Cupara je heroj Srbije, odbrana u poslednjoj sekundi: Ovako su "orlovi" odoleli moćnim Francuzima (VIDEO)

Uzbudljiva završnica meča u Kreteju!

francuska-srbija-26-26-rukomet-rukometasi-vladimir-cupara-odbrana-poslednji-napad-video Izvor: RTS / Printscreen

Srbija je uspela - rukometna reprezentacija je protiv moćne Francuske ostala neporažena i u drugom meču ove godine. Posle pobede u Zrenjaninu, Srbija je sada stigla do remija 26:26.

A velike zasluge za to idu i golmanu Vladimiru Cupari koji je u poslednjim sekundama meča napravio ključnu odbranu!

Vodila je Srbija tokom najvećeg dela meča, imala povremeno čak i četiri gola prednosti, kao u finišu prvog poluvremena kada je u jednom trenutku sa igračem manje stigla i do 15:11.

Ipak, kako je vreme odmicalo, tako se i Francuska približavala i koristila činjenicu da se hrabra Srbija umarala protiv snažnog protivnika.

Oslabljeni neigranjem Petra Nenadića, najboljeg igrača Evrope, kao i Zelenovića i braće Ilić, Srbija je uspela da stigne do 26:25 na dva minuta pre kraja, kada je Kukić nesmotreno dobio isključenje.

Ta poslednja dva minuta su "orlovi" morali da igraju sa igračem manje i da napadaju bez golmana među stativama, a Francuzi su povrh svega na 18 sekundi do kraja dobili taman dovoljno vremena za poslednji napad na meču.

Ipak, Cupara se sjajno pokazao i svojom novom odbranom doneo vredan bod Srbiji! Pogledajte kako je to izgledalo: