Miha smirivao ratobornog Medela, ali i trljao ruke na "štikli"

Bolonja zabilježila vrijedan gostujući trijumf protiv Lećea.

Stadion "Via del Mare" bio je poprište duela Lećea i Bolonje u 17. kolu Serije A, a tim Siniše Mihajlovića na obali Jonskog mora ostvario je vrijedan gostujući trijumf na zatvaranju 2019. godine, te na božićne i novogodišnje praznike i kratku prvenstvenu pauzu odlazi u vedrom raspoloženju.

Bolonja je slavila 3:2, iako je imala sigurnih 3:0 i mogla mirno privesti meč kraju. Ipak, domaći su u finišu zakomplikovali stanje na terenu, ali nisu uspjeli izbjeći poraz, te i dalje ostaju jedina ekipa u ligi koja nije slavila pred svojim navijačima.

Počelo je poništenim golom Kume Babakara (ofsajd), nakon čega je uslijedio niz prilika pred golom domaćin. Poslije osam propuštenih prilika fudbalera Bolonje, konačno je stiglo vođstvo.

Rikardo Orsolini zakucao je loptu u protivničku mrežu u smiraj prvog poluvremena, za zasluženih 0:1.

Par trenutaka ranije, Panajotis Tahtsidis (Leće) i Gari Medel (Bolonja) zaradili su javne opomene zbog međusobnog koškanja, a Mihajlović je morao da uđe u teren i nakon žučne rasprave smiri ratobornog Medela.

U nastavku po dva gola u mreži domaćih i gostiju.

Roberto Sorijano u 56. minutu najavio je trijumf Mihajlovićeve ekipe, koji je 10 minuta kasnije svojim drugim golom potvrdio Orsolini.

Ono što nije pošlo za rukom na početku susreta, uspjelo je Babakaru u finišu, kada je pogodio za 1:3, nakon čega se u strijelce upisao i Dijego Farijas u nadoknadi.

Ipak, vremena za potpuni povratak domaćih nije bilo.

Srpski stručnjak, koji je nedavno izabran za najboljeg trenera u Srbiji u godini na izmaku, sa svojim timom zabilježio je drugu pobjedu zaredom, ukupno šestu prvenstvenu, a treću u gostima, te u finišu kalendarske godine sa šest bodova znatno popravio plasman.

Bolonja je godinu na izmaku okončala na osmoj poziciji.

U drugom meču odigranom od 15 časova, gol za Brešu u gostima kod Parme postigao je Mario Baloteli, i to 10-ak minuta nakon što je ušao s klupe. Ipak, i u ovom susretu viđen je pogodak u nadoknadi, a Alberto Grasi osigurao je remi domaćinu.