Igokea ispustila "plus sedam" na debiju, Limož slavio na otvaranju Lige šampiona!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Dragana Bajića se odlijepila u trećoj četvrtini, ali loš šut za tri u završnici meča koštao ju je poraza od Limoža.

Igokea nije uspjela da upiše pobjedu na svom debiju u Ligi šampiona.

Predstavnik BIH imao je sedam poena prednosti u trećoj četvrtini, ali nisu izdržali do samog kraja i na kraju su poraženi 80:75 u uzbudljivom meču u Francuskoj.

Limož – Igokea 80:75 (19:20, 19:21, 23:20, 19:145

Nakon izjednačene dvije četvrtine razigrao se Dalibor Ilić u trećem periodu i nakon  njegovih šest vezanih poena i trojke Talića ekipa Igokee uspjela je da se odlijepi na 55:48, međutim, domaći košarkaši pogodili su trojku za izjednačenje 61:61 pred odlučujućih deset minuta igre.

U jednom trenutku ekipa Dragana Bajića bila je na 50 odsto ubačenih trojki, ali ju je šut stao u zavrašnici, a nakon poena Džerija Butseja domaći su otišli na 76:73 i natjerali trenera Igokee da zatraži tajm aut.

Nacrtao je Bajić napad, međutim, uprkos odličnom ofanzivnom skoku Igokea je promašila tri pokušaja za tri poena u istom napadu, a potom je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Demarkus Nelson pogodio sa linije slobodnih bacanja za 78:73.

Voler je smanjio na 78:75, ali je Filip Skrab sa dva slobodna bacanja postavio konačnih 80:75.

Upravo on sa 17 poena i Batsej sa 25 poena vodili su Limož do trijumfa, dok su kod Igokee najefikasniji bili Klemons sa 17 i Jovanović sa 12 poena.

Igokea, koja je na ovom meču bila bez Džekija Karmajkla i Milana Vulića, je tako poslije tri vezane pobjede u ABA ligi upisala poraz od Limoža na startu FIBA Lige šampiona.