Obradović se sad izvinjavao igračima, ali i to ne vredi! (VIDEO)

Fener doživeo još jedan ubedljiv poraz, ovaj put od Pešićeve Barselone.

Nikako da krene košarkašima Fenerbahčea ove sezone u Evroligi.

U još jednom derbiju doživeli su ubedljiv poraz. Posle Moskve i "minus 18" protiv CSKA i iz Barselone se Željko Obradović i njegov tim vraćaju pognutih glava:

Barselona - Fenerbahče 81:56 (25:15, 19:15, 23:10, 16:16, 22:23).

Iako je razlika rasla iz minuta u minut, Obradović ovaj put nije besneo kao nedavno u Moskvi.

Štaviše, pokušao je smirenim tonom da zamoli igrače da ga slušaju:

"Izvinjavam se što moram da pričam ovako. Mogu li da vas zamolim da malo igrate odbranu? Mogu li da vas zamolim da malo igrate odbranu?", govorio je trofejni stručnjak svojim igračima tokom tajm-auta.

I takav pristup, međutim, nije pomogao...

Fener je doživeo sedmi poraz i nalazi se na začelju tabele sa Zvezdom i Zenitom, a u narednom kolu čeka ga treće uzastopno gostovanje, u Lionu protiv Asvela.

Najefikasniji igrač Barselone bio je Kori Higins sa 22 poena, Aleks Abrines je ubacio 12, Kajl Kjurik 11, uz sedam skokova, Adam Hanga i Brendon Dejvis po 10, Nikola Mirotić sedam, ali uz 10 skokova...

Dvocifren broj poena u timu iz Istanbula imao je samo Žofri Lovernj - 12.

Barselona je ovom pobedom ostala izjednačena na vrhu sa Efesom i Armanijem, a posustao je CSKA, koji je u gostima izgubio od Baskonije 70:80 (19:24, 23:21, 17:17, ).

Iako su već u prvoj četvrtini Moskovljani gubili 11 razlike, uspeli su da preokrenu, međutim, rezultatska klackalica je u finišu meča prevagnula na stranu domaćina.

Najbolji igrač Baskonije bio je Tornik Šengelia sa 22 poena, šest skokova i tri ukradene lopte. Luka Vildoza je ubacio 12 poena, a Nik Stauskas 11.

CSKA su predvodili Janis Strelnieks i Majk Džejms sa po 17 poena, a pratio ih je Daniel Heket sa 12.

Valensija - Zenit 94:90

TABELA: Efes 7-2, Armani 7-2, Barselona 7-2, CSKA 6-3, Makabi 6-3, Real 6-3, Himki 6-3, Panatinaikos 5-4, Asvel 5-4, Bajern 4-5, Baskonija 4-5, Žalgiris 3-6, Olimpijakos 3-6, Alba 3-6, Valensija 3-6, Fenerbahče 2-7, Crvena zvezda 2-7, Zenit 2-7.