onome što je bilo viđeno u poslednjoj četvrtini. U prvih sedam minuta te deonice dva tima su zajedno samo pet puta pogađala iz igre.

Gosti su se "odlepili" na 73:68, ali posle tajm-auta, Nedović novom trojkom vraća tim u potpuni egal.

Singlton i Rodrigez su još jednom "razmenili" poene sa distance, ali je Efesovih šest poena u poslednjem minutu ipak bilo dovoljno da meč mirno privedu kraju.

OLIMPIJA MILANO: Bruks 8 poena (8 sk), Vajt 8, Rodrigez 11 (9 as), Rol 8, Nedović 9, Micov 10, Tarčevski 6, Biliga 5, Skola 3.

EFES: Plajs 14 (12 sk), Boboa 10, Piters, Singlton 11, Larkin 17, Micić 6 (6 as), Šanli 6, Simon 6, Anderson 3, Balbaj (bez poena)

Tabelu i sve rezultate ovog kola Evrolige potražite ovde.