Bili Beron heroj Zvezde - trojka za finale, u posljednjoj sekundi!

Amerikanac u posljednjem minutu dao dvije trojke za preokret i za plasman u finale Kupa Radivoja Koraća!

Crvena-zvezda-Mega-uzivo-TV-prenos-live-stream-prenos-Arena-sport Izvor: MONDO/Pavle Knežević

Odluka je pala u posljednjoj sekundi!

Crvena zvezda je odigrala veoma lošu utakmicu u polufinalu Kupa, gledala kako Mega jednom nogom već ulazi u finale, ali se ipak izvukla u posljednjem trenutku.

I to isključivo zahvaljujući Biliju Beronu!

Konačan rezultat je Mega - Zvezda 79:80 (24:17, 9:23, 27:18, 19:22)

Iako je ekipa Dejana Milojevića kontrolisala i igru i rezultat kroz drugo poluvrijeme, ispustila je favorita i dobijen meč! Najzaslužniji za to je Zvezdin šuter, koji je za 39 minuta utakmice ubacio "tihih" 12 poena, a onda eksplodirao.

Mega je na početku posljednjeg minuta propustila napad u kojem je imala pet poena prednosti, a onda je vidjela kako Beron ubacuje jednu trojku, da "zakuva" završnicu, a potom i drugu - da uvede Zvezdu u finale.

I to na sekund prije kraja!

Kendrik Peri, najbolji strijelac Mege (20) poena, imao je u posljednjem sekundu dobru poziciju u ćošku, ali nije uradio ono što sa saigračima nije uspio ni iz mnogo povoljnijih pozicija.

Milojević je čestitao crveno-bijelima uz kiseo osmijeh, veoma svjestan koliku je priliku ispustio njegov tim.

Podsjetimo, Mega je na minut i 17 pre kraja imala "plus 5" (79:74) i loptu da praktično privede utakmicu kraju, ali potom u dva napada nije šutnula u predviđeno vrijeme, uz promašaje do tada odličnih Marka Simonovića i Edina Atića.

Bili Beron tako je dobio šansu da zablista i da trojkama postane heroj pobjede u utakmici koja će Zvezdi morati da posluži kao velika opomena pred nedejljno finale, u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Partizan - FMP (subota, 21 čas).

Ekipa Dragana Šakote odigrala je utakmicu bez ritma, energije, a Beron se potrudio da za to ne bude kažnjena.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.