MZT-u dosta jedno poluvrijeme u "Mejdanu" - deveti poraz Slobode u ABA 2

Za Slobodu večeras debitovao nekadašnji centar Igokee Robert Rikić

Košarkaši tuzlanske Slobode poraženi su večeras u dvorani Mejdan od MZT-a rezultatom 69:82 u utakmici 12. kola ABA 2 lige.

''Crveno-crni'' su tako upisali deveti neuspjeh, što je u ovom trenutku učinak dovoljan za pretposljednje mjesto, dok je MZT na drugoj poziciji, uz suprotan učinak (9-3).

Ko će trijumfovati u ''gradu soli'' u večerašnjem duelu – praktično je bilo jasno već nakon prve dvije četvrtine, poslije kojih je tim iz prestonice Sjeverne Makedonije imao prednost od 21 poena (28:49).

Tek u posljednjem desetominutnom periodu Slovoda se trgla, ali nedovoljno da bi prednost gostujućeg tima bila ozbiljnije ugrožena. Taj period igre završen je rezultatom 22:13, što je bilo dovoljno samo za -13 nakon 40 minuta.

U ekipi Slobode Volter Denzel Greg je postigao 18 poena, a treba napomenuti da je za Tuzlake debitovao nekadašnji centar Igokee Robert Rikić, te za 18 minuta na terenu postigao 10 poena.

U gostujućem taboru, najefikasniji je bio još jedan bivši ''igos'' – Đorđe Milošević, koji se zaustavio na 19 poena, a 18 je imao Eron Džozef Heris.

U narednom kolu Sloboda će 25. decembra gostovati u Čačku lideru Borcu, ali će prije toga predstojećeg vikenda ugostiti Kakanj u meču 11. kola Lige Bosne i Hercegovine.

Novi Pazar – Sutjeska 79:83

TABELA: Borac 11-1, MZT 9-3, Rogaška 8-4, Sutjeska 7-5, Široki 7-5, Dinamik 6-6, Helios 6-6, Split 5-7 Lovćen 5-7, Novi Pazar 4-8, Sloboda 3-9, Spars 1-11.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.