FIBA LŠ: Igokea na Kluž i Duleta Vujoševića! | MONDOBA

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Košarka

FIBA LŠ: Igokea na Kluž i Duleta Vujoševića!

Autor mondo.ba
Autor mondo.ba

Rumuni, pa Portugalci ili Švajcarci prepreka na putu do grupne faze

Izvor: Fena/Almir Razić

Košarkaši Igokee iz Aleksandrovca u prvom kolu kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona igraće protiv rumunskog Kluža koji sa klupe predvodi nekadašnji trener Partizana Duško Vujošević, odlučeno je žrijebom koji je održan danas u Švajcarskoj!

"Igosi" su su se nalazili u trećem šeširu, te su bili nepovlašeni, a za protivnika su mogli da dobiju jednog od rivala iz drugog šešira, gdje su se još nalazili danski Baken i bjeloruski Cmoki.

Možda će vas zanimati

Prva utakmica odigraće se 15. septembra u dvorani u Laktašima, dok je revanš tri dana kasnije u Rumuniji.

Ukoliko eliminišu Rumune, izabranici Dragana Bajića će u drugoj rundi, koja je zakazana za 22. i 25. septembar, igrati protiv uspješnijeg iz dvomeča portugalskog Sportinga i švajcarskog Friburga.

Ako i tad budu uspješni, izboriće nastup u grupnoj fazi.

Parovi prvog kola kvalifikacija:

Igokea (BiH) – Kluž (Rumunija)

Balkan (Bugarska) – Cmoki (Bjelorusija)

Iraklis (Grčka) – Keravnos (Kipar)

Hapoel Tel Aviv (Izrael) – Baken Bers (Danska)

London Lajons (Velika Britanija) – Neptunas (Litvanija)

Mons (Belgija) – Anvil (Poljska) 

Dnjipro (Ukrajina) – Donar Groningen (Holandija)

Sporting (Portugal) - Friburg (Švajcarska)

Parovi drugog kola kvalifikacija:

Balkan/Cmoki – London Lajons/Neptunas

Igokea/Kluž – Sporting/Friburg

Iraklis/Keravnos – Dnjipro/Groningen

Hapoel Tel Aviv/Baken Bers – Mons/Anvil

FIBA LIGA ŠAMPIONA – grupna faza

Grupa A: Iberostar Tenerife (Španija), Dinamo Sasari (Italija), Riga (Letonija), Ritas (Litvanija), Strazbur (Francuska), Peristeri (Grčka), Galatasaraj (Turska), Hapoel Tel Aviv (Izrael)/Baken Bers (Danska)/Mons (Belgija)/Anvil (Poljska).

Grupa B: Nimburk (Češka), Dižon (Francuska), Sombatelji (Mađarska), Start (Poljska), Nižnji Novgorod (Rusija), Saragosa (Španija), Tofaš (Turska), Iraklis (Grčka)/Keravnos (Kipar)/Dnjipro (Ukrajina)/Groningen (Holandija).

Grupa C: Hapoel Jerusalim (Izrael), Turk Telekom (Turska), Hepi Kaza Brindizi (Italija), Darušafaka (Turska), Ostende (Belgija), San Pablo Burgos (Španija), Limož (Belgija), Igokea (BiH)/Kluž (Rumunija)/Sporting (Portugal)/Friburg (Švajcarska).

Grupa D: AEK (Grčka), Hapoel Holon (Izrael), Retabet Bilbao (Španija), Fortitudo Bolonja (Italija), Bamberg (Njemačka), Pinar Karšijaka (Turska), Šole (Francuska), Balkan (Bugarska)/Cmoki Minsk (Bjelorusija)/London Lajons (Velika Britanija)/Neptunas (Litvanija).

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC