• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Četiri bh. kluba u Evropskom kupu: Sloga i Sloboda kreću od prvog, Borac m:tel i Izviđač od drugog kola!

Žrijeb za prve dvije runde zakazan je za sljedeći utorak

viber_image_2020-12-19_18-11-56 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Bosnu i Hercegovinu će naredne sezone u EHF Evropskom kupu predstavljati – sedam klubova!

U ženskoj konkurenciji, biće ih tri (Borac, Hadžići i Grude), dok su kod muškaraca to dobojska Sloga, tuzlanska Sloboda, te bh. šampion Izviđač i Borac m:tel.

Možda će vas zanimati

Prva dva kluba sa takmičenjem će startovati od prvog kola – Dobojlije će u ovoj fazi biti nosioci, a Tuzlaci ne, a žrijeb je zakazan za 20. jul, kada će se obaviti i izvlačenje parova drugog kola, od kojeg startuju Izviđač i Borac m:tel.

U prvom kolu, osim Sloge nosioci su još: Metaloplastika (Srbija), Priština ("Kosovo"), Tehniek (Holandija), Rajmond Sasari (Italija), Lokomotiv Orjahovica (Bugarska), Bjanko Monte Drama 86 (Grčka), APOEL (Kipar), Politehnika (Ukrajina), Selfos (Island), Kerjeng (Luksemburg), Holon Juvalim (Izrael), INSIGNIS (Austrija) i Granitas-Karis (Litvanija).

Pored tuzlanskih crveno-crnih, nepovlašteni su: Bejkoz (Turska), Viljandi (Estonija), Železničar 1949 (Srbija), Trepča ("Kosovo"), Robe Zubri (Češka), Didelanž (Luksemburg), Velaznimi ("Kosovo"), Pilea (Grčka), Minaur Baia-Mare (Rusija), Saratov (Rusija), Koprivnice (Češka), Alsingas (Švedska), Bekelage (Norveška) i Šparkase (Austrija).

Ljubušaci, aktuelni bh. šampioni, imaće status nosioca u drugoj rundi, a u ovoj grupi još su: Naerbo (Norveška), Jeruzalem Ormož (Slovenija), Sabijanko Famagusta (Kipar), Donbas (Ukrajina), Haukar (Island), Eš (Luksemburg), Povaška Bistrica (Slovačka), BK-46 (Finska), Hapoel Ašdod (Izrael), SKA Minsk (Bjelorusija), Fajvers (Austrija), Švijesa Viljnus (Litvanija), Bešiktaš Ajgaz (Turska), Polva Serviti (Estonija), Tenaks Dobele (Letonija), Partizan (Srbija), Besa Famgas ("Kosovo"), Herperc Bevo (Holandija), Arau (Švajcarska), Palamano Konversano 2014 (Italija), Osam Loveč (Bugarska), H71 (Farska Ostrva), Diomidis Argus (Grčka), Fočani Munisipal (Rumunija), SKIF (Rusija) i Karvina (Češka).

Borac m:tel neće biti povlašten, kao ni 15 pobjednika prvog kola, ali ni: Dramen (Norveška), Parnasos Strovolu (Kipar), Odesa (Ukrajina), Hafnarfjordur (Island), Berhem (Luksemburg), Ramat Hašron (Izrael), Mašeka (Bjelorusija), Ferthof (Austrija), Dragunas Klaipeda (Litvanija), Izmir (Turska) i Talin (Estonija).

Termini utakmica prvog kola su 11. i 12. odnosno 18. i 19. septembar.

Druga runda zakazana je za 16. i 17. odnosno 23. i 24. oktobar.

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC