Prva četvrtina 13:29, Vilbekin 4/15 za tri, Makabi na kraju pobijedio!

To je Tel Aviv, to je dvorana sa 11.000 navijača...

Košarkaši Panatinaikosa izgubili su utakmicu koju su otvorili rezultatom 13:29 u prvoj četvrtini i u kojoj je prvi strijelac i najbolji igrač rivala, Skoti Vilbekin, šutirao 4/15 za tri poena.

Ništa od toga nije bilo dovoljno ekipi trenera Rika Pitina - oduševljenog evropskom košarkom - da prekine seriju pobjeda Makabija pred uobičajenih 11.000 bučnih navijača u "Menora Mivtačim" dvorani u Tel Avivu.

Petu evroligašku pobjedu u nizu, "Ponos Izraela" ostvario je serijom 10:0 sredinom četvrte četvrtine, nakon čega je publika ponovo raširila zastavu sa likom trenera Janisa Sferopulosa - 88:79 (13:29, 30:17, 22:23, 23:10).

U prvoj utakmici 15. runde Evrolige, odigranoj nešto ranije u četvrtak, Fenerbahče je doživio još jedan poraz u nizu.

Evroliga, Makabi - Panatinaikos
Izvor: You Tube

U pomenutoj seriji - iako van ritma od starta meča - ključnu ulogu preuzeo je uporni Skoti Vilbekin, koji je pogodio polaganje, pa trojku i naterao Pitina na tajm-aut na 79:77.

To, međutim, nije isjeklo Sferopulosovu ekipu, koja je nastavila da "melje" do posljednje sirene, kada je Vilbekin već imao 23 poena, Tajler Dorsi 16 poena uz sedam asistencija, pet skokova i četiri ukradene lopte, a Otelo Hanter 15 poena uz sedam skokova.

U grčkoj ekipi najefikasniji je bio Dešon Tomas sa 24 poena, a Janis Papapetru dodao je 17 poena.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.