"Stotka" Igokee za povratak na vrh

Aleksandrovčani stigli do nove, ubjedljive pobjede u prvenstvu BIH i vratili se na vrh tabele.

Košarkaši Igokee sa ubjedljivih 103:73 savladali su Kakanj u posljednjem meču 9. kola košarkaške lige BIH.

Sparsi su trijumfom nad Mladosti u subotu nakratko preuzeli vrh tabele, ali su se „Igosi“ vratili na prvo mjesto pobjedom protiv Kaknja koja ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Samo u prvih deset minuta gosti iz Kaknja držali su se u igri i poslije prve četvrtine rezultat je bio 19:17, ali od tada pa do kraja meča Igokea je samo povećavala prednost na konačnih 30 poena razlike.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Darko Talić sa 19 poena i osam asistencija, Gagić Simeunović i Von su postigli po 15 poena, a 13 poena postigao je Evans. Zapažen je bio i Ilić sa čak 17 skokova.

Igokea je tako stigla do jubilarne desete pobjede u duelima sa Kaknjem, koji je slavio samo jednom 2016. godine, pobijedivši na svom terenu 62:61.

Ekipa Dragana Bajića ujedno je i upisala i treću vezanu pobjedu, pošto je prethodno slavila u duelima sa Cibonom i Zrinjskim.