Mučio se, ali je uspeo.

Srpski derbi na Rolan Garosu! Lavovska borba od pet sati - Laslo protiv Miomira! Izvor: MN PRESS

Odličan dan u Parizu za Srbe!

Nakon Miomira Kecmanovića, pobedu je ostvario posle velike borbe i Laslo Đere i tako upravo zakazao duel sa mlađim srpskim predstavnikom.

Đere je posle mučne borbe uspeo da slavi protiv Korentana Mutea rezultatom 6:3,6:7,7:6,7:5.

Skoro pet sati Laslo je lomio otpor Francuza i na kraju uspeo da zakaže srpski derbi. Najpre su u prvom setu razmenili po brejk Francuz i Srbin, ali je Laslo iskoristio još jednu šansu da oduzme servis rivalu i tako stekao ključnu prednost koja ga je odvela do 1:0.

U drugom setu ponovo se dogodio festival brejkova, pa se tim tempom stiglo i do taj brejka u kojem je više koncentracije imao Mute, ali nije se dao srpski predstavnik.

Namučio se u trećem setu Đere, ponovo se igrao taj brejk, ali je ovoga puta bio bolji Srbin iako je iskoristio tek treću priliku za osvajanje seta.

U narednom ponovo brejkovi na obe strane, ali srećom Laslo je hrabro priveo meč kraju kada je trebalo i stisnute pesnice završio prvi dan na pariskoj šljaci.

Pobednik meča Đere-Kecmanović ide na pobednika duela Zverev-Safijurin.