Šok! Federer već ispao sa turnira u Dohi: Švajcarac više nije strah za autsajdere!

Ubjedljiv poraz legendarnog tenisera

Tenis turnir Doha 2021 Federer ispao na startu Izvor: Profimedia

Vraćanje na teren poslije više godinu dana pauze nije prošlo najbolje!

Legendarni Švajcarac Rodžer Federer ispao je u četvrtfinalu turnira 250 serije u Dohi. Poražen je od 42. tenisera svijeta Nikoloza Basilašvilija 3:6, 6:1, 7:5.

Samo je u prvom setu Rodžer bio onaj stari i uspijevao da dominira, dok je u drugom setu toliko pao da mu je protivnik dopustio samo jedan gem.

U odlučujućem setu, malo je bolje igrao Federer nego u prethodnom i uspijevao je da odoli i brejk loptama do rezultata 6:5 kada je Basilašvijali spriječio izjednačenje i brejkom stigao do pobjede karijere.

U prethodnom meču Federer je savladao Dena Evansa (7:6, 3:6, 7:5), ali se vidjelo da se muči i da se nije vratio u najboljoj formi. Rodžera na šestom mjestu ATP tabele drži samo novo pravilo računanja bodova, dok mlađa generacija polako zauzima teniski vrh.

Nameće se pitanje koliko još toga Rodžer Federer može da ostvari s obzirom na to da na terenu nije bio 405 dana, a očigledno je da će teško pronaći stari ritam.