Sloboda porazila Kakanj, presudila treća četvrtina

Slavlje Tuzlaka u jedinom današnjem meču košarkaške Lige BiH.

Košarkaši Kaknja parirali su Slobodi tri kvartala meča, ali šta to vrijedi kada su u trećoj četvrtini dopustili Tuzlacima da ubace čak 31 poen, naspram njihovih 10.

U tom periodu domaći su napravili ključnu prednost, koja je bila dovoljna za sigurnu pobjedu.

SLOBODA - KAKANJ 74:63 (17:19, 18:16, 31:10, 8:18)

Gosti su uspjeli u "Mejdanu" da se probude u odlučujućih 10 minuta, dobiju ovu četvrtinu rezultatom 18:8, ali to je bilo dovoljno samo da ublaže šesti poraz u sezoni.

Amerikanac Volter Denzel Greg ostvario je dabl-dabl učinak i bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 17 poena i 10 skokova. Fahrudin Manjgafić ubacio je 16 poena, a Sani Čampara 14.

U timu Kaknja prednjačio je Jovan Đorđević Marinković, koji je kao i Greg imao 17 poena, dok je Adnan Arslanagić dodao 16.

Ovim trijumfom Tuzlaci su na tabeli prestigli upravo Kakanj i prešli u gornji dio tabele.

Preostala dva meča, u kojima se sastaju Čapljina - Zrinjski i Igokea - Promo, biće odigrani u ponedjeljak.