Real razbio Andoru, Musli ubacio JEDINA DVA poena gostiju u drugom kvartalu

Nestvaran rezultat druge četvrtine meča španske ACB lige.

Očekivano lako košarkaši Real Madrida savladali su Andoru 91:60 i zadržali lidersku poziciju u ACB ligi, ali ono što "bode oči" je rezultat druge četvrtine.

Naime, gosti iz Andore za deset minuta drugog kvartala ubacili su samo jedan koš. Ta dva poena postigao je Dejan Musli.

Poluvrijeme je okončano rezultatom 50:14, da bi u nastavku domaćin "povukao ručnu", ali pobjeda Madriđana ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Na kraju je na semaforu stajalo "plus 31".

Najefikasniji u timu pobjednika bili su Trej Tompkins sa 14 poena, po 11 su ubacili Džef Tejlor i Volter Tavares, koji je imao i 12 skokova, dok je dvocifren učinak imao i Niko Laprovitola (10 poena).

Već pomenuti Musli bio je najefikasniji igrač susreta sa 17 poena, uz sedam uhvaćenih lopti, dok je Dejan Todorović, košarkaš rodom iz Mrkonjić Grada, ubacio šest poena.

Real Madrid vodi u ACB ligi sa skorom 12-2, a prate ga Saragosa i Barselona, koja ima i meč manje.