Iznenađujući poraz "osica" u Banjaluci, ali ostaju na prvom mjestu Premijer lige BiH!

Rukometašice banjalučkog Borca neočekivano su poražene u "Boriku" od Hadžića (24:28) u derbi susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

ŽRK Borac - Hadžići 24:28 Izvor: ŽRK Borac/promo

Banjalučanke su i pored ovog rezultatskog neuspjeha ostale na liderskoj poziciji na tabeli sa 27 bodova odnosno bodom više od današnjeg protivnika.

Ovo je ujedno drugi poraz "osica" u sezoni, a prvi su doživjele na premijeri 27. septembra prošle godine u Zavidovićima od Krivaje 25:23.

Gošće su bolje otvorile utakmicu i u dva navrata su vodile sa dva gola razlike, 5:3 i 6:4, a domaće su serijom 3:0 u 15. minutu prvi put povele (7:6). I nakon toga su igračice trenera Radeta Unčanina igrale dobro, te su na odmor otišle sa "plus četiri", 14:10.

I u nastavku su domaće bile na visini zadatka i čvrsto su držale prednost od četiri gola do sredine drugog poluvremena kada se razbranila Anisa Selimović (11 odbrana), koja je bila i najzaslužnija za preokret Hadžićanki.

Interesantno, Banjalučanke su u jesenjem dijelu sezone slavile identičnim rezultatom u Hadžićima.

Najefikasnija u banjalučkom timu bila je Anđela Stojanović sa sedam postignutih pogodaka, koliko je uknjižila Edina Demić u ekipi Hadžića.